به گزارش پارس نیوز، 

لاستمپا روز جمعه افزود: واشنگتن خواستار حمایت متحدان اروپایی خود مانند فرانسه، انگلیس و ایتالیا است و از دیدگاه امریکایی ها، اگر این کشورها پشتیبانی نظامی ندارند ، حداقل باید از نظر سیاسی حمایت کنند.

لاستمپا به نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا در پاسخ به سوال این روزنامه در مورد تماس امریکا با ایتالیا برای حمله به سوریه نوشت: ما برای جمع آوری اطلاعات و تبادل نظر پیرامون پاسخ های احتمالی به حمله شیمیایی اخیر در سوریه ، با متحدانمان در سراسر جهان در تماس هستیم. اما همانطور که رئیس جمهوری ترامپ هم اظهار داشت، هنوز تصمیمی در این مورد گرفته نشده است.

این روزنامه افزود: از مواضع امریکا در روزهای گذشته می توان درک کرد که واشنگتن درپی تحقق عملیات نظامی است و در حال رایزنی با متحدان خود هستند تا هم به این عملیات یک پوشش بین المللی بدهند و هم به آن عمق سیاسی و راهبردی ببخشند.

دولت امریکا قصد ندارد حضور پررنگی در سوریه داشته باشد یا در بازسازی آن کشور شرکت کند، اما نمی خواهد با خارج کردن تمامی نیروهای خود از این کشور ، پیروزی ایران و روسیه در آن کشور پررنگ تر از آنچه هست، بشود.

این روزنامه افزود: بنابراین عملیات نظامی و ادامه حضور هر چند اندک نظامی امریکا در سوریه در هماهنگی با متحدان غربی و حتی ترکیه و قطر، می تواند هم در تضعیف اسد موثر باشد و هم مانعی در راه گسترش هر چه بیشتر دامنه نفوذ مسکو و تهران در منطقه به شمار بیاید.