• لینک کوتاه
 • منبع: ایلنا کد خبر: 451130

  سفیر ایران در فرانسه در پی اقدام شهردار پاریس و خاموش شدن چراغ‌های برج ایفل برای همدردی با بازماندگان قربانیان حملات تروریستی تهران در نامه‌ای از وی تشکر کرد.

  به گزارش پارس نیوز،

  ، علی آهنی در این نامه، ضمن قدردانی از ابراز همدردی و همبستگی پاریس که با خاموش کردن چراغ‌های برج ایفل صورت گرفت، با یادآوری این موضوع که ملت فرانسه نیز همانند ملت ایران طعم تلخ ترورهای کور و اقدامات گروه‌های تروریستی از جمله داعش را چشیده است، گفت: این گروه تکفیری وهابی با هدف گرفتن دو نماد جمهوری اسلامی ایران یعنی حرم امام خمینی(ره) به عنوان بنیانگذار مردم‌سالاری و مجلس شورای اسلامی به عنوان جایگاه عینی مردم‌سالاری در ایران و شهادت ۱۷ نفر و مجروح ساخت ده‌ها نفر خشم خود و حامیان ایدئولوژیک و مالی خود را نسبت به جمهوری اسلامی ایران که با جدیت با این گروه تروریستی و به طور کلی تروریسم و افراطی‌گرایی مقابله می‌کند، نشان داد.

  او در این نامه تروریسم را تهدید جدی برای همه ملت‌ها و کشورهایی که به آزادی و مردم‌سالاری اعتقاد دارند، دانست و افزود: مقابله با آن نیازمند عزم جدی و همبستگی و همکاری جامعه بین‌المللی است. در این راستا جمهوری اسلامی ایران از همکاری با تمامی کشورها از جمله فرانسه که خواستار مبارزه صادقانه با تروریسم و افراطی‌گرایی باشند، استقبال می‌کند. 

   

  علی آهنی سفیر ایران در فرانسه شهردار پاریس

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها