به گزارش پارس به نقل از کیهان، پایگاه اینترنتی دویچه وله ضمن انتشار این تحلیل خاطرنشان کرد: آمریکا و انگلیس کماکان به جای اقدام نظامی، به مذاکره جهت حل بحران در سوریه ادامه می دهند اما مذاکرات آنان در واشنگتن، کاهش تأثیر اتحاد این دو کشور را در صحنه جهانی برجسته تر کرده است.


این گزارش می افزاید: حدود ۱۰ سال پیش، تونی بلر و جرج بوش، رهبران قبلی انگلیس و آمریکا در کاخ سفید مقابل خبرنگاران ظاهر شدند تا از تصمیم خود برای تهاجم به عراق و از جنگی سخن بگویند که قرار بود کوتاه و موفقیت آمیز باشد. با این حال این جنگ حدود ۱۰ سال بطول انجامید و امروزه جهان همچنان با پیامدهای آن روبروست.


دویچه وله می نویسد: ملاقات اخیر نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن، بیش از اندازه با تأنی همراه بود. به اعتقاد « هیتر کونلی» عضو مرکز تحقیقاتی « مطالعات استراتژیک و بین المللی» واشنگتن، این خودداری آمریکا و انگلیس، پیامد یک دهه جنگ است. واضح است که این امر ناشی از خستگی درگیری بین المللی ۱۲ ساله این دو کشور در عراق و افغانستان است.


هیچ نشانی از اقدام از جانب واشنگتن یا لندن نبوده و هیچ صحبت رسمی در مورد منطقه ممنوعه پروازی آنگونه که برخی سیاستمداران در آمریکا خواستارش بودند، نیست.


« کونلی» می گوید دلایل زیادی برای دیدگاه های مشابه و قوی آمریکا و انگلیس در مورد اقتصاد وجود دارد اما به هنگام تأثیرگذاردن بر سیاست اقتصادی اروپا، مشاهده می کنیم که انگلیس تأثیر چندانی در این حوزه ندارد.
دویچه وله در پایان می نویسد: به رغم زمینه های مشترک بین اوباما و کامرون، نشست اخیر آنان در واشنگتن تأثیر چندانی بر صحنه جهانی نخواهد داشت.