تارنمای خلیج تایمز در ادامه گزارش خود با بیان این مطلب، افزود: وزارت خارجه عربستان قول ارائه پرونده سیاسی قطر شامل تمامی اتهامات مطرح شده علیه این کشور و نیز فهرست تمامی اقدامات دوحه در سال های اخیر را به مقامات وزارت خارجه فرانسه داده است.

بر اساس این گزارش، قرار است رونوشت این گزارش نیز در اختیار وزارت خارجه آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی قرار بگیرد.

این تارنمای عربی اطلاعات بیشتری از مفاد و محتوای این پرونده که از سوی کارشناسان حقوقی عربستان تهیه و تنظیم شده است، ارائه نکرد.

تارنمای خلیج تایمز وابسته به گروه گلداری، (Galadari Group) مجموعه اقتصادی اماراتی است، که در زمینه تجارت و بازرگانی کالا، واردات خودرو و مدیریت نمایشگاه‌های اتومبیل، خدمات گردشگری و هتل‌داری، توسعه املاک و مستغلات، رسانه‌های گروهی، چاپ و انتشار مجلات فعالیت می‌کند.

وزیرامور خارجه فرانسه پنجمین مسئول بین المللی است که در روزهای اخیر برای بررسی بحران سعودی - قطر وارد منطقه شده و پیش از او نیز زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان، جفری فلتمن معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و بوریس جانسون وزیرخارجه انگلیس و رکس تیلرسون وزیرخارجه آمریکا به منطقه سفر کرده اند.

این تارنمای عربی در ادامه فاش کرد: فرانسه به عربستان تضمین داده است که کشورش در راستای مسیر میانجگری کویت از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد و پاریس خواستار حفظ ساختار کنونی شورای همکاری خلیج (فارس) شده است.

عربستان 15 خرداد به همراه امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی، جزایر مالدیو و عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن با ادعای حمایت قطر از تروریسم و افراط گرایی و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها، روابط سیاسی و دیپلماتیک خود را با دوحه قطع کردند.

در پی این اقدام، قطر با ابراز تاسف از تصمیم این کشورها، آن را غیرقابل توجیه دانست و تاکید کرد: ادعاهایی که موجب اتخاذ این تصمیم شده، نادرست است.

عربستان، امارات و بحرین همچنین تمام مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود با قطر بسته اند.