پارس؛

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 441646

  دولت از شرایط پیش رو در انتخابات بسیار بیمناک است. رأی منفی بالا و شرایط بد اقتصادی و از دست رفتن سرمایه اجتماعی، راه تاریکی را پیش روی دولت گشوده است.

  پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- از روزی که بحث شرکت حجت‌الاسلام روحانی در انتخابات ریاست جمهوری دهم به‌عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان و حامیان دولت مطرح شده بود، تأکید ویژه بیشتر چهره‌های اصلاح‌طلب این بود که کاندیدای پوششی برای روحانی ضرورتی ندارد و او با قاطعیت برنده انتخابات است.

  به‌طور‌مثال، آقای عبدالله ناصری وجود کاندیدای پوششی را خطای راهبردی اصلاحات و حامیان دولت ذکر کرده بود یا آذر منصوری عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت کاندیدای پوششی اصلاحات را به سخره گرفتن افکار عمومی دانسته بود اما نکته جالب اینجاست که از آن سو، یکسری از افراد چون آقای مرتضی الویری بر ضرورت کاندیدای پوششی تأکید کرده و متذکر شده بودند که اصلاح‌طلبان به دلایلی چون احتمال رد صلاحیت یا رأی نیاوردن آقای روحانی، باید در کنار او نامزد پوششی را معرفی کنند. با همه این حرف‌ها بالاخره با ثبت‌نام آقای اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، فضا تا حد زیادی روشن شد و به‌رغم اینکه بسیاری از سران اصلاحات از این موضوع به‌عنوان یک اشتباه استراتژیک نام برده بودند، ولی این اتفاق افتاد. در حال حاضر ثبت‌نام آقایان محمد هاشمی رفسنجانی، مصطفی کواکبیان و محسن رهامی هم باز به پیچیده‌تر شدن اوضاع انتخابات در جبهه حامیان دولت و طرفداران اصلاحات می‌افزاید.

  به‌هر‌حال ثبت‌نام جهانگیری چند پیام عمده و اساسی دارد؛

  اولاً دولت از شرایط پیش رو در انتخابات بسیار بیمناک است. رأی منفی بالا و شرایط بد اقتصادی و از دست رفتن سرمایه اجتماعی، راه تاریکی را پیش روی دولت گشوده است.

  ثانیاً ثبت‌نام جهانگیری در ساعات آخر مهلت قانونی، حکایت از ترس دولت و طرفدارانش از جبهه مقابل خودش است.

  ثالثاً نباید انکار کرد که در مناظره‌ها، رقبای حسن روحانی آمده‌اند تا بسیاری از خطاهای مهم او در چهار سال گذشته را زیر سؤال ببرند.

  حضور یک کاندیدای پوششی که در قامت اسحاق جهانگیری جلوه کرده است که بسیاری از امورات دولت یازدهم به‌دست او در جریان بوده، در صورت تأیید تا حد زیادی پشتیبانی و حمایت از او را در روزهای نفس‌گیر انتخابات افزایش خواهد داد.

  در یک کلام، روحانی به‌طور جدی نیازمند ضربه‌گیری برای روزهای پرالتهاب مناظره‌ها و دفاع از کارنامه چهارساله‌اش است.

   

  اسحاق جهانگیری انتخابات ریاست جمهوری حسن روحانی نامزد پوششی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از
  • م
   پاسخ

   واقعا 4 سال بدی بود ( نابودی آب سنگین اراک - کاهش غنی سازی اورانیوم - بیدادی بیکاری - تورم قیمت ها - رکود بازار - عدم لغو تحریم ها - بی توجهی به قشر ضعیف جامعه - بی توجهی به جوانان - حقوق های نجومی و ....... )

  • مهدی
   پاسخ

   افتاب پشت ابر نمیماند. انچه که عیان است لازم به بیان نیست

  • ناشناس
   پاسخ

   لطفا تحلیل کیلویی نکنید!!!؟

  • فاطمه
   پاسخ

   مگه احمدی نژاد چیکار کرد تو دوره دومشون بود که اقتصاد داغون شد
   حالا هرکی بیاد نمیتونه درست کنه

  • ناشناس
   پاسخ

   اقای رئیسی فعلا بهتر از بقیس

  • ناشناس
   پاسخ

   شما فقط در فكر تخريب هستيد خدمات دولت روحاني قابل شمارش نيست فقط ايشون مثل دولت قبل كارهاي خودشو دم به دقيقه تبليغ نميكنه و چشم و گوش بينا ميخواد كه كارهاي ايشون ببينيد نمونه بارز تك رقمي كردن تورم بعد از 26 سال است

  • وحید
   پاسخ

   کاندیدای پوششی اساسا بخاطر ناتوانی دولت یازدهم نیست ، صدا و سیما در طول 4سال از بازتاب دستاوردهای دولت ممانعت کرده و در حال حاضر حضور تعدادی کاندیدای جریان مخالف که از امپراطوری های رسانه ای برخوردارند لزوم وجود یک کاندیدای پوششی برای بیان تفضیلی دستاوردهای دولت و ارائه تصویر واقعی از خرابی های دولت قبل لازم بوده تا ضمن همراهی با روحانی بستر لازم برای ارائه برنامه های دولت تدبیر و امید را به روحانی را فراهم سازد بدیهی است هیچکس به اندازه آقای جهانگیری از ویرانی های دولت قبل و مشکلات موجود برای پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید را ندارد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها