به گزارش پارس نیوز، 

سید حسن نصرالله در همایش انتخاباتی حزب‌الله لبنان در شهرک «مشغره» در منطقه بقاع غربی، درباره آخرین تحولات منطقه از جمله حمله نظامی به سوریه به ایراد سخنرانی پرداخت.

سید حسن نصرالله که از طریق ویدئوکنفرانس سخنرانی می‌کرد، گفت: هر فردی که در انتخابات در لیست جنبش امل باشد در لیست حزب‌الله نیز خواهد بود.

وی افزود اسرائیل پس از تجربه‌های بسیار در مواجهه با مقاومت، ترسو‌تر از آن است که تانک‌ها و سربازانش را به بقاع غربی یا جنوب بیاورد.

دبیر کل حزب الله لبنان درباره حمله موشکی سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، گفت: ترامپ می دانست آنچه در دوما رخ داده و ادعای استفاده از سلاح شیمیایی توسط دمشق در این شهر، نمایشی دروغین است. به همین دلیل، پیش از ورود بازرسان سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی به این منطقه، به سوریه حمله کرد. آمریکا منتظر تصمیم شورای امنیت نشد و به سوریه حمله کرد که نشانه تجاوزگری و اماهیت استکباری این کشور است.

دبیر کل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: موشک‌های زیبا و هوشمندی که آمریکا از آن سخن می‌گفت هیچ نتیجه‌ای نداشت. این چیزی است که اسرائیل هم به آن اذعان کرده است. اگر هدف از این حمله کمک به رژیم صهیونیستی بود، آنها شکست خوردند. اگر هدف تاسیسات زیر بنایی سوریه بود، این هدف هم محقق نشد. اگر هدف فشار به هم پیمانان سوریه بود، من معتقدم که این حمله راهکار سیاسی را پیچیده کرده است. اتهام استفاده سوریه از سلاح شیمیایی باقی خواهند بود و پس از هر پیروزی (ارتش سوریه در برابر تروریست‌ها) این سناریو تکرار خواهد شد. قضیه سلاح شیمیایی سوریه همانند اتهام به ایران مبنی بر تلاش (این کشور) برای دستیابی به سلاح هسته‌ای است؛ در صورتی که رهبر معظم (آیت‌الله خامنه‌ای) آن را حرام اعلام کرده است. اما آنها همچنان به تکرار اتهامات خود پرداختند و ایران را در شورای امنیت تحت فشار گذاشتند.

دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: آنچه که آمریکا و متحدانش علیه سوریه انجام دادند قدرت و اراده ما را در آینده بیشتر خواهد کرد.

سید حسن نصرالله در پایان افزود: برادران و خواهران در روز ششم مه با قدرت در انتخابات حضور یابید و با انتخاب نمایندگان خود در پارلمان، آمال و آرزوهای خود را دنبال کنید.