به گزارش پارس نیوز، رابرت وود جانسون سفیر آمریکا در انگلیس در یادداشتی در ساندی تلگراف به طرح ادعاهای نخ‌نما و بی‌اساس غرب و آمریکا علیه کشورمان پرداخت و ایران را به دست داشتن در فعالیت‌های مخرب و جنگ‌های نیابتی در منطقه خاورمیانه متهم کرد.

 

وی در ادامه از انگلیس خواست تا از اقدام آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران پس از خروج از توافق هسته‌ای بپیوندد تا فشار بیشتری بر ایران وارد آید.

 

جانسون همچنین انگلیس را نزدیک‌ترین متحد آمریکا خواند و گفت: ما از بریتانیا می‌خواهیم تا از قدرت دیپلماتیک قابل توجه و نفوذ خود استفاده کند و به ما بپیوندد تا یک تلاش جهانی برای دستیابی به توافقی جامع را آغاز کنیم. ما با یکدیگر می‌توانیم صلح و رفاه در ایران برقرار کنیم چیزی که جهان خواهان آن است.

 

سفیر واشنگتن در لندن در بخش دیگری از یادداشت خود به برخی اعتراض‌ها علیه وضعیت اقتصادی در کشورمان پرداخت و مدعی شد که دولت ایران درآمد خود را برای فعالیت‌هایش در خارج از این کشور هزینه می‌کند.

 

وی افزود: آمریکا از انگلیس می‌خواهد تا برای فشار بر ایران به واشنگتن بپیوندد تا نحوه مدیریت در این کشور تغییر کند هرچند آمریکا روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود با ایران را از سر نخواهد گرفت مگر این‌که این کشور همچون یک کشور نرمال رفتار کند.

 

بنابراین گزارش این اظهارات پس از آن بیان شده است که هفته گذشته رییس جمهور آمریکا تصمیم خود برای وضع مجدد تحریم‌های مرتبط هسته‌ای علیه ایران را عملی کرد.

 

بخش اول این تحریم‌ها که از روز هفتم اوت اجرایی شد محدودیت‌هایی را بر صنعت خودروسازی و تجارت طلا و دیگر فلزات گرانبها در ایران اعمال می‌کند. بخش دوم تحریم‌های آمریکا نیز قرار است از اوایل ماه نوامبر اعمال شود که صادرات نفت ایران را هدف قرار خواهد داد.