به گزارش پارس به نقل از فارس، سید محمد حسینی صبح امروز در حاشیه مراسم تشییع پیکر عالم ربانی حضرت آیت ا لله سید عزالدین حسینی زنجانی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در پاسخ به این سئوال که آیا از کاندیدای دولت حمایت می کنید یا خیر اظهار کرد: دولت به عنوان دولت قطعا کاندیدایی نخواهد داشت ولی اعضای دولت به عنوان افراد حقیقی می توانند حمایتی از کاندیداها داشته باشند، بسیاری از اوقات شاهدیم که اعضای دولت عضوی از احزاب نیز هستند.

وی افزود: در گذشته نیز شاهد بودیم به عنوان مثال آقای خاتمی عضوی از مجمع روحانیون مبارز بود و نه به عنوان رئیس جمهور بلکه به عنوان عضوی از این حزب سیاسی از افراد حمایت می کرد یا آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز که عضو جامعه روحانیت مبارزه تهران بود نه به عنوان رئیس جمهور بلکه به عنوان شخص خودش حمایت هایی را از برخی افراد داشت. بنابراین طبیعی است که اعضای دولت هم به عنوان افراد حقیقی از برخی کاندیداها حمایت کنند.

وی تذکر شد: البته این مشروط به این است که از امکانات دولت در این راستا به هیچ وجه استفاده نشود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: به عنوان مثال بنده دبیر کل کانون دانشگاهی ایران اسلامی هستم و در حال حاضر نیز در شورای مرکزی این کانون در حال بررسی هستیم تا ببینیم از کدام یک از کاندیداها باید حمایت کنیم.

حسینی در بخش پایانی سخنانش در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه بنا به گفته وزیر علوم احمدی نژاد اعضای هئیت دولت را در جریان مرخصی قرار داده بود اظهار کرد: باید توجه داشت که روز شنبه ثبت نام انجام شد در حالی که جلسه هئیت دولت در روز یکشنبه برگزار می شد در عین حال بنده در این ارتباط اطلاعی نداشته و در جریان مرخصی نبوده ام.