به گزارش پارس نیوز، 

حجت الاسلام‌ و المسلمین احمد سالک‌ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به گفت‌وگوی تلویزیونی شب گذشته رئیس‌جمهور اظهار کرد: حوادثی که در بازار سکه، طلا و مسکن اتفاق افتاد، در یک بی تفاوتی و ابهام قرار داشت و متأسفانه هیچ مسئولی‌ در روزها و ماه‌های اخیر قادر به پاسخگویی نبود؛ اما بالاخره‌ رئیس جمهور سکوت را شکست و در گفت‌وگوی‌ تلویزیونی مسائلی را مطرح کرد.

وی افزود: با امضای تحریم‌های جدید توسط رئیس جمهور آمریکا تقریباً ماهیت این کشور همان گونه که امام خمینی (ره) بارها پیش بینی کرده بودند نمایان شد، اما صحبت‌های رئیس جمهور کشورمان‌ به صورت جمع بندی و مجموعه عنوان شد که در این مدت اتفاق افتاده بود و همچنین درباره بسته جدید ارزی که قرار شده هفته آینده اجرا شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با توجه به اینکه رئیس جمهور در گفت‌وگوی‌ تلویزیونی قول داده‌اند که در هفته آینده ثبات به بازار برمی‌گردد بیان کرد: حالا باید منتظر ماند و دید که آثار بسته پیشنهادی دولت چه خواهد بود، اما احساس بنده این است که دولت یا اراده‌ای برای حل مشکلات ندارد و یا اینکه نمی‌‌تواند و یا نمی‌خواهد انجام دهد.

نماینده مردم اصفهان تصریح کرد: وضعیت فعلی بازار طلا، ارز و سکه به گونه‌ای شده که بر روی تمام مسائل کشور اثر گذاشته و عده‌ای واقعاً با همین تفاوت قیمت ارز ورشکسته‌ و یا اینکه بیکار شده‌اند و همین سبب وجود مشکلاتی برای کشور شد که امیدواریم دولت بتواند با این بسته جدید و یا پیشنهادهای دیگر این وضعیت را ساماندهی کند.

وی به بخش دیگری از سخنان رئیس جمهور که مربوط به بحران‌ سازی‌های آمریکا برای کشورمان بود اشاره کرد و گفت: باید در مقابل توطئه‌های آمریکا ایستادگی کرد و راهکار‌ حل این بحران‌ها وحدت امت‌ حول‌ فرمایشات رهبر معظم انقلاب است.

حجت‌الاسلام سالک‌ تصریح کرد: بیش از آنکه‌ تحریم‌های اروپا و آمریکا در کشور ما تأثیرگذار باشد، خود تحریمی‌ مدیرانی است که واقعاً در جایگاه خود نیستند و این بر روی مردم تأثیرگذار است؛ خود تحریمی‌ها توسط بخشنامه‌های مختلف و نوع برخوردها‌ و این مسائل در بین مردم ایجاد اضطراب می‌کند.

نماینده مردم اصفهان افزود: دولت باید این جزایر متفاوت را در هیئت دولت جمع کند و اگر قرار است بخشنامه‌ای داده شود در همه وزارتخانه‌ها نوعی برخورد شود که دیده شود، نه اینکه هر وزارتخانه‌ای بخشنامه‌ متفاوتی بدهد که این هم موجب یک نگرانی در جامعه شود و این یک مسئله مهمی است که آنچه نگرانش هستیم از خودتحریمی‌ برخی از مدیران داخلی است.

وی بیان کرد: آمریکا دشمن است و ملت ما را هم می‌شناسد و ایستادگی در مقابل آن قطعاً ادامه دارد،

اما آن چیزی که مهم است خودتحریمی‌ مسئولان داخلی است و سبب وجود مشکل در کشور می‌شود که این موضوع را دولت باید به گونه‌ای برطرف کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: انتظار می‌رود که رئیس جمهور بدون هر شائبه‌ای توضیحاتی را ارائه دهند و می‌تواند بخشی از این نگرانی‌ها را تبدیل به آرامش در جامعه کند. جنگ روانی مشکلات را در داخل کشور تشدید می کند و شاید به خیال خودشان به سمت براندازی‌ نظام بروند و این هم خیالی بیش نبوده است.

حجت‌الاسلام سالک‌ افزود: نظام جمهوری اسلامی مستحکم و امیدوار بوده و آینده‌ای بسیار روشن در انتظار کشور است. ملت ما مقاوم هستند، مشاهده کنید در جنگ تحمیلی، 8 سال منافقین بیش از 17 هزار نفر را به شهادت رساندند و جریانات سیاسی مختلف هر روز یک دردسر‌ ایجاد می‌کردند، اما همه این مسائل را پشت سر گذاشتیم و رهبر همه این نگرانی‌ها آمریکا و اسرائیل‌ است.

وی تأکید کرد: در شرایطی قرار داریم که باید با تدبیر‌ و منطق‌ و شفافیت‌ اطلاع‌رسانی مستند و محکم به مردم بتوانیم‌ عقبه را پشت سر بگذاریم و اخیراً‌ هم از اعضای دولت شنیده می‌شود که باید مردم مشارکت‌ داشته باشند‌، اما مقام معظم رهبری‌ بیش از 10 سال پیش 24 سیاست‌ اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند تا همه مردم در آن مشارکت داشته باشند‌.