پارس؛

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 484640

  آیا آقای روحانی نمی‌داند که مردم یک فرد متخصص را به فامیل سرخه‌ای ایشان برای انتصاب در جایگاه رئیس ستاد بحران ترجیح می‌دهند؟! آیا آقای روحانی نمی‌داند اکثریت قریب به اتفاق مردم خواهان برخورد و محاکمه گیرندگان حقوق‌های نجومی بودند؟! آیا آقای روحانی نمی‌داند که اکثریت قریب به اتفاق مردم از این که بدون افزایش یارانه، قیمت حامل‌های انرژی چند برابر شده است، ناراضی هستند!؟

  پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- سیاوش آقاجانی- حسن روحانی مصادف با ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ضمن بیان برخی بایدهای شبه انتخاباتی، مسئله‌ای در رابطه با اصل ۵۹ قانون اساسی و رفراندوم بیان کرد، او گفت:

  «اصل ۵۹ قانون اساسی می‌گوید در برخی موارد قانون‌گذاری و اعمال قوه مقننه در مسایل مهم اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، مراجعه به آراء مستقیم مردم است. اگر در دو مسأله اختلاف نظر داریم، دعوا و شعار ندارد، صندوق آراء را بیاوریم و طبق اصل ۵۹ قانون اساسی هر چه مردم گفتند، به آن عمل کنیم، این ظرفیت قانون اساسی ما است و باید به ظرفیت‌های قانون اساسی‌ عمل کنیم.»

  اما اصل ۵۹ قانون اساسی دقیقاً چه می‌گوید:

  «در مسائل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ممکن است اعمال قوه مقننه از راه همه‌پرسی و مراجعه مستقیم به آرای مردم صورت گیرد. درخواست مراجعه به آرای عمومی باید به تصویب دو سوم مجموع نمایندگان مجلس برسد.»

  نظریه تفسیری شماره ۴۱۰۴/۳۰/۸۱ مورخ ۱۳۸۱/۱۲/۲۵ شورای نگهبان درباره اصل ۵۹ قانون اساسی می‌گوید:

  «درخواست مراجعه به آراء عمومی موضوع اصل ۵۹ قانون اساسی از مصادیق مصوبات مجلس شورای اسلامی است و باید طبق اصل ۹۴ قانون اساسی به شورای نگهبان ارسال شود.»

  1- پس همان‌طور که می‌بینیم برخلاف آن چه که آقای روحانی القاء می‌کند رفراندوم موضوع اصل ۵۹ قانون اساسی، ابزار دست رئیس‌جمهور نیست تا هرجا که خواست از مسئولیت‌های قانونی خود فرار کند حرف از رفراندوم بزند، بلکه اگر دو ثلث از نمایندگان مجلس در حوزه قانون‌گذاری، درباره مسئله ای که شورای نگهبان آن را مغایر قانون اساسی و اسلام نداند، می‌توان رفراندوم برگزار کرد.

  2- و اما نکته دیگر این که اگر آقای روحانی واقعا به نظر مردم توجه دارد بگوید که چرا در مواردی که به وضوح از نظر مردم مطلع است، نظرات ایشان را عملی نمی‌کند؟! آیا ۹۱% از مردم برای دریافت یارانه ثبت نام نکردند؟! آیا آقای روحانی با علم به این موضوع در انتخابات ۹۶ شعار نداد که یارانه‌ها به همین منوال ادامه می‌یابد؟!

  3- آیا آقای روحانی مثلا نمی‌داند که اکثریت مردم، تجهیز و به سازی جاده‌ها، وسایل نقلیه و خطوط ریلی را بر خرید صدها هواپیما ترجیح می‌دهند تا هم تلفات جاده‌ای کم شود و هم از آلودگی هوا کاسته شود؟! آیا طبق نظرسنجی دولت اثبات نشد که مشکلات اصلی مردم معیشتی، اقتصادی و مبارزه با فساد و تبعیض است که اینها را در پس حرف‌های شعاری و حزبی و سیاسی نگاه میدارد؟!

