• لینک کوتاه
 • منبع: ایرنا کد خبر: 442732

  تهران- ایرنا- امام جمعه موقت تهران گفت: افرادی که برای ریاست جمهوری نامزد شدند، آن موقع که بفهمند رای آوردند،اگر این مقام برای خدمت به مردم باشد و خوشحال شوند، اشکالی ندارد اما اگر برای لذات نفسانی و دنیوی باشد، نباید خوشحال شوند.

  به گزارش پارس نیوز،

   آیت الله محمد علی موحدی کرمانی در خطبه اول نماز جمعه تهران در دانشگاه تهران با تاکید بر اهمیت تلاش جهت تحصیل تقوا، تاکید کرد: تمام شئون زندگی خود را رنگ تقوا دهید؛ باید تلاش کنیم در درونمان انقلاب شکل گیرد، انقلاب یعنی دگرگونی و هر چیزی که رنگ هوا دارد به رنگ خدا تبدیل شود، عمده مساله در وجود انسان قلب است بنابراین قلبی که بیماری حسد، تکبر و حب دنبا را نداشته باشد، فرد را نجات می دهد و به بهشت وارد می کند.
  وی با طرح چند پرسش در این زمینه گفت: سوال اول این که هیچ فکر کرده اید در زندگی از چه چیز لذت می بریم؟ آیا لذت بردن ما در خوردن غذای خوب، لباس خوب و خانه مرفه است؟ بیشتر اینها که با حیوانات مشترک است در حالی که ما انسان هستیم و حدا مقام بالایی برای انسان قائل شده است ، خدا فرموده تمام هستی را برای لذت تو (انسان ) قرار داده ام؛ حال تو خودت را به همین لذات محدود کرده ای؟
  آیت الله موحدی کرمانی افزود: آنهایی که به دنبال مقام عالی هستند بشنوند و فکر کنند، با خدا بودن برای لذت بردن در شان انسان است ، چه لذتی بالاتر از انس با خدا برای انسان وجود دارد.
  وی همچنین گفت: بعضی ها دنبال استراحت و تفریح هستند و راحتی خود را در این می بینند، حال ببنیم دین چه می گوید؛ امام زین العابدین می فرماید: ' آن چیزی که می تواند در شان یک انسان باشد، فضای انس با خدا است' ، این فضا متناسب با مقام انسان است، بکوشیم وارد این فضاها شویم که ماه های مبارک رجب، شعبان و رمضان این در را به روی ما باز کرده است.
   

  انتخابات خطبه های نماز جمعه سیاست

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها