به گزارش پارس نیوز، 

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم روز جهانی قدس گفت: خدمت شما مومنان روزه دار سلام عرض می‌کنم و از خداوند می‌خواهم دعا‌های شما را در مبارک رمضان مخصوصا در لیالی قدر پذیرفته باشد.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی خطاب به راهپیمایان گفت: از اینکه به دعوت رهبری معظم انقلاب، آیت الله العظمی خامنه‌ای لبیک گفتید، تقدیر می‌کنم. شما با حضور چشمگیر خود غیرت اسلامی و ایران خود را نشان دادید.

رئیس مجلس با بیان اینکه امام خمینی (ره) از سال ۴۲ بار‌ها و بار‌ها در زمینه خطر اسرائیل هشدار‌های جدی به ملت‌ها مخصوصاً ملت ایران دادند، افزود:حتی در عصر عاشورا که ایشان سخنرانی مهمی در سال ۴۲ کردند، یکی از محور‌های مهم، خطر اسرائیل بود؛ بخصوص در شرایطی که کشور‌های عربی و اسلامی اتحادی در مقابله با رژیم اسرائیل داشتند و حتی اقدامات عملی علیه اسرائیل انجام می‌دادند، این رژیم پهلوی بود که با فروش نفت به اسرائیل در آن شرایط به عزت ملت ایران لطمه زد و آن‌ها را تحقیر کرد. از سوی دیگر با همکاری موساد و ساواک، تحقیر ملت ایران مضاعف شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همیشه در صحبت‌های امام خمینی (ره) این هشدار در مورد اسرائیل وجود داشت. این روز‌ها قسمت‌هایی از فرمایشات شهید آیت‌الله مطهری در مورد رژیم صهیونیستی پخش شده است؛ این نشان‌دهنده واکنشی بود که روحانیون به نمایندگی از ملت ما در مقابل تحقیر‌های آن زمان نسبت به این غده سرطانی واکنش داشت.

لاریجانی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب، سفارت اسرائیل در ایران تعطیل شد و نمایندگان مردم فلسطین جایگزین آن‌ها شدند و روز قدس به عنوان روز اتحاد همه مسلمانان در جهت حمایت از مردم فلسطین اعلام شد. از آن تاریخ، ملت ایران در حمایت همه‌جانبه از ملت مظلوم فلسطین همیشه پیشگام بوده است.

وی با بیان اینکه از آن زمان تا امروز شرایط منطقه در مقابله با رژیم صهیونیستی فراز و فرود‌هایی داشته است، گفت: در زمان حاضر، نیروی مقاومت قدرت بیشتری گرفته و مسلمانان بیدار شده‌اند؛ بخصوص نسل جوان در کشور‌های اسلامی.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح‌های سازش رنگ باخته است و مقاومت به عنوان تنها راه‌حل مشکل فلسطین رخ نموده است.

لاریجانی اظهار داشت: اخیراً کنفرانس هرتصل توسط رژیم صهیونیستی برگزار شد؛ شعار اصلی این کنفرانس «اسرائیل در بزنگاه تاریخی» بود. این نکته مهم است که چرا امروز برای اسرائیل بزنگاه تاریخی است؟ حوادثی که در منطقه رخ داده است، شرایط متناقضی را برای اسرائیل ایجاد کرده است؛ از یک سو خوشحال هستند، فکر می‌کنند با جریان‌های تروریستی در منطقه و جهان انرژی مسلمانان سایش پیدا کرده است.

وی تأکید کرد: رژیم صهیونیستی فکر می‌کند در این شرایط مقاومت جدی علیه اسرائیل وجود ندارد؛ لذا در این کنفرانس نیز گفته‌اند که اسرائیل در بهترین شرایط قرار دارد. در کنفرانس قبلی گفته بودند که اگر داعش از بین برود، باید یک جریان جدید ایجاد کنیم تا سایش در میان نیرو‌های مسلمان همچنان وجود داشته باشد.

عضو شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: سردمداران رژیم صهیونیستی از سوی دیگر نگران هستند و می‌دانند که نیرو‌های مقاومت قدرت یافته‌اند و از این موضوع نگران هستند. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در همین کنفرانس گفت: «ما باید دائماً در حال آماده‌باش باشیم، این در حالی است که مردم دنیا فکر می‌کنند ما اوضاع آرامی داریم».

اسرائیل در منطقه دارای امنیتی لرزان است

لاریجانی با تأکید بر اینکه اسرائیل در منطقه دارای امنیتی لرزان است، گفت: در یک ماه اخیر مردم فلسطین با شعار «بازگشت به خانه» اقدام مهمی انجام دادند، هر چند که با مقاومت صهیونیست‌ها مواجه شد، اما رژیم صهیونیستی دچار آشفتگی و اضطراب شد.

وی گفت: این شرایط باعث شده که صهیونیست‌ها دو راهبرد برای خود در نظر بگیرند. یک راهبرد این است که، چون ما امنیت لرزانی داریم باید شرایط پیشگیرانه و بازدارندگی را محقق کنیم تا از ثباتی در امنیت برخوردار شویم. یعنی از این وضعیت با کمک آمریکا و سعودی‌ها و برخی کشور‌های دیگر عبور کنیم و به امنیت قابل قبولی برسیم.

نماینده مردم قم اظهارداشت: رژیم صهیونیستی معتقد است باید اقدامات بازدارنده و پیش دستانه انجام دهد. معتقدم ما باید از شرایط مهار بحران عبور کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رژیم صهیونیستی به دنبال این است که مسئله را از فلسطین به موضوعات دیگر منحرف کند. این کار را شروع کرده اند. اقداماتی که رژیم صهیونیستی و سعودی‌ها در مسئله هسته‌ای ایران انجام دادند که ذهن‌ها به این سمت برود، مقدمه‌ای برای این بود که فجایعی که اسرائیل به وجود آورده است از ذهن‌ها پاک شود.

تهدید مثلث شوم به ناامنی

عضو شورای عالی امنیت ملی گفت: روز گذشته نخست وزیر بی آبروی صهیونیستی که به اروپا سفر کرده بود از تلاش‌های بی وقفه خود برای خروج از آمریکا از توافق هسته‌ای سخن‌ها گفت. سعودی‌ها نیز گفته اند ما خلاء فروش نفت به ایران را جبران می‌کنیم. همه این تلاش‌ها یک هدف دارد، آن این است که مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و سعودی، ایران را در کنج قرار دهند. این موجودات ناشی و موذی مراقب باشند کاری نکنند که با کنج قرار گرفتن ایران باعث ناامنی خودشان شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: درخواست وقیحانه این رژیم از آمریکا اخیراً در مورد سیطره اسرائیل بر بلندی‌های جولان بخش دیگری از راهبرد اسرائیل است. بلندی‌های جولان که در جنگ دست اسرائیل افتاد، سازمان ملل اعلام کرد که این بلندی‌ها باید مسترد شود. اسرائیل از آمریکائی‌ها تقاضا کرده که این زمین‌ها را به خاک رژیم صهیونیستی متصل کند.

لاریجانی گفت: در این راهبرد جدید اسرائیل باید حزب الله و حکومت فلسطین تضعیف شود و شرایط جایگزینی را برای مقاومت فلسطین تدارک کند که در این راستا طرح قلابی را آمریکا به عنوان معامله بزرگ قرن در نظر گرفته اند.

وی اظهارداشت: تلاش دارند این طرح را به این سمت سوق دهند که تعهداتی که رژیم صهیونیستی به سازمان ملل داده بود مبنی بر اینکه آوارگان به سرزمین فلسطین بازگردند در کرانه باختری ساختمان‌های اسرائیلی ساخته نشود و حقوق فلسطینی‌ها اعاده شود، از بین برود و جایگزین آن به فلسطینی‌ها پول بدهند و سرزمین‌هایی را از صحرا‌های اطراف به غزه متصل کنند و مقداری هم پول و پارچه و امکانات به فلسطینی‌ها بدهند تا بحث بازگشت به سرزمین خود را فراموش کنند.

لاریجانی گفت: مسئله مردم فلسطین پارچه و پول نیست. مسئله آن‌ها شرافت و غیرتشان است که می‌خواهند به سرزمین اصلی خودشان بازگردند. شما نمی‌توانید این دو موضوع را با هم معامله کنید. این موضوع برای اسرائیلی‌ها قابل فهم نیست.

با پول، شرافت، غیرت و وابستگی به سرزمین را نمی‌توان معامله کرد

وی ادامه داد: یک زمانی گاندی می‌گفت: همان قدر که انگیسی‌ها و آمریکائی‌ها حق دارند به سرزمین خود بازگردند و تعلق داشته باشند، فلسطینی‌ها هم حق دارند. با پول، شرافت و غیرت و وابستگی به سرزمین را نمی‌توان معامله کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون بین‌المللی مرکب از آمریکا، فرانسه و انگلیس برای کمک به فلسطینیان به وجود آمد، اما هیچ کاری انجام ندادند نه تنها در ادوار مختلف نگذاشتند فلسطینی‌ها وارد سرزمینشان شوند بلکه در جریان قرن می‌گویند فکر بازگشت به فلسطین را رها کنید و به جای آن، کمک‌های انسان دوستانه به شما می‌دهیم.

لاریجانی با بیان اینکه کمک‌های انسان دوستانه از فضاحت‌های قرن ماست، اظهار داشت: کشور‌های غربی بیشترین سلاح‌ها را به عربستان می‌دهند بعد اجلاس می‌گذارند برای کمک‌های انسان دوستانه به یمن. این از فضاحت‌هایی است که در دوران جدید با آن روبرو هستیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: طرح شریرانه معامله قرن این است که عرق ملی خود را با مقداری پول معاوضه کنند. این معامله با فشار به حزب الله و فلسطین همراه است. این طرح زودتر از طرح‌های سازش قبلی زمین گیر خواهد شد.

عضو شورای عالی امنیت ملی در تشریح راهبرد دوم رژیم صهیونیستی در شرایط فعلی را ایجاد تغییرات تدریجی در کشور‌های منطقه برای ایجاد نظم جدیدی در منطقه با محوریت رژیم صهیونیستی خواند و گفت: در همین اجلاس اخیر ضرورت نظم جدید منطقه ای، مورد توجه قرار گرفت و با صراحت اعلام شد علت ناآرامی‌ها در خاورمیانه این است که کشوری قدرتمند در منطقه وجود ندارد که منطقه را مدیریت کند.

وی افزود: مشکل اصلی خاورمیانه را عدم وجود یک قدرت مسلط می‌دانند و خیز رژیم صهیونیستی برای تبدیل شدن به قدرت اول منطقه است. البته در گذشته نیز به دنبال این بودند که اسرائیل قدرت اول منطقه باشد به همین دلیل سلاح‌های مختلف به اسرائیل دادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به دلیل قدرت مقاومت و تأثیرگذاری ایران، اسرائیل برای تحقق این خواب آشفته دچار مشکلاتی است لذا مترصد هستند از طریق روش‌هایی این مشکل را حل کنند.

لاریجانی در تشریح روش‌های اسرائیل برای کاهش قدرت مقامت و تأثیرگذاری ایران گفت: چندی پیش، طرحی را با عنوان «کلاه قرمز» پیگیری کردند تا مقاومت فلسطین را دچار رخوت کنند.

وی افزود: راهبرد دیگر رژیم صهیونیستی تشویق بازیگران دیگر است تا اهداف خود را دنبال کند. از این روش در ۳۰ سال گذشته در مصادیق زیادی استفاده شده است. کاری را امریکا و رژیم صهیونیستی می‌خواستند انجام دهند. یک مشت کشور‌های دلال منطقه‌ای راه می‌افتادند.

لاریجانی فریب استراتژیک را راهبرد دیگر اسرائیل برای پیاده کرده نقشه شوم خود در منطقه خواند و تصریح کرد: در این راهبرد تلاش دارند تا رهبران عرب را با وعده و وعید‌هایی دچار فریب کنند تا زمینه‌ای فراهم شود تا مقاصد رژیم صهیونیستی محقق شود.