  4- آیا آقای روحانی نمی‌داند که مردم یک فرد متخصص را به فامیل سرخه‌ای ایشان برای انتصاب در جایگاه رئیس ستاد بحران ترجیح می‌دهند؟! آیا آقای روحانی نمی‌داند اکثریت قریب به اتفاق مردم خواهان برخورد و محاکمه گیرندگان حقوق‌های نجومی بودند؟! آیا آقای روحانی نمی‌داند که اکثریت قریب به اتفاق مردم از این که بدون افزایش یارانه، قیمت حامل‌های انرژی چند برابر شده است، ناراضی هستند!؟

  5- آیا آقای روحانی نمی‌داند که اکثریت قریب به اتفاق مردم از این که آخوندی با وجود ضعف‌های مسجلش در حوزه‌های ریلی و جاده‌ای و مسکن مهر همچنان وزیر است ناراضی هستند؟! به راستی اگر نظر مردم برای آقای روحانی مهم است چرا در این حوزه‌ها به حرف مردم گوش نمی‌کند؟!

  6- چطور می‌شود نظر چند نفر را برای تأیید صلاحیت شخصی که سوءسابقه محرز دارد کافی می‌داند اما از حضور افراد بدنام و رانتی که منفور مردم هستند، در کنار خود ابایی ندارد؟! نکته دیگر این که چگونه میتوان در روز ۲۲ بهمن سخنرانی کرد و طوری القا کرد که کشور به بن بست رسیده است؟! اصلا مردم این چنین پرشور به خیابان آمدند که تلقی بحران در کشور ایجاد نشود!

  7- اصلا آقای روحانی! چطور به خودش حق داد که راهپیمایی پرشور مردم در ۲۲ بهمن را تحت‌الشعاع اظهارات نسنجیده ای نماید که دشمنان، با انعکاس آن جملات از زیر بار انعکاس حضور پرشور مردم فرار کنند!؟ چطور به خودش اجازه می‌دهد تا مسائلی را که قانون مسیرشان را مشخص کرده است با هوچی‌گری به بهانه‌ای به دست ضدانقلاب تبدیل کند؟!

  8- نکته دیگر سخنرانی امروز آقای روحانی، بایدها و شعارهای شبه انتخاباتی ایشان بود که دیگر برای مردم، احزاب و حتی حامیان آقای روحانی به امری مضحک تبدیل شده است و البته همه را به یاد آن جمله امام خامنه‌ای می اندازد که فرمودند مخاطب این بایدها چه کسی است جز خود دولت که اکثر امکانات کشور و بودجه کشور را در اختیار دارد؟!

  9- و البته کلام آخر این که به هیچ وجه با رفراندوم چه برای تعیین تکلیف درباره تصمیمات مهم و چه برای اصلاح قانون اساسی به نفع منافع مردم و امنیت ملی و از طریق مسیری که در قانون مشخص شده است، مخالف نیستم لیکن با این که از این واژه و عبارت نیز به مانند عبارات حقوق شهروندی، صدای مردم، شفافیت و... به عنوان یک بازیچه حزبی استفاده شود به جد مخالفم.

  چرا روحانی در روز ۲۲ بهمن، از رفراندوم و انتخابات گفت؟!

  هر چه فکر می‌کنم درباره این که چرا روحانی در ۲۲ بهمن که با حضور حماسی مردم به رفراندومی عظیم در تایید پایبندی مردم به انقلاب اسلامی قابل تعریف است باید پیرامون رفراندوم و انتخاباتی که تمام شده است سخن بگوید، تنها به یک نتیجه می‌رسم و آن این است که ایشان برای ندیدن حضور تماشایی حامیان انقلاب اسلامی که برخلاف القائات روحانی و آشنا، به اصل و اساس نظام معترض نیستند، سعی می‌کند مرجعیت و سندیت راهپیمایی را در برابر انتخابات و رفراندوم زیرسوال ببرد! لیکن ما هم به روحانی می‌گوییم که همه آرای خودش را به پای ضدیت مردم با نظام و رهبری و بی‌تفاوتی‌شان نسبت به آرمان‌های انقلاب ننویسد بلکه به پای شعارها و ژست‌هایش برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بگذارد و اگر می‌خواهد میزان حمایت مردم از انقلاب و میزان حمایت‌شان از روحانی را با هم مقایسه کند، عکس‌های استقبال مردم از سفرهای استانی خود را در کنار تصاویر سیل خروشان مردم حاضر در مراسم ۲۲ بهمن امروز بگذارد و مقایسه کند!

