به گزارش پارس نیوز، حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار و عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گفت‌و‌گو با خبرنگاران درباره تصویب نهایی طرح پارلمان اصلاحات اظهار کرد: تمام بندهای طرح پارلمان اصلاحات روز گذشته در کمیته سیاسی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مود تایید اعضا قرار گرفت.

وی افزود: طرح پارلمان همچنین در جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برای دریافت نظرات مجدد احزاب عضو مطرح و به دبیران کل احزاب تسلیم شد تا نظرات نهایی خود را اعلام کنند.

دبیرکل حزب اسلامی کار ادامه داد: احزاب در صورتی که نظر و پیشنهاد خاصی نداشته باشند در جلسه آینده شورای هماهنگی برای اجرایی شدن این طرح به تصویب نهایی خواهد رسید.

وی با بیان اینکه پارلمان اصلاحات به عنوان نهاد بالادستی احزاب اصلاح طلب شناخته می شود، خاطرنشان کرد:  تمام تشکل ها در جریان اصلاحات زیر مجموعه پارلمان  تعریف خواهند شد و تمام ساز و کارهای انتخاباتی در این مجموعه تصمیم گیری می شود.

گفتنی است که طرح پارلمان اصلاحات توسط منتقدان به شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان ارائه شد تا بتواند مشکل شخص‌محوری و رفتار استبدادی که در شورای عالی وجود داشت را رفع کند.اکنوون مواد طرح پارلمان اصلاحات در حالی به تصویب رسیده است که چندروز پیش اولین جلسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در دوره جدید با حضور رئیس دولت اصلاحات برگزار شد