به گزارش پارس به نقل از فارس، محمدباقر قالیباف ظهر امروز در مسجد جامع سنندج، با بیان اینکه ما در انتخابات پیش رو قصد تضعیف یا مقابله با کسی را نداریم، اظهار کرد: دولت آینده باید صدای محرومین و مستضعفین را به خصوص در مناطق دورافتاده کشور بشنود.

وی تصریح کرد: این حرف به این معناست که مدیران ما تا به امروز یا صدای مردم را نشنیده اند و یا توان پاسخگویی به خواسته های مردم را نداشتند.

وی افزود: دولت آینده باید علاوه بر داشتن گوش شنوا، توان حل مشکلات مردم را داشته باشد.

وی افزود: دولت آینده اگر بخواهد خود را درگیر مناقشات سیاسی و اختلافات کند به این معنی است که صدای مردم را نشنیده و دغدغه ای در خصوص مردم ندارد.

وی افزود: رئیس جمهور منتخب که بر اساس قانون اساسی ثبت نام و قسم یاد می کند نباید قانون را دور بزند بلکه باید خود را به رعایت کامل قانون اساسی به عنوان فصل الخطاب ملزم کند.

وی خاطرنشان کرد: شخص رئیس جمهور منتخب مردم نباید بعد از رسیدن به پست ریاست جمهوری قانون اساسی را دور بزند و یا بخش های از آن را که باب میلش نیست نادیده بگیرد.

وی با تاکید براینکه ملت ایران به شعار عدالت نیازمند نیستند بلکه تشنه عدالت اند افزود: در کنار عدالت اقتصادی توجه به عدالت اجتماعی نیاز امروز ملت ایران برای رسیدن به توسعه همه جانبه است.

وی خاطرنشان کرد: در تقسیم فرصت های اجتماعی هرگونه مذهب، گرایش و سلیقه ای باید برابر باشند و گروهی بر گروه دیگری ارجعیت نداشته باشد.

وی قانون اساسی را وجود عدالت اجتماعی در کنار عدالت اقتصادی تعریف کرد و افزود: باید همه مردم احساس کنند به اندازه ظرفیت و توانایی آنها از استعدادهای آنان در عرصه های مدیریتی استفاده می شود.

به گفته قالیباف، دولت آینده باید به این روند بسته عرصه مدیریت در کشور پایان دهد و با یک تغییر جدی و اساسی در حوزه مدیریت در راستای حل مشکلات عرصه اقتصادی و اجتماعی گام های اساسی بردارد.

سیاست زدگی مهم ترین مشکل کشور است

وی گفت: سیاست زدگی از فرهنگ و مسائل اجتماعی دور است و مهم ترین مشکلی است که امروز دامن کشور را گرفته و باید در دولت آینده با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

این کاندیدای ریاست جمهوری یازدهم ندادن وعده هایی توخالی و پوچ را ضروری دانست و گفت: تمام سعی ما این است که هیچ وقت وعده ای که تحقق آن محال به نظر برسد ندهم و پرونده ۳۰ سال خدمتم گواه این ادعاست.

وی تصریح کرد: به شما قول می دهیم که تمام مطالبی را که در میان شما و مردم تهران گفتم به فضل الهی و کمک شما مردم در مسئولیت قوه اگر به بنده واگذار شود محقق کنم و این پیمان و تعهد من به شما خواهد بود.

وی تصریح کرد: توجه به عدالت اقتصادی مهم ترین اصل برای من در خدمت به مردم بوده و این مهم را در دوران مدیریتم در شهرداری تهران به خوبی نشان داده ام.

قالیباف خاطرنشان کرد: نخستین حرفم قبل از انتصاب مدیریت شهرداری تهران کوتاه کردن فاصله بین شمال و جنوب تهران بود و امروز مدعی هستم شرایط امروز جنوب تهران با حرکت هایی که در این مدت انجام شده کم شده است.

کاندیدای پست ریاست جمهوری یازدهم خاطرنشان کرد: در سایه تلاش های انجام شده امروز تهران یک ایران کوچک از همه اقوام و گروهاست.

وی افزود: به منظور تحقق شایسته سالاری در شهرداری تهران توجه به توانایی و استعدادهای افراد از هر قوم و مذهبی برای واگذاری پست های مدیریتی در نقاط حساس از مهم ترین اهدافم بوده است.

قالیباف افزود: معتقدیم در واگذاری مدیریت ها مهم ترین اصل قابلیت افراد است و این مهم را در راس کارهای خود در سطح ملی نیز قرار خواهیم داد.

به گفته شهردار تهران، تحقق این مهم حقیقتا به عدالت و انصاف نزدیک است و تنها راه پیشرفت و حرکت رو به جلوی کشور تمرکززدایی است.

وی افزود: در ساختار عدالت و اجرایی امروز در کشور کم تر از نیروهای استانی استفاده کرده ایم که این نگاه باید کاملا حذف شود.

قالیباف برنامه ریزی دقیق و عمل براساس توانایی و ظرفیت های افراد و احترام به حقوق همه به صورت یکسان را مهم ترین اولویت خود عنوان کرد و گفت: اگر امروز تهران در مسیر پیشرفت و عدالت قرار گرفته به خاطر احترام به دیدگاه و نظر مردم است.

این کاندیدای پست ریاست جمهوری یازدهم افزود: اعتقاد داریم تنها در جای که مقیاس فراملی و شهری وجود دارد باید مدیریت شهری دخالت کند.

وی واگذاری موضوعات استان ها و شهرستان ها به خود استان ها را ضروری دانست و گفت: ورود نخبگان و افراد مبتکر در هر استان و شهرستانی باید به آسانی مهیا تا شاهد پیشرفت و توسعه همزمان در سطح کشور باشیم.

سیاست زدگی را از اقتصاد دور می کنیم

قالیباف خاطرنشان کرد: به شما قول می دهم به کمک مردم به ویژه اندیشمندان و نخبگان جامعه سیاست زدگی را از اقتصاد دور کنم و و ظرف یک دوره دو ساله ثبات و آرامش را به کشور بازگردانم.

وی با بیان اینکه در حوزه اقتصادی کشور لجام گسیختگی وجود دارد و هر روز شاهد تغییر قیمت ها هستیم اضافه کرد: رفع این مشکل به عنوان دغدغه اصلی مردم از اولویت هایی است که مورد توجه قرار داده ایم.

نگرش های امنیتی از جنس تهدید محوری را دور می کنیم

این کاندیدای پست ریاست جمهوری ساماندهی حوزه صنعت به منظور ایجاد اشتغال برای جوانان را از دیگر اولویت های خود دانست و گفت: حذف نگرش هایی امنیتی از جنس تهدید محوری را با جدیت دنبال می کنیم.

وی تصریح کرد: ایجاد امنیت پایدار که ریشه در توسعه همه جانبه در سراسر کشور دارد هدف اصلی ما در برنامه های آینده خواهد بود.

قالیباف در پایان اضافه کرد: هدف اصلی ما تبدیل نگرش های امنیتی به نگرش توسعه پایدار در سراسر کشور است.