به گزارش پارس نیوز، با پیروزی انقلاب اسلامی منافع استکباری غرب به ویژه آمریکا در ایران از دستشان خارج شد و آنها که تحمل این خفت را نداشتند، از همان ابتدا رفتار کینه توزانه خود علیه ملت ایران را آغاز کردند و با اشکال مختلف سعی در ایجاد مانع در مقابل این حرکت عظیم کردند. 
راه اندازی غائله منافقین و ترورهای کور به دست عناصر وابسته به آمریکا در روزهای آغازین استقرار نظام جمهوری اسلامی، گرچه بهترین خدمتگزاران ملت را از آنان گرفت، اما موفق به توقف و جلوگیری از پویایی ایران اسلامی نشد و حضور مردم در صحنه های مختلف و حمایت آنان از مسئولان باعث شد تا این گردنه پرپیچ و خم را با موفقیت پشت سر بگذارند. 
با شکست پروژه براندازی نظام از طریق منافقین، آمریکایی ها دست به دامان وابستگان شرور منطقه ای خود شدند و جنگی همه جانبه را علیه ملت ایران به راه انداختند. 
تصور غربی ها این بودکه نظام جمهوری اسلامی ایران که تنها 2 بهار را پشت سرگذاشته قادر نخواهد بود در مقابل این تهاجم گسترده تاب آورد و به طور قطع در اندک زمانی تسلیم خواسته های آنان خواهد شد. 
این بار توطئه دشمن با سپر مستحکم ملت ایران برخورد کرد و طراحی آنان برای از میان برداشتن نظام اسلامی در چند روز به شکست انجامید، اما همین حرکت دشمن تبدیل به صفحه ای درخشان از تاریخ دلاوری ها و رشادت ملت ایران شد که در آینده نیز به عنوان الگویی از ایستادگی در جهان از آن یاد می شود. 
مردم ایران دشمن را به عقب رانده و نقشه غربی ها را به شکست کشاندند، اما این پایان رفتار خصمانه دولت های آمریکا و همپیمانانش نبود و با شکست در عرصه نظامی شرارت ها در دیگر عرصه ها نظیر اقتصادی و فرهنگی را آغاز کردند. 
آمریکایی ها تنها به فشارها و تهدیدهای اقتصادی و فرهنگی اکتفا نکرده و برای مقابله با جبهه مقاومت به رهبری ایران در منطقه، گروه های تروریستی را با حمایت و پشتیبانی برخی از دولت های مرتجع منطقه ایجاد کرده و به جان ملت ها انداختند، اما این بار نیز تیر آنان به سنگ خورد و با مقاومت کشورها و تلاش جمهوری اسلامی این پروژه نیز شکست خورد. 
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آن مقطع زمانی در این باره فرمودند: جمهوری اسلامی همچون گذشته در کنار گروه های مقاومت حاضر خواهد بود و آمریکا نیز قطعاً در اهداف خود در منطقه، شکست خواهد خورد، که این پیش بینی با نابودی تروریست ها به دست رزمندگان مقاومت، تحقق یافت. 
اکنون مردم ایران و مسئولان نظام جمهوری اسلامی با کسب تجربه های ارزشمند از ایستادگی 40 ساله در مقابل فشارها و تهدیدهای دولت های آمریکا و کشورهای همپیمان منطقه ای، به درستی نقشه های خصمانه آنها را می شناسند و آماده مقابله با شرایط به وجود آمده هستند. 
آیت‌الله خامنه ای عصر خرداد ماه سال جاری در دیدار سران قوا و جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام، با اشاره به دشمنی مبنایی، عمیق و مستمر آمریکا با اصل نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران تأکید کردند: شکست آمریکا در ماجرای اخیر در صورت ادای وظایف مسئولان، قطعی و بدون تردید خواهد بود. 
ایشان با اشاره به مقاطع مختلف نظام جمهوری اسلامی و آزمون های مهم در هر یک از این مقاطع، گفتند: جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته همه مقاطع و حوادث گوناگون آنها را با قدرت و استقامت و با تدبیر پشت سر گذاشته و مقطع فعلی را نیز با قدرت و تدبیر، پشت سر خواهد گذاشت و مسیر پیشرفت خود را ادامه خواهد داد. 
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری نیز در سفر اخیر خود به کشور سوئیس در جمع ایرانیان در این کشور درپاسخ به تهدید آمریکا مبنی بر به صفر رساندن صادرات نفت ایران، گفت: حرفی که برخی مقامات آمریکایی زدند که ما می‌خواهیم صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم، یک گزافه‌گویی است که هیچ‌وقت قادر نیستند آن را عمل کنند. 
رییس جمهوری همچنین خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی ها می‌توانند، این کار را انجام دهند و نتیجه آن را ببینید. 
در طول این 40 سال محور ایستادگی در مقابل طراحی های خصمانه آمریکا و متحدانش یکپارچگی و اتحاد ملت و مسئولان بوده و اکنون نیزبایداین اتحاد هر چه بیشتر مستحکم شود تا از این گردنه نیز به سلامت عبور کنیم. 
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری نیز تامین نیاز‌های اصلی طبقات ضعیف جامعه را در شرایط تحریم ضروری دانست و گفت: در برابر تحریم‌های آمریکا دست بسته نخواهیم بود. 
جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به شرایط جدید پیش روی کشور و احتمال آسیب دیدن طبقات و اقشار ضعیف جامعه، بر ضرورت توجه ویژه به این اقشار و کمک به آنها برای تامین نیازهای اصلی زندگی شان تاکید کرد. 
معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: در شرایط جدید کشور و افزایش قیمت برخی از کالاها، طبقات ضعیف جامعه در تامین نیازهای اصلی زندگی با مشکل مواجه می شوند و درآمد آنها کاهش پیدا کند که ضرورت دارد به طور جدی به این طبقات توجه و از آسیب رسیدن به آنها جلوگیری شود. 
جهانگیری با بیان اینکه دولت برای شرایط تحریم برنامه ریزی دقیق دارد، یکی از برنامه های دولت برای تامین کالاهای وارداتی مورد نیاز را استفاده از ساز و کار تهاتر دانست و افزود: ایران در مقابل تحریم های آمریکا دست بسته نخواهد بود و از روش های مختلف برای بی اثر کردن تحریم ها استفاده خواهد کرد. 
رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در ادامه با تاکید بر اینکه دولت در تحریم های پیش رو روش های مختلفی را به کار خواهد گرفت تا صادرات نفت کشور کاهش پیدا نکند،‌ تصریح کرد: استمرار صادرات نفت کشور نماد پیروزی ملت ایران در مقابل تحریم های آمریکا است و با برنامه ریزی و مدیریت توانمند، امیدوارم شاهد این موفقیت بزرگ باشیم و ثابت کنیم که ادعای آمریکا مبنی بر متوقف کردن صادرات نفت ایران واهی است.