به گزارش پارس به نقل از مهر، محمد البرادعی رئیس حزب الدستور که صبح امروز از لندن وارد قاهره شد، در صفحه شبکه اجتماعی تویتر خود نوشت: آنچه در سوریه رخ می دهد سبب شده از عرب بودنم خجالت بکشم. پس از اینکه هفتاد هزار نفر کشته شده اند ما تحرکی نمی کنیم تا قدرتهای بزرگ درخواست نشست بین المللی کنند و گله ای در آن شرکت کنیم.

از سوی دیگر منابع آگاه اعلام کردند: ربایندگان هفت سرباز مصری از خویشاوندان زندانیان سینا هستند و خواسته آنها آزادی زندانیان شان است.

این منابع افزودند: هم اکنون رایزنی هایی میان دستگاههای امنیتی و ربایندگان در شمال سینا در جریان است.

از سوی دیگر یک منبع نظامی گفت: نیروهای گارد مرزی و دفتر اطلاعات جنگی در شمال سینا بر دامنه تلاشهای خود برای یافتن هفت سرباز ربوده شده که ۶ نفر از آنها از نیروهای پلیس و ۱ نفر از نیروهای ارتش هستند، افزوده اند.

از سوی دیگر مصطفی بکری یکی از تحلیلگران مصری با اشاره به ربوده شدن این هفت سرباز مصری گفت: ربوده شدن سربازان در سینا نشانه ادامه بی ثباتی در آن است. سئوالی که مطرح است چه کسی دست ارتش را برای ادامه عملیات عقاب بست و اجازه نداد نتایج لازم از آن بدست آید؟

خبر دیگر اینکه محمد مرسی رئیس جمهوری مصر طی ساعات آینده با ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان موضوعات مربوط به فلسطین را مورد رایزنی قرار می دهد.