به گزارش پارس نیوز، 

 تحقیقات رسمی نشان می‌دهد که تنهاترین افراد در انگلیس سالمندان نیستند بلکه نسلی هستند که در اواخر نوجوانی یا اوایل دهه 20 زندگی خود قرار دارند.

تقریبا 10 درصد از افراد 16 تا 24 ساله اعلام کرده‌اند که همیشه یا اغلب تنها هستند که نسبت به نرخ 3 درصد تنهایی در افراد بالای 65 سال، افزایش سه برابری دارد. همچنین 23 درصد از جوانان بزرگسال اعلام کرده‌اند که در برخی اوقات تنها هستند که این میزان در گروه سنی 25 تا 34 سال به 18 درصد و در افراد بالای 75 سال به 17 درصد کاهش می‌یابد.

در حالی که تنهایی به عنوان یک مشکل در میان افراد سالمند شناخته می‌شود تحقیقات در انگلیس نشان می‌دهد این مشکل و انزوای اجتماعی در دانش‌آموزان بیشتر از افراد بالای 75 سال رواج دارد.

این تحقیق اولین مطالعه رسمی در مورد افرادی است که از تنهایی رنج می‌برند و در پی درخواست ترزا می، نخست وزیر انگلیس برای رسیدگی به این مسئله صورت گرفت. ترزا می در ماه ژانویه "تریسی کروچ" را به عنوان وزیر تنهایی منصوب و این پدیده را یک واقعیت غم‌انگیزِ زندگی مدرن اعلام کرد.

دفتر ملی آمار انگلیس (ONS) اعلام کرده تنهایی بیشتر در افراد مجرد، معلول، بیکار، افرادی که نمی‌توانند به راحتی به دیگران اعتماد کنند یا افرادی که به محله خود احساس تعلق ندارند دیده می‌شود.

همچنین زنان در این مطالعه از میزان تنهایی بیشتری گلایه کرده‌اند که البته به نظر می‌رسد علت آن، تمایل کمتر مردان برای گزارش دادن درباره تنهایی‌شان است.

ازدواج و مشارکت‌های اجتماعی از راهکارهای عدم احساس تنهایی است. به طوری که تنها یک هفتم از افراد متاهل اعلام کرده‌اند همیشه یا گاهی اوقات تنها هستند.

تحقیقات ماه گذشته ONS نشان داد که استفاده بیش از حد از اینترنت در افراد زیر 15 سال به سرعت در حال افزایش بوده و جوانان زیر 25 سال معمولا 14 ساعت از هفته را به طور آنلاین می‌گذرانند.

به گزارش دیلی میل، اگرچه به نظر می‌رسد رسانه‌های اجتماعی در این کشور با برخی تغییرات مثبت در زندگی جوانان از جمله کاهش حاملگی‌های نوجوانان و کاهش مصرف مواد مخدر و الکل مرتبط بوده اما افزایش انزوای اجتماعی نگرانی‌ها را در مورد نقش رسانه‌های اجتماعی در تهدیدات سایبری و گسترش اخبار جعلی برانگیخته است.