به گزارش پارس به نقل از فارس، " بان کی مون" دبیرکل سازمان ملل روز جمعه با" ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری و" سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

در جریان مذاکرات دبیرکل سازمان ملل با مقامات روسی، مسائل مربوط به اوضاع کنونی در خاورمیانه و شمال آفریقا، بخصوص بحران در سوریه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ضمن اینکه روند اوضاع پیرامون کره شمالی نیز از دیگر محورهای مذاکرات طرفین خواهد بود.

دبیرکل سازمان ملل چند روز قبل در مصاحبه با خبرنگاران روسی ابراز امیدواری کرده بود که مذاکرات وی با مقامات مسکو در خصوص حل و فصل مناقشه در سوریه با توجه به نقش مهم روسیه در حل و فصل مسائل بین المللی، سازنده باشد.

وی گفته بود: من نمی توانم برای نقش مهم روسیه در عرصه سیاست بین المللی و در سازمان ملل حدی قائل شوم، به همین دلیل گفت وگو با مقامات روسی برای بررسی مسائل مهم در دستور کار بین المللی بسیار با اهمیت است که یکی از این مسائل اوضاع و راه های حل و فصل مناقشه در سوریه است.

به گفته" مارتین نسیرکی" سخنگوی سازمان ملل، بان کی مون روز چهارشنبه، ۱۵ ماه مه از نیویورک به مسکو پرواز کرده و این سفر تا ۱۹ ماه مه ادامه خواهد داشت. این ششمین سفر بان کی مون به روسیه است که آخرین بار در ماه آوریل سال ۲۰۱۱ صورت گرفت.