• لینک کوتاه
 • منبع: فارس کد خبر: 451135

  دیده بان حقوق بشر سوریه میگوید که ارتش سوریه موفق شده است پس از ورود به عمق استان رقه، مساحتی بالغ بر 500 کیلومتر مربع از ریف غربی این استان را از تروریستها پس بگیرد.

  به گزارش پارس نیوز،

  درگیری ارتش سوریه و نیروهای مقاومت با تروریستهای داعش در ریف غربی استان رقه همچنان در جریان است.

  گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه که وابسته به معارضان است اذعان کرد که نیروهای مقاومت طی 24 ساعت گذشته موفق شدند وارد عمق استان رقه شوند.

  نیروهای سوری در چند روز گذشته موفق شده بودند پس از رسیدن به مرزهای اداری رقه با استان حلب، وارد روستاهای «خربة محسن و خربة السبع» در غربی ترین بخش این استان شوند.

  به گزارش دیده بان، در جریان این عملیات در عمق رقه، نیروهای مقاومت موفق شدند مساحت جغرافیایی بالغ بر 500 کیلومتر مربع از ریف غربی رقه را آزاد کنند.

  بنا بر این گزارش، نیروهای مقاومت طی 24 ساعت گذشته 10 روستا و شهرک را آزاد کرده اند که عبارتست از: «دبسی عفنان، دبسی فرج، شعیب الذکر، فخیخة، القطاط، الجریات، مشرفة الصعب، مشرفة الغجر، الغمامیز، العمیرات».

  ارتش سوریه با این پیشروی به نقطه تماس با نیروهای دموکراتیک سوریه رسیده است؛ نیروهایی که از 6 نوامبر سال 2016 عملیات موسوم به «خشم فرات» را در استان رقه آغاز کردند.

   دیده بان به نقل از منابعی که آنان را موثق میخواند اعلام کرد که نیروهای مقاومت آماده هستند به حملات خود به سمت جنوب مناطقی که در ریف غربی رقه آزاد کرده، حرکت کنند و از آن مناطق، عازم مثلث مرزهای اداری رقه-حلب-حماه شده و خود را به منطقه «خربا البیضا» و بزرگراه رقه – سلمیة برسانند.

  به گزارش دیده بان، نیروهای سوری قصد دارند علاوه بر گسترش مناطق تحت کنترل خود، عناصر داعش را در مناطق اشغالی ریف جنوب شرقی حلب محاصره کنند. این مسئله نیز سبب خواهد شد که داعش دو راه پیش روی خود بیشتر نداشته باشد:

   نخست؛ عقب نشینی از ریف جنوب شرقی حلب که در این صورت به حضور خود در این استان پایان داده است.

  دوم؛ اینکه عناصر داعش تا پایان بجنگند. گزینه دوم در واقع جاده حلب – خناصر – أثریا – سلمیة را تهدید میکند.

  در صورتی که ارتش سوریه بتواند مناطقی را آزاد کند که از جنوب مناطق آزاد شده در ریف رقه تا خربه البیضا امتداد دارد و به سبخه الجبول برسد، در واقع 2500 کیلومتر را پس گرفته و به حضور داعش در استان حلب پایان داده است.

   

  ارتش سوریه سوریه رقه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها