محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین عصر امروز 4 شهریور ماه در نشست ماهانه این تشکل اظهار داشت: دولت یازدهم در بعضی زمینه ها موفق و در برخی دیگر ناموفق بوده است.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم به بعضی از بخش ها اصلاً ورود پیدا نکرد گفت: سرعت بالای استقرار دولت و رأی بالای نمایندگان را به فال نیک می گیریم.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری تاکید کرد: امیدواریم دولت همه تلاش خود را به کار ببندد تا پاسخ مناسبی برای مطالبات بر حق و اساسی مردم داشته باشد.

باهنر با اشاره به اینکه نباید فقط بخش خالی لیوان را ببینیم بلکه باید باید به بخش پر لیوان هم نگاه بیندازیم ادامه داد: نباید با نگاه به قسمت خالی لیوان نشان دهیم که بسیاری از پارامترها قابل دفاع نیست چرا که پارامترهای قابل دفاع زیادی داریم.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین بیان کرد: با انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) نظام مردم سالار دینی را به نسل های حاضر و آینده هدیه کردند که بی نظیر بوده و هست.

باهنر ادامه داد: با تمام قدرت در دوران امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، بر روی مردم سالاری دینی تاکید شد چرا که حضور بیش از هفتاد درصدی مردم در پای صندوق های رأی، آماری کم نظیر و حتی بی نظیر است.

وی تاکید کرد: امام خمینی (ره) چون داشتند در استقرار نظام اسلامی بر حضور و نقش مردم در اداره حکومت، تاکید جدی و اساسی داشتند.

 رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه شاید جوانان بگویند که اگر هر حکومت دیگری بود پیشرفت هایی که تاکنون جمهوری اسلامی داشته را به دست می آورد تصریح کرد: این حرف صحیح است اما باید به رتبه های جهانی هم توجه کنیم؛ رتبه ما در بهداشت آسیا ۲۲ بود اما الان به سوم یا چهارم رسیده ایم. ما در قیمت ارز عقب افتاده ایم اما رتبه ایران در دنیا در قدرت خرید مردم، امروز از ۲۰ کمتر است.

باهنر ادامه داد: همه دولت ها زحمت کشیدند و کار کردند؛ ما با مشکلات اساسی رو به رو هستیم که اگر بخواهیم آن ها را بشماریم، بسیار زیاد می شود.

وی با اشاره به بزرگ شدن بوروکراسی دولت گفت: ژاپن ۱۳۰ میلیون جمعیت دارد اما کل سیستم بوروکراسی اش ۳۵۰ هزار نفر است. ایران با ۸۰ میلیون نفر جمعیت، بیش از ۳ میلیون نفر در سیستم دولتی اش حضور دارند.

باهنر در ادامه با اشاره به افزایش بی رویه هزینه دولت ها اظهار کرد: هزینه های دولت از سال ۹۱ تا ۹۵ دقیقا دو برابر شده است و امسال کسری بودجه دولت چه آنهایی که دیده می شود و چه آن هایی که دیده نمی شود، ۵۰ هزار میلیارد تومان است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به ورشکستگی بانک ها گفت: اگر تراز واقعی بانک ها را بخواهیم دربیاوریم، تعداد زیادی از بانک های ما ورشکسته اند. ممکن است که بعضی از بانک های اروپایی تحت تاثیر عربده های ترامپ قرار بگیرند اما بسیاری از آن ها می گویند بانک های شما(ایران) توان مالی شان ضعیف شده و قابل تکیه نیستند؛ بروید بانک درست حسابی برای خود راه بیاندازید تا ما هم با شما همکاری کنیم.

باهنر در ادامه با اشاره به پروژه های نیمه تمام عمرانی گفت: طرح های نیمه تمام عمرانی ۴۰۰ هزار میلیارد تومان است این در حالی است که کل بودجه بخش عمرانی کشور ۴۰ هزار میلیارد تومان است.

رییس جبهه پیروان با اشاره به غیر مفید بودن آموزش و پژوهش در کشور تاکید کرد: نظام آموزشی ما مشکل دارد و گرفتار است. دیپلمه ای که از دبیرستان بیرون می آید، هیچ کاری بلد نیست.

باهنر در ادامه با اشاره به طرح تحول نظام سلامت گفت: طرح تحول نظام سلامت باری را از روی دوش مردم برداشت اما این طرح طی یک سال تا یک سال و نیم آینده به بن بست کامل می خورد. وزارت بهداشت برای ادامه این طرح به ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی گفت: بسیاری از بنگاه های ما با قیمت های واقعی مزیت منفی دارند. اگر به آن ها بگوییم یک میلیون تومان می دهیم، شما فقط کار نکن، اقتصاد کشور نجات پیدا می کند. بنگاه های ما اعم از دولتی خصولتی و خصوصی مزیت تولید منفی دارند.

دبیر کل جامعه مهندسین در ادامه افزود: حکومت ما با ۸۰ میلیون نفر ۳ میلیون کارمند دارد؛ کاش اثر کار این ها صفر بود؛ در بسیاری جاها اثر کار این ها منفی است. وزارت نفت ۲۵۰ هزار نفر نیرو دارد در حالی که آقای زنگنه وزیر نفت گفت که من این وزارتخانه را با ۸۰ هزار نفر می توانم اداره کنم.

رییس جبهه پیروان با بیان اینکه ما مدیریت های زیادی از مرحوم هاشمی تا خاتمی و احمدی نژاد را دیده ایم گفت: ما زیر بار یک سری از اصول نمی رویم؛ ما باید تصمیم بگیریم که ظرف ۵ سال همه بنگاه های با کارکرد منفی تعطیل شوند.