به گزارش پارس به نقل از ایسنا، شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد، اتحادیه عرب اعلام کرد، نمایندگان کشورهای عضو این اتحادیه در مقر اصلی آن در قاهره تشکیل جلسه می دهند.

کشورهای عضو اتحادیه عرب در این نشست فوق العاده تحولات اخیر در سوریه را بررسی می کنند.

ارتش سوریه پس از محاصره « القصیر» و نواحی اطراف آن اعلام کرد که توانسته است این شهر را آزاد و پایگاه تروریست های مستقر در این منطقه را از بین ببرد.

  به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری روسیه الیوم، تلویزیون رسمی سوریه اعلام کرد: ارتش سوریه شهر القصیر و حومه آن را بعد از سه هفته درگیری، به طور کامل در اختیار خود گرفت. تسلط کامل ارتش سوریه بر این منطقه به منزله آزادی منطقه حمص و نواحی روستایی اطراف آن است.

انتظار می رود که وزرای امور خارجه کشورهای عربی در بیانیه های پایانی خود بر لزوم کناره گیری لبنان از بحران سوریه و برداشتن گام های عملی در این زمینه تاکید کنند و همچنین راه حل های سیاسی بحران سوریه را ارائه دهند تا این کشور به طور مسالمت آمیز بحران را پشت سر بگذارد و حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود را حفظ کنند.

از سوی دیگر احمد بن حلی، معاون دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد: وزرای امور خارجه کشورهای عربی عصر امروز پیرامون تحولات سوریه و فرآهم آوردن مقدمات کنفرانس ژنو ۲ بحث و گفت وگو خواهند کرد.

وی افزود: موضع اتحادیه عرب در قبال بحران سوریه از همان ابتدای بحران، ارائه راهکارهای سیاسی بوده است که مسالمت آمیزترین روش است.