به گزارش پارس ، فارس به نقل از خبرگزاری « رویترز» ، « بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه مدعی شد که تل آویو نگران است که ایران آنچه که اسرائیل چرخه تولید تسلیحات هسته ای می نامد را پیگیری کند بدون توجه به اینکه نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴ ژوئن در ایران چه باشد.

این مقام راست گرای صهیونیستی ضمن سخنرانی در کنست اینطور ادعا کرد که: من می خواهم که هیچ کس خودش را فریب ندهد. نتیجه انتخابات در ایران چیزی را تغییر نمی دهد.

نتانیاهو مدعی شد که اگرچه ایران هنوز خط قرمز – اشاره به ذخیره اورانیوم غنی شده کافی برای تولید بمب های اتمی- را رد نکرده است، اما با این برنامه به سمت جلو حرکت می کند.

بر اساس این خبر، باورهای گسترده این است که اسرائیل تنها دارنده زرادخانه هسته ای در خاورمیانه محسوب می شود.

رویترز نوشت که اسرائیل تهدید کرده است که در صورت شکست رویکرد دیپلماسی و تحریم های به شدت در حال رشد بخش تجارت و انرژی ایران در مسیر مهار فعالیت های هسته ای این کشور، اقدام نظامی خواهد کرد و این در حالیست که ایران ارزیابی غربی را مبنی بر اینکه هدف از برنامه هسته ای اش ساخت سلاح هسته ای است، رد و تاکید کرده است که رآکتورهای ایران صرفا با هدف تولید انرژی کار می کنند.

ایران تاکید دارد که به عنوان یکی از کشورهای امضا کننده پیمان منع گسترش تسلیحات هسته ای « ان پی تی» حق دستیابی به فناوری های صلح آمیز هسته ای را برای خود قائل است و از حقوق هسته ای خود صرف نظر نخواهد کرد.