به گزارش پارس نیوز، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک و سخنرانی وی در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار کرد:آقای روحانی در این سفر برنامه‌های گسترده‌ای داشتند.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: زمانی که ما در مجمع عمومی سازمان ملل حضور داشتیم, ترامپ توئیتی با این عنوان که رئیس جمهور ایران دوست داشتنی است منتشر کرد, اما روز بعد در سخنرانی‌هایش حرفهایی علیه ایران زد که با هیچ منطقی سازگار نبود.

وی ادامه داد: در مقابل رئیس جمهور کشورمان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل و همچنین در مصاحبه‌های اختصاصی خود با دو شبکه تلویزیونی CNN , NBC صحبتهای مهمی را درباره مواضع کشورمان بیان کرد.

واعظی با بیان اینکه به اذعان بسیاری از رسانه‌های کشورهای مختلف رئیس جمهور کشورمان سخنرانی برتری در مقایسه با صحبتهای ترامپ داشت, گفت: این موضوع نشان‌دهنده ادب ایرانی در مقابل مواضع سیاسی بود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در سازمان ملل تقریبا همه کشورها را مورد حمله قرار داد و این مسئله صرفا مختص به ایران نبود, تصریح کرد: ترامپ همیشه از اسرائیل برای مطرح شدن خود تقدیر می‌کند.

واعظی با بیان اینکه ترامپ راجع به موضوع شورای امنیت ضد و نقیض صحبت کرد, گفت: ترامپ در طول دو هفته گذشته خواستار ملاقات با ایران بود اما در سخنرانی‌های خود حرفهای بی‌ربطی را مطرح کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تعادل و سیاست روشنی در صحبتهای ترامپ دیده نمی‌شود, اظهار کرد: خوشبختانه سیاستمداران جهان نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کرده‌اند و روی حرفهای رئیس جمهور آمریکا حسابی باز نمی‌کنند.

  وی افزود: زمانی که ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل درباره عملکرد 2 ساله خود سخنرانی می کرد با تمسخر و خنده حضار مواجه شد؛ بنابراین صحبت‌های وی نباید جدی گرفته شود.