به گزارش پارس نیوز، طرح پارلمان اصلاحات از سوی حزب مردم‌سالاری به شورای هماهنگی جبهه اصلاحات معرفی شد تا جایگزین شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان شود. 

بسیاری از احزاب منتقد شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان موافق طرح پارلمان اصلاحات بودند تا اینکه به همین منظور طرح در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به تصویب رسید. 

پیگیری‌ها حکایت از این دارد که قرار است طرح پارلمان اصلاحات در اواخر سال جاری عملیاتی شده و جایگزین شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان باشد اما این طرح، مخالفینی هم دارد. 


رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی، هادی خامنه‌ای دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) و مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری در سال 96 طی بیانیه‌ای از عضویت در شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان که تحت مدیریت عارف است، استعفا کردند.

یک عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به خبرنگار فارس، گفت: محمدرضا عارف که هم اکنون ریاست شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را بر عهده دارد مخالف اصلی طرح پارلمان اصلاحات است. 

وی افزود: آقای عارف اعتقاد دارد که شورای سیاست‌گذاری باید تداوم پیدا کند و با تغییراتی در ساختار آن می‌توان از بدنه اصلاحات استفاده بیشتری کرد. 

 هم اکنون طرح کنار زدن عارف در جبهه اصلاحات نیز وجود دارد به گونه‌ای که غلامحسین کرباسچی دبیر کل حزب کارگزاران پیشنهاد تغییر عبدالله نوری به جای محمدرضا عارف را داده بود. 

عبدالله ناصری عضو شورای مشورتی خاتمی امروز به خبرگزاری مهر در این خصوص گفته که فکر نمی‌کنم این تغییر وجود داشته باشد و عارف کماکان رئیس خواهد ماند. 

وی البته تأکید کرده عارف به دلیل ملاحظات سیاسی و اخلاقی حتماً باید در جایگاه ریاست شورای عالی اصلاح‌طلبان باقی بماند.