• لینک کوتاه
 • منبع: فارس کد خبر: 451205

  یک نشریه آلمانی نوشت که آلمان، فرانسه و ایتالیا اقداماتی را علیه رئیس‌جمهور آمریکا و اخراج وی از اتحادیه جهانی آب‌وهوا در دستور کار دارند.

  به گزارش پارس نیوز،

   نشریه آلمانی اشپیگل نوشت که در پی سخنان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا درباره خروج این کشور از توافق پاریس،برخی از کشورهای اروپایی اقداماتی را علیه وی در دست اجرا دارند.

  در این گزارش آمده است که آلمان، ایتالیا و فرانسه با امضای بیانیه‌ای انتقادی خواستار خروج امریکا از اتحادیه جهانی آب‌وهوا شدند. هنوز ژاپن، کانادا و بریتانیا از این بیانیه ای حمایت نکرده‌اند.

  قرار است جولای آینده سران کشورهای گروه 20 متشکل از کشورهای صنعتی در این نشست در هامبورگ آلمان شرکت کنند.بنابر اطلاعاتی که اشپیگل منتشر کرده است، مرکل می‌خواهد اقدامی برجسته در مقابله با گرم‌شدن زمین انجام دهد. به همین دلیل سندی 13 صفحه‌ای تدوین شده است که قرار است در هامبورگ به امضای شرکت‌کنندگان برسد.در این سند به منظور پرداختن به مسایل مربوط به انرژی بر طبق توافق پاریس و به منظور کاهش گازهای گلخانه‌ای طرح‌ریزی شده است.

  ترامپ به تازگی در سخنانی اعلام کرد که کشورش از توافق محیط‌ زیستی پاریس خارج می‌شود. این سخنان واکنش‌های انتقادی فراوانی را در میان کشورهای عضو این توافق به دنبال داشت.

   

  مرکل اشپیگل ترامپ

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها