اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از نیروی هوا فضای سپاه بازدید و در دیدار با سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده این نیرو، از نزدیک در جریان بخشی از توانمندی‌ها و دستاورد‌های اقتدارآفرین نیروی هوافضای سپاه قرار گرفتند.

سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در این دیدار با ارائه گزارشی از روند اجرای حمله موشکی سپاه به مرکز فرماندهی و مواضع تروریست‌های تکفیری در دیرالزور سوریه، اظهار داشت: همزمان با ارسال گردشکار محضر فرماندهی معظم کل قوا برای اخذ مجوز ضربات موشکی به تروریستها، در ابتدا ۶۰ هدف توسط نیروی قدس سپاه در اختیار نیروی هوا فضا قرار گرفت که با توجه به تأکید شفاهی و ابلاغ کتبی معظم له، مبنی بر مراقبت نسبت به عدم آسیب رسیدن به افراد غیرنظامی، در نهایت بر روی سه هدف اصلی انتخاب شده ۶ موشک شلیک شد.

وی با بیان اینکه تصویربرداری از اهداف مدنظر، قبل، حین و بعد از انجام شلیک‌ها توسط پهپاد انجام و همزمان به ایران ارسال می‌شد، گفت: به فضل الهی تمامی موشک‌های شلیک شده به اهداف اصابت و قرارگاه زیرزمینی و تونل‌های پوششی داعش در این عملیات به طور کامل منهدم شد که تصاویری از انهدام این تونل‌ها به نمایش درآمد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه با اشاره به نقش امریکا در چالش آفرینی‌های منطقه ای، با تأکید بر اینکه امروز ایران اسلامی درگیر یک جنگ ترکیبی است، اظهار داشت: امریکا تلاش می‌کند به جای واقعیت، تصویر مورد نظر خود از واقعیت را به افکار عمومی جهانیان القا کند که این تصویر گاهی مرعوب کننده و گاهی نیز فریبنده و درحد سراب است.

حاجی‌زاده با تأکید بر اینکه دشمنان در دشمنی خود با ملت ایران کاملا مصمم و جدی هستند، با ابراز ناخرسندی از بی توجهی برخی مسئولین در جدی نگرفتن رفتار و تهدید‌های جبهه دشمن، گفت: شواهد موجود و برداشت‌های اطلاعاتی ما نشان می‌دهد، نظام سلطه و استکبار پروژه اضمحلال نظام از درون را دنبال می‌کند، به گونه‌ای که حتی به طور علنی به راهبرد خود در تغییر نظام جمهوری اسلامی اذعان دارند.

وی افزود: آمریکایی‌ها توانمندی‌ها و ظرفیت‌های نظام اسلامی را درپروژه‌های مختلف مانند برجام، fatf، سند ۲۰۳۰، مسائل منطقه ای، تحریم‌ها و فشار‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و بویژه مساله موشکی هدف قرار داده و در پی تضعیف آن هستند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه نظام سلطه با عملیات روانی سعی در اثرگزاری بر اذهان مسئولان را دارد، به جایگاه مهم مجلس شورای اسلامی در رصد و شناسایی و مقابله با تهدیدات اشاره و تصریح کرد: نگاه عمیق به مسائل و اشراف همه جانبه به برنامه‌های دشمن به ویژه امریکایی‌ها که هر حرکت آن‌ها تکمیل کننده یک قطعه پازل دشمنی با ایران اسلامی است، انتظار توامانی است که از مجلس شورای اسلامی و دولت می‌رود و نیازمند اتخاذ رویکرد مناسب در قبال این موضوع از سوی آن‌ها است.

حاجی زاده با اشاره به توانمندی‌ها و دستاورد‌های نیروی هوا فضای سپاه در عرصه‌های مختلف، اظهار داشت: خودکفایی در تولید موشک‌های پیشرفته زمین به زمین، هواپیما‌های بدون سرنشین (پهپاد)، بمب‌های هوشمند، سامانه‌های راداری و پدافندی، جنگ الکترونیک و سایر موضوعات به درستی اثبات می‌کند که ما با تکیه بر توانمندی داخلی می‌توانیم بر همه مشکلات غلبه کنیم.

وی همچنین از آمادگی نیروی هوافضای سپاه برای حل مشکلات دولت در حوزه‌های فن آوری و وابستگی‌های موجود فنی در مراکز تحقیقاتی این نیرو خبر داد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان با بیان اینکه نباید در قبال تحریم‌ها و فشار‌های دشمن دست بسته باشیم، تاکید کرد: پیشنهاد سپاه برای پیشگیری از فشار‌ها و تحریم‌های آمریکا، «اقدامات پرهزینه متقابل» برای دشمن است.

همچنین در این مراسم علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی امام راحل و شهدا، بویژه شهید طهرانی مقدم به عنوان "بنیانگذار توانمندی‌های نوین موشکی سپاه"، با تقدیر از تلاش‌های فرمانده و رزمندگان نیروی هوافضای سپاه بدلیل همت والایی که در این عرصه راهبردی داشته و دارند، گفت: این که امروز امریکایی‌ها تمام توان خود علیه سیاست‌های دفاعی موشکی جمهوری اسلامی ایران بکار گرفته و فشار‌های گوناگونی را علیه برنامه موشکی ما اعمال می‌کنند، نشان دهنده حقانیت این مسیر عزت بخش است.

وی افزود: بی تردید با عنایات الهی و سیاست‌های راهبردی هوشمندانه فرماندهی معظم کل قوا و حمایت همه جانبه آحاد ملت و مسئولین بویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی این مسیر اقتدارآفرین با قدرت بیشتری تداوم خواهد یافت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه هرگونه اقدامی که موجب تضعیف این سیاست راهبردی شود جفا در حق ملت و نظام است، گفت: انتظار بحق نمایندگان مجلس از سران قوا به ویژه ریاست محترم جمهور این است که در لایحه بودجه به طور ویژه از توانمندی راهبردی موشکی حمایت و شجاعانه از این عرصه راهبردی دفاع کنند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه امروز در زمره قدرت‌های بزرگ موشکی دنیا هستیم بر خود می‌بالیم و حمایت همه جانبه‌ی خود را هم در ابعاد حمایتی و هم در تصویب بودجه لازم برای ادامه این راه اعلام می‌کنیم.

گفتنی است، در بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از نیروی هوا فضای سپاه علاوه بر علاءالدین بروجردی، کمال دهقانی فیروزآبادی، سیدحسین نقوی حسینی، مرتضی صفاری نطنزی، مصطفی کواکبیان، محمدابراهیم رضایی، ولی‌الله نانواکناری، عیاری، دبیر کمیسیون امنیت ملی و همچنین محبی مدیر کل پارلمانی سپاه حضور داشتند.