به گزارش پارس نیوز، 

انحصار آمریکا در کشتار با بمب اتمی موضوع گفت‌وگوی ویژه خبری امشب 16 مردادماه بود که با حضور علاالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و احمد مومنی راد عضو هیئت علمی  دانشگاه تهران برگزار شد.

علاالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ابتدای برنامه با اشاره اولین و مرگبارترین بمباران اتمی تاریخ جهان توسط آمریکا اظهار کرد: محور تمام تصمیم گیری های آمریکا در دنیا منافعشان است و تصمیم گیری آن ها در حوزه های سیاسی، تبلیغاتی، نظامی و محیط زیست بر این مبنا بوده که وحشتناک ترین آن ها انفجار اتمی در ژاپن بود.

وی ادامه داد: در سفر به ژاپن و بازدید از مناطق آسیب دیده و وقایع به جامانده از آن فاجعه ابعاد تاسف باری را مشاهده کردم که معتقدم آمریکا باید تا همیشه در تاریخ به ژاپن غرامت پرداخت کند، ولی در عین حال می بینیم که نه تنها عذرخواهی نمی کنند بلکه جنایت هایشان را در افغانستان و عراق و سایر کشور مثل شکنجه گاه ابوغریب ادامه دادند.

آمریکا با توهم قدرت برتر بودن در دنیا هرکاری انجام می دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: آمریکا با توهم قدرت برتر در دنیا و اینکه قدرت غالب است در دنیا هرکاری انجام می دهد و تمام جنایت های آنان برگرفته از همین تفکر کاذب است، ولی ایران تنها کشوری است که با ایستادگی و مقاومت خود در مقابل این تفکر ایستاده و فشارهای حال حاضر آن ها بر ضد ایران نیز نتیجه همین ایستادگی است.

بروجردی راه برون رفت جهان از این جریان در دنیا را اتحاد و اعتراض همه کشور ها به سیاست های آمریکا دانست و گفت: البته آن ها با بازوهای تبلیغاتی خود ذهن ها را تغییر می دهند و جنایت هایشان در اذهان عمومی را عادی و لازم جلوه می دهند.

مومنی راد در ادامه برنامه با اشاره به اینکه آمریکایی ها سال ها است که داعیه حقوق بشری دارند و در عین حال خود بزرگترین ناقض آن هستند گفت: آمریکایی ها از یک طرف دور از مناطق جنگی جهانی بودند و از طرفی از طریق طرح مارشال موفق به سرمایه گذاری در اروپا شدند تا به بازسازی اروپا اقدام کنند و این باعث شد که در مقابل کشورهای اروپایی که در گذشته قدرتمند بودند تقویت شوند.

وی افزود: انگستان کشوری که سال ها یکه تاز و ابرقدرت دنیا بود در این جریان ضعیف گشت و همین عامل قدرت روز افزون آمریکایی ها شد و اجماع جهانی برای تدوین طرح جدیدی برای دنیا بعد از جنگ جهانی دوم به تدوین ساز و کارهایی برای حقوق بشر انجامید و در ادامه اعلامیه آن نیز منتشر شد.