  ۲۲ بهمن انتخابات قانون اساسی رفراندوم سیاوش آقاجانی
  • علی
   پاسخ

   ایشان اهل کار اداره مملکت نیستند تمام این حرفها برای فرار از از شکایات و نارضایتی های بوجود امده در مملکت است که می خواهد با گفتن این حرفها از ان فرار کند نمی توانی کار کنی استعفاه این که دیگر کاری ندارد شاید این هم برایش مشکل است

  • منوچهر راستی
   پاسخ

   به خدا دروغ می گوید این آدم در این دوره 39 ساله چند رفراندم انجاتم گرفته .مگر همین راهپیمایی ها رفراندم نیست .انتخابات رفراندم نیست .راهپیمایی زیر بمباران صدام رفراندم نیست .چشم بینا می خواهد .ایشان هدفشان این است که برای خارجی ها و دشمنان انقلاب خوراکی تهیه شود .وگر نه هر گز به خود اجازه نمی دادند که عظمت این راهپیمایی را اینگونه زیر سوال ببرند و زحمات مردم را نادیده بگیرند برای ضعیفی کار و جهالت خودشان .برجام را عشق است

  • رزمنده
   پاسخ


   جانسون: انگلیس نگران رفتارهای ایران در سوریه است

   دوشنبه 23 بهمن 1396 - 18:33
   وزیر خارجه انگلیس رفتارهای ایران در سوریه را «نگران کننده» توصیف کرده است.
   العالم ـ اروپا
   به گزارش العربیه، «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که لندن نگران رفتارهای ایران در سوریه است.
   جانسون افزود: ما نگران رفتارهای ایران هستیم که در مسیر تلاشها برای ایجاد صلح واقعی در سوریه اخلال ایجاد می‎کند.
   وزیر خارجه انگلیس از روسیه خواست ایران را برای جلوگیری از شدت گرفتن تنشها تحت فشار قرار دهد. وی افزود: از حق اسرائیل برای دفاع از خودش در برابر تجاوزها به سرزمینش حمایت میکنیم.
   وزارت خارجه آمریکا نیز شامگاه شنبه گذشته درباره تحولات اخیر منطقه، حمله جنگنده رژیم صهیونیستی به هدفی در سوریه و ساقط شدن آن به وسیله پدافند هوایی ابراز نگرانی کرد.
   «هثر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیهای گفت: «ایالات متحده عمیقا از افزایش خشونتها در مرز اسرائیل نگران است و از حق اسرائیل برای دفاع از خود حمایت میکند.»
   نوئرت با متهم کردن ایران به «افزایش حسابشده تهدید» علیه رژیم صهیونیستی، مدعی شد: « تمایل این کشور برای اعمال قدرت و سلطه، تمام مردم در منطقه، از یمن تا لبنان را به خطر میاندازد.»
   به نوشته خبرگزاری «رویترز» وی همچنین تاکید کرد که آمریکا به عقبراندن فعالیتهای شرورانه ایران در منطقه ادامه داده و خواستار پایان این رفتارهای ایران که صلح و ثبات در منطقه را به خطر میاندازد، شد.
   به گزارش فارس، رژیم صهیونیستی روز شنبه گذشته مدعی شد که یک پهپاد ایرانی از سوریه وارد بلندیهای جولان اشغالی شده و هدف قرار یک بالگرد اسرائیلی قرار گرفته است.
   در پی این حادثه، جنگندههای اسرائیلی با ورود به حریم هوایی سوریه، مناطقی را هدف قرار دادهاند. در جریان این عملیات یک جنگنده اف-16 اسرائیل هدف پدافند هوایی ارتش سوریه قرار گرفته و ساقط شد.
   اسرائیل تاکنون مدرکی دال بر ایرانی بودن پهپاد یا ورود این پهپاد به آسمان جولان ارائه نکرده است. جولان منطقهای است که تحت اشغال اسرائیل قرار دارد و هنوز بر اساس قانون بینالملل بخشی از سوریه به شمار میآید.

   درپاسخ به «بوریس جانسون نجس وحشی، بی ادب، بی فرهنگ، بی شخصیت » وزیر خارجه انگلیس جنایتکارشماره یک سگ هارآمریکا درجهان
   انگلیس دشمن تاریخی مردم ایران است.
   انگلیس مورد اعتماد ما نیست.
   سفیرانگلیس اخراج شود و روحانی عذرخواهی کند.
   سفیرانگلیس اخراج شود و ظریف عذرخواهی کند.
   دولت روحانی مقابل انگلیس کوتاه آمد.
   ظریف مقابل انگلیس کوتاه آمد.
   انگلیس با پول عربستان به دنبال تجریه خاورمیانه است.
   دیگرهیچ کس به انگلیس اعتماد نمی کند.
   حضورغیرقانونی نیروهای انگلیسی درخاک سوریه.
   حضورنیروهای انگلیس درسوریه ومنطقه غیرقانونی است.
   این درحالی است که مردم سوریه، عراق، یمن ومنطقه به صورت مستقیم و غیرمستقیم توسط انگلیس و متحدانش قتل عام می شوند.
   سلاح های داعش ساحت چه کشورهایی است؟ آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و رژیم جعلی صهینونیستی!
   سلاح های عربستان سعودی ساحت چه کشورهایی است؟ آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و رژیم جعلی صهینونیستی!
   مردم جواب دندانشکنی به انگلیس، وزیرخارجه اوباش آن خواهند داد. هرکس نتواند این حیوان وحشی را رام کند ایران و ایرانیان می توانند.
   موشک های مان را تقویت می کنیم ازهرکسی که علیه انگلیس ایستادگی کند، حمایت می کنیم.
   ایرانی ها باید پیام قاطعی به انگلیس و متحدانش بدهند.
   ما به مظلومان، مسلمانان و دولت های کمک می کنیم انگلیس هم ازتروریست ها و جنایتکاران جنگی حمایت می کند.
   رئیس بی ادب شورای امنیت سازمان ملل متحد ازسال 2003 تاکنون به مسئولیتش برای محاکمه آمریکا وانکلیس عمل نمی کند.
   آیا سازمان های بین المللی خیانتکارشماره یک ازسال 2003 تاکنون واقعا نمی درک نمی کنند، نمی دانند تاکنون نمی فهمند انگلیس و متحدانش به اسم دفاع ازحقوق بشر و به اسم مبارزه با تروریسم بدترین جنایات وحشیانه را درمنطقه خاورمیانه وجهان می کنند.
   هیچ کشوری دردنیا درسایه آمریکا، انگلیس وفرانسه به عدالت و رفاره نرسیده است.
   دشمنان اشغالگران انگلیسی به جنگ داعش می روند.
   انگلیس جنایتکارشماره یک به همراه آمریکا جنایتکارشماره یک ازهنگام سرنگونی رژیم صدام درسال 2003 و دولت عراق بر اثرآن هزاران کودک و مردم مظلوم عراقی جان خون را ازدست دادند و نظامیان انگلیسی و نظامیان آمریکایی هزاران نفر زنان و دختران عراقی بی رحمانه تجاوزکردند ومجامع حقوق بشری وسازمان های بین المللی تاکنون خفه خون گرفتند، کاری نمی کنند و سکوت اختیارکرده اند؟
   سازمان های بین المللی ازسال 2003 تاکنون درجنایت های آمریکایی ها و انگلیسی ها شرم جرم هستند.
   اکنون وقت آن فرار رسیده است که دیوان بین المللی کفیری که صلاحیت قضایی برای رسیدگی به جنایات جنگی دارد سیاستمدارانی را که مسئول این فاجعه انسانی درعراق، افغانستان، لیبی، سوریه، یمن ومنطقه هستند به پای میزمحاکمه دراین دیوان بین المللی بکشاند.
   نتانیاهو سگ زنجیری انگلیس درمنطقه است.
   برد موشک های ما هیچ ربطی به انگلیس ندارد.
   اجازه دخالت درامور داخلی خود را نمی دهیم.
   حاکمیت ایران خط قرمزماست ونمی پذیریم هیچ طرفی درحاکمیت ایران دخالت کند.
   ملت ایران دربرابر دیکتاتوری انگلیس سرخم نمی کند.
   انگلیس حق حرف زدن ازموشک های ما را ندارد.
   انگلیسی که به دشمن ما سلاح شیمایی داد حق ندارد درباره موشک های ما حرف بزند.
   با انگلیسی ها مثل خودشان رفتارمی کنیم.
   نه تنها مردم ایران، مردم منطقه و بلکه مردم دنیا جنایات وحشیانه انگلیس و متحدانش را فراموش نمی کنند.
   دربرابراشغالگری انگلیس سکوت نمی کنیم.
   انگلیس داعش را زمان اشغال عراق بوجود آورد.
   عربستان ازبمب های خوشه ای انگلیسی درجنگ یمن استفاده کرده است.
   انگلیس به تروریست ها درسوریه گازشیمیایی داده است!
   نیروهای انگلیسی به جان ومال مردم افغانستان، عراق، لیبی، سوریه ویمن حمله می کنند.
   جنایت های انگلیس درمنطقه نباید فراموش شود.
   انگلیس ازبزرگ ترین حامیان داعش است.
   انگلیس به عنوان یکی ازبزرگترین حامیان گروه های تروریستی درمنطقه وجهان است.
   انگلیس عامل جنگ، بی ثباتی وناامنی درمنطقه وجهان است.
   انگلیس عامل اصلی جنگ درمنطقه وجهان است.
   انگلیس عامل اصلی پیدایش و رشد تروریسم و داعش درمنطقه وجهان است.
   انگلیس فقط زبان زور را می فهمد.
   برای اثبا کمک انگلیس به داعش و دیگرگروه های تروریستی اسناد زیادی وجود دارد.
   انگلیس مانند آمریکا، عربستان سعودی و رژیم جعلی صهیونیستی هیچگاه به قوانین بین الملل، حقوق بین الملل و حقوق بشر احترام نمی گذارد.
   انگلیس داعش را نابود نمی کند، پرورش می دهد.
   چرا انگلیس جنایتکارشماره یک ازسال 2011 تاکنون، نفت داعش را تحریم نمی کند؟
   داعش چگونه با نفت قاچاق، سلاح وارد می کند؟
   انگلیس همدست داعش درمنطقه وجهان است.
   افزایش فروش تسلیحات بریتانیا به عربستان درجنگ یمن.
   فرزش بمب و موشک های بریتانیایی به عربستان ازآغازجنگ یمن 500 درصد افزایش یافته است.
   انگلیس ازتجاوز نتانیاهو حمایت می کند.
   انگلیس ازتجاوزآل سعود حمایت می کند.
   کشورهای اروپایی لیاقت شورای امنیت سازمان ملل ندارند.
   بمب ساخت انگلیس برسرمردم یمن!
   بوریس جانسون بی ادب» وزیر خارجه انگلیس پای خود را ازگلیمش درازترکرد.
   انگلیس ازسال 2003 تاکنون مدعی مبارزه با تروریسم است ولی درحقیقت ازتروریسم حمایت می کند.
   انگلیس فرقی با داعش ندارد.
   آمریکا وانگلیس داعش را ایجاد کردند.
   قدرت گرفتن القاعده دریمن با کمک آمریکا وانگلیس
   ارتباط انگلیس با القاعده وداعش آشکاراست.
   دوستان انگلیس حامی تروریسم هستند.
   دوستان انگلیس حامی داعش هستند.
   انگلیس عامل اصلی رنج کودکان فلسطینی است.
   شهروندان نجس وحشی، بی ادب،‌ بی فرهنگ و بی شخصیت انگلیسی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش درسوریه و عراق از راه کانادا وارد ترکیه می شوند.
   انگلیس ازسال 2003 تاکنون به دنبال جنگ با تروریسم و طالبان نیست وفقط به دنبال منافع خودش درافغانستان ومنطقه است.
   انگلیس اصلی ترین تامین کننده سلاح عربستان سعودی و داعش است.
   انگلیس به علت جنایات جنگی دریمن باید محاکمه شود.
   انگلیس به علت جنایات جنگی درسوریه وعراق باید محاکمه شود.د؟
   انگلیس بزرگترین ناقض قوانین بین الملل، ناقض حقوق بین الملل و ناقض حقوق بشراست.
   انگلیس سیاه ترین پرونده حقوق بشر را دارد.
   انگلیس ازسال 2003 تاکنون به همراه آمریکا و عرابستان ازتامین کنندگان اصلی تسلیحات و نیازهای مالی داعش و دیگرگروه های تروریستی درسوریه، عراق ومنطقه بوده است.
   انگلیس بیشترین حمایت را ازداعش کرد.
   انگلیس جنایتکارشماره یک به جای حل مشکلات عامل به وجود آمدن آنها بوده است.
   انگلیس ازسال 2003 تاکنون ازتروریسم برای تغییر حکومت ها استفاده می کند.
   انگلیس به افغانستان خیانت کرد/ القاعده واقعی نیست.
   انگلیس با داعش مبارزه نمی کند.
   حملات هوایی انگلیس حمایت ازداعش است.
   داعش های انگلیس درسوریه چه می کنند؟
   داعش های انگلیس درعراق چه می کنند؟
   داعش های انگلیس درافغانستان چه می کنند؟
   داعش های انگلیس دریمن چه می کنند؟
   داعش های انگلیس درلیبی چه می کنند؟
   داعش های انگلیس درمنطقه خاورمیانه چه می کنند؟
   انگلیس نیروی هوایی داعش درسوریه وعراق است.
   انگلیس نیروی هوایی داعش شده است.
   که بوریس جانسون بی ادب» وزیر خارجه انگلیس یا اصل مسئله را درک نمی کند وتاکنون نمی فهمد دروغ می گوید یا ازاین موضوع بی اطلاع است.
   درهرجای دنیا جنایتی رخ می دهد دست انگلیس درکاراست.
   سکوت دربرابر جنایت ازخود جنایت بدتراست.
   عربستان سعودی درمدت سه است ازبمب های خوشه ای ساخت انگلیس استفاده می کند.
   کشتاریمنی ها جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است ولی مقامات بی ادب انگلیس درک نمی کنند و تاکنون نمی فهمند.
   انگلیس ازسال 2003 تاکنون به همراه آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی درتاسیس وحمایت ازتروریست ها درمنطقه نقش دارند.
   انگلیس درمدت هشت سال شریک جرم جنایات رژیم جنایتکارصدام دیکتاتور بوده است.
   دولتمردان بی ادب انگلیسی ازسال 2003 با دستورحمله به عراق و لیبی مرتکب جنایات جنگی شده اند.
   مقامات بی ادب انگلیس مسئول کشتارمردم عراق ولیبی وپیدایش داعش درمنطقه هستند.
   هم بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس غلط می کند هم صهیونیست ها!
   انگلیس مرتکب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت درافغانستان شده است.
   انگلیس مرتکب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت درعراق شده است.
   انگلیس مرتکب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت درلیبی شده است.
   انگلیس مرتکب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت درنوارغزه شده است.
   انگلیس مرتکب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت درسوریه شده است.
   نگران ما از جنایات وحشیانه بی حساب و کتاب آمریکا، کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی درسوریه ومنطقه است.
   سوریه حق سرنگونی جنگنده های اسرائیلی را دارد.
   انگلیس جنایتکارشکاره یک خودش شریک جرم جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی درسوریه، نوارغزه، فلسطین، لبنان، عراق، یمن ومنطقه است.
   نیروهای انگلیسی بدون مجوز سازمان ملل درسوریه حضوردارند.
   آمریکا وانگلیس ازسال 2003 تاکنون درتجارت مواد مخدر افغانستان نقش دارند.

  • ناشناس
   پاسخ

   روحانی برای فرار از مشکلات اقتصادی وبی کفایتی دولت وافزایش نرخ ارز این حرفها رازده انتخابات برای چه برای دیکتاتوری روحانی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها