به گزارش پارس نیوز، 
محمدرضا تابش عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به جلسه امروز کمیسیون متبوع خود گفت: طرح دو فوریتی تمدید مهلت جذب اعتبارات عمرانی سال 96 کل کشور که اعاده شده از سوی شورای نگهبان بود، در جلسه امروز بررسی شد.

وی افزود: طبق طرح مجلس قرار بود زمان جذب اعتبارات عمرانی سال 96 تا شهریور ماه انجام شود اما شورای نگهبان تاکید دارد که بودجه سالانه باشد و جذب اعتبارات همان تیر ماه صورت گیرد، در نهایت اعضای کمیسیون به نظر خود اصرار کردند و موضوع برای تصویب نهایی به صحن ارسال شد.

نماینده مردم اردکان تصریح کرد: همچنین در این جلسه مسئولان مربوطه در وزارت اقتصاد توضیح دادند که آیین نامه تبصره 5 قانون بودجه که ظرفیت 102 هزار میلیارد تومانی پرداخت بدهی دولت به پیمانکاران را فراهم می‌کند در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است و تا دو هفته آینده به تصویب می‌رسد.

تابش با اشاره به حضور رئیس کل بانک مرکزی در جلسه کمیسیون گفت: در این جلسه آقای سیف رئیس کل بانک مرکزی عمده مشکلات بانکها را تسهیلات تکلیفی و تسهیلات تحمیلی دانست که رقم بدهی دولت به بانکها را به یکصد هزار میلیارد تومان افزایش داده است.

وی افزود: بخش قابل توجهی از دارایی بانکها که از محل سپرده‌های مردم تامین شده در زمره دارایی‌های منجمد و یا دارایی‌های موهوم قرارگرفته که بانکها را از انجام وظایف قانونی باز می‌دارد. آقای سیف اعلام کرد که مجموعه تنگناها، دست بانک مرکزی را برای اعمال سیاستهای مالی و پولی که در زمره مسئولیتهای مهم بانک مرکزی است، بسته و این بانک نیازمند مساعدت مجلس است تا بتواند به وظایف قانونی خویش عمل کند.