• لینک کوتاه
 • منبع: مهر کد خبر: 451241

  مشاور وزیر امور خارجه گفت: برخی کشورها در منطقه از جمله رژیم سعودی سعی در جبران شکست های تروریست ها در سوریه و عراق دارند و اقدامات تروریستی تهران هم به همین دلیل بود.

  به گزارش پارس نیوز،

  حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر امور خارجه در مصاحبه با رادیو گفتگو، ضمن تحلیل موفقیت های ارتش سوریه در مقابل تروریست های تکفیری اظهار کرد: در این چند هفته موفقیت های بزرگی حاصل شده است.

  وی گفت: تسلط ارتش و نیرو های مقاومت بر این وسعت سرزمینی از طرف عراق و سوریه که اتصال دو کشور را به وجود می آورد، کم سابقه و حتی بی سابقه است.

  شیخ الاسلام خاطر نشان کرد: درست است که این نقاط فاقد سکنه و لم یزرع است ولی به همین دلیل منطقه مناسبی برای نفوذ و رفت و آمد تروریست هاست.

  مشاور وزیر امور خارجه ادامه داد: تروریست ها از جاده بین سوریه و عراق برای انتقال تجهیزات، امکانات و نیرو از رقه و دیر الزور به موصل و نینوا استفاده می کردند و خوشبختانه این منطقه در اختیار مدافعان حرم قرار گرفته است.

  وی این تسلط را از نظر سازمانی و تشکیلاتی گام نهایی برای پایانی یافتن حضور تروریست ها در عراق و سوریه دانست و در عین حال گفت: تروریست یک ایدئولوژی است که باید با آن مقابله جدی تری کرد.

  شیخ الاسلام یادآور شد: وقتی موصل گرفته شده است تروریست های تکفیری پایتختی ندارند و رو به شکست می روند، از طرفی برخی کشورها در منطقه طرفدار تروریست ها هستند، از جمله رژیم آل سعودی و به گونه ای تلاش دارند این شکست را جبران کنند.

  مشاور وزیر امور خارجه افزود: اقدامات تروریستی چهارشنبه در تهران به همین دلیل بوده است ولی در مقابل نیرو های مقاومت از این پیروزی در عراق و سوریه شاد هستند.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا جز طرفداران تروریست ها است و نقشی مخرب را در پرورش آنها بازی می کند، شما برخورد ترامپ را در برابر انفجار تروریستی تهران دیدید، این فرد سمبل تمدن لیبرال دموکراسی غرب است.

   

  سوریه عراق اقدامات تروریستی شیخ الاسلام
  • رزمنده
   پاسخ

   گسترش تحریم های آمریکا تاثیری بر اقتصاد ایران نخواهد داشت.

   ما اعتقادی به آمریکا وهم پیمانانش نداریم.
   آمریکا وهم پیمانانش وتروریسم، داعش و دیگرگروه های تروریستی برای ما یکی هستند.
   آمریکا وهم پیمانانش همچنان حامی تروریسم وداعش هستند.
   ظریف به کسانی که مذاکره کرده است دشمن تاریخی مردم ایران است. مانند آمریکا، انگلیس، فرانسه وآلمان
   آمریکا، انگلیس، فرانسه وآلمان حامیان اصلی صدام دیکتاتورهستند.
   آمریکا دشمن درجه یک ایران است.
   انگلیس دشمن درجه یک ایران است.
   فرانسه دشمن درجه یک ایران است.
   آلمان دشمن درجه یک ایران است.
   عربستان دشمن درجه یک ایران است.
   رژیم جعلی صهیونیستی درشمن درجه یک ایران است.


  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها