• لینک کوتاه
 • منبع: فارس کد خبر: 451139

  رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری در ساعات پایانی روز جمعه با رئیس‌جمهور رومانی قطر را به حمایت مالی از تروریسم متهم کرد.

  به گزارش پارس نیوز،

  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری در ساعات پایانی روز جمعه با رئیس‌جمهور رومانی قطر را به حمایت مالی از تروریسم متهم کرد. 

  رئیس‌جمهور آمریکا گفت که در سفرش به ریاض، «بازیگران کلیدی در منطقه» موافقت کرده‌اند که حمایت از تروریسم - خواه حمایت‌های نظامی و خواه مالی - را متوقف کنند. 

  «ترامپ» سپس گفت: «کشور قطر، متأسفانه از لحاظ تاریخی از جمله تأمین‌کنندگان مالی تروریسم در سطحی بسیار بالا بوده است. (در نشست ریاض) کشورها نزد من آمدند و با من درباره مقابله با قطر به دلیل رفتار این کشور صحبت کردند.»

  رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: « من همراه با وزیر خارجه آمریکا، رکس تیلرسون، ژنرال‌ها و پرسنل نظامی‌مان به این تصمیم رسیدیم که زمان آن رسیده که از قطر بخواهیم که حمایت مالی‌اش از تروریسم را متوقف کند. آنها باید این حمایت مالی را متوقف کنند.»

  ترامپ در ادامه از همه کشورها خواست «فوراً حمایت از تروریسم را متوقف کنند.» وی همچنین بدون ارائه توضیحات بیشتر گفت که در آینده از کشورهای دیگری که به زعم وی از تروریسم حمایت می‌کنند هم نام خواهد برد.

  رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه از کشورهایی که در نشست ریاض شرکت کرده بودند تشکر کرد: «می‌خواهم از عربستان سعودی و دوستم ملک سلمان و تمامی کشورهای مشارکت‌کننده در آن نشست بسیار تاریخی (نشست ریاض) تشکر کنم. این نشست، واقعاً تاریخی بود.»

  ترامپ نشست ریاض را «آغازی برای پایان دادن به تأمین مالی تروریسم» خواند. 

   

  تروریسم قطر ترامپ

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها