به گزارش پارس نیوز، 

سیّد مصطفی میرسلیم- رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی- عصر امروز(سه‌شنبه ۱۵ مرداد) در نشست صمیمی با خبرنگاران که به مناسبت روز خبرنگار، در محل حزب مؤتلفه اسلامی برگزار شد، در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه اگر شما در انتخابات رأی می‌آوردید آیا بهتر از دولت کنونی کار می‌کردید و همین مشکلات نیز سر راه شما وجود داشت، گفت: اگر ما رأی می‌آوردیم قطعاً بهتر عمل می‌کردیم، چرا که اعتقاد حزب مؤتلفه این است که دولت باید منزّه باشد از اینکه برای منافع شخصی اعضای خود کار کند، ولی این اعتقاد را دولت فعلی ندارد و این موضوع، مشکلاتی را هم ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل مفاسد کنونی، درگیر بودن برخی اعضای دولت در مسایل اقتصادی است، تصریح کرد: برخی اعضای دولت، چون ذی‌نفع هستند به فکر خودشان هستند و همین موضوع باعث می‌شود ویژه‌خواری رخ می‌دهد و ویژه‌خواری یکی از پایه‌های فساد است.

میرسلیم ادامه داد: اعضای دولت باید از خود بگذرند و قطعاً چنین دولتی بهتر می‌تواند موفق شود.

رییس شورای مرکزی حزب مؤتلفه با بیان اینکه زدوبندها از دولت به تمام بخش‌ها سرایت می‌کند، تصریح کرد: وقتی یک عضو دولت، اهل زد و بند باشد، با برخی اعضای مجلس و قوه قضائیه زد و بند می‌کند و این مسئله، به کل کشور و حتی روستاها سرایت می‌کند. بنابراین باید مشکل را از سرچشمه اصلاح کرد. باید برخورد با ویژه‌خواری و مفاسد را از رأس آغاز کرد. ابتدا باید فکری به حال موشی کرد که در انبان است، بعد به فکر جمع کردن گندم افتاد.

وی ادامه داد: البته این که می‌گویم اگر ما رأی می آوردیم موفق‌تر می‌شدیم، به این معنا نیست که دشمن، نرمش بیشتری انجام می‌داد. دوستان اصلاح‌طلب می‌گفتند اگر دولت اصلاحات سر کار بیاد، آمریکا نرمش بیشتری انجام می‌دهد، اما دیدند تفاوتی نکرد.