به گزارش پارس به نقل از فارس، ناصر امانی اظهار داشت: تدابیر و هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری، حضور حماسی مردم در صحنه و تجربه تلخ فتنه سال ۸۸ اجازه شکل گیری فتنه جدید را نداده و انتخابات پیش رو نیز با آرامش کامل و برابر قانون و مقررات برگزار می شود.

وی سخن کاندیدها در حین ثبت نام در التزام به قانون و فصل الخطاب بودن شورای نگهبان را یادآور شد و گفت: امیدواریم اسفندیار رحیم مشایی به عنوان یکی از داوطلبان ثبت نام کرده در یازدهم دور انتخابات ریاست جمهوری نیز قانون را رعایت کرده و آن را بپذیرد.

وی در خصوص اقدام روز شنبه رئیس جمهور در ساختمان وزارت کشور در حمایت از مشایی عنوان کرد: به اعتقاد ما ریاست جمهوری دارای شأن حقوقی و والایی بوده و پاسداری از این شأن نیز در مرحله نخست بر عهده رئیس جمهور قرار دارد.

قائم مقام معاون شهردار تهران حمایت رسمی احمدی نژاد در ساختمان وزارت کشور را پایین آوردن شأن والا و حقوقی جایگاه ریاست جمهوری دانست و تصریح کرد: از جایگاه حقوقی، مرخصی گرفتن ریاست جمهوری اصلا تعریفی نداشته و ندارد.

قائم مقام معاون شهردار تهران با بیان اینکه وجدان عمومی جامعه از عملکرد انتخاباتی احمدی نژاد در خدشه وارد کردن جایگاه ریاست جمهوری پرسشگر شده است، عنوان کرد: امکان دارد تا رئیس جمهور در مواقعی از وقت اداری خود مرخصی بگیرد اما از شأن و جایگاه حقوقی امکان مرخصی گیری نداشته و پاسخ آقای احمدی نژاد در اخذ مرخصی یک روزه وی نیز قابل پذیرش نیست.

قائم مقام معاون شهردار تهران برگزاری سفرهای استانی دوره کنونی را به نفع مجموعه قوه مجریه ندانست و تصریح کرد: همچنین قوه مجریه نباید اجازه دهد که شائبه دخالت در حمایت از یک کاندیدا در جامعه ایجاد شود، وای به روزی که رئیس قوه مجریه کنار یکی از کاندیداها آمده، دست کاندیدا را بالا برده و علامت پیروزی نشان دهد که این مجموع آثار نشانه های خوبی برای یک قوه اجرایی نیست.

امانی ادامه داد: تمام ملت خواستار این است تا رئیس جمهور به سوگند خود مبنی بر سپردن امانت ریاست جمهوری به نفر بعدی خود پایبند بوده و آن را فراموش نکند.

این مسئول با بیان اینکه از ورود هاشمی به عرصه انتخابات استقبال کرده و به عنوان یکی از رقبای جدی قالیباف به وی فکر می کنیم، ابراز داشت: رقابت جدی بین هاشمی و قالیباف بعد از اعلام صلاحیت ها توسط شورای نگهبان شکل می گیرد و این رقابت از جنس مردان نسل اول انقلاب است که هرچه داشتند تاکنون در دوره خود به مردم ارایه کرده و فردی از نسل دوم انقلاب که به صورت تجربه آموخته بزرگ شده و امروز خواستار آغاز خدمت به مردم در عرصه ملی است.

مشاور قالیباف و قائم مقام شهردار تهران با اشاره به تغییر آرایش انتخاباتی با ثبت نام افراد چهره در این دور از انتخابات اظهار داشت: جمعیت پیشرفت و عدالت از جمله جمعیت های فعال و زیرساختی از زمان های گذشته بوده است.

این مسئول پیش بینی کرد که رقابت دوره کنونی انتخابات بسیار زیبا و در راستای تحقق شکوه حماسه سیاسی است.