• لینک کوتاه
 • کد خبر: 441568

  وقتی در کارنامه کسی می بینم که نه تنها در هر موضوعی که به هر نحوی می شود به جامعه ربطش داد مقاله نوشته و اظهار نظر کرده،بلکه در حوزه های تاریخ،سیاست،آموزش،سلامت،روابط بین الملل،گردشگری و ... هم اظهار «فضلی» کرده است،تعجب نمی کنم

  به گزارش پارس نیوز،

   روح الله رجایی نوشت:

  با فاصله کمی از ثبت نام محمد باقر قالیباف در انتخابات، "محمد فاضلی" و در واکنش به بیانیه ثبت نام او با لحنی تمسخرآمیز به نقد یک جمله از این بیانیه پرداخت.طرح وعده افزایش 2.5 برابری درآمدها و ایجاد 5 میلیون شغل در ایران، به مذاق آقای فاضلی خوش نیامد و از مخاطبانش دعوت کرد 497 کلمه را بخوانند تا بدانند تحقق این وعده ها تحقق شدنی نیست و شبیه معجزه می ماند.بعد هم به طعنه نوشت:« پیامبر اقتصاد ایران کاندیدا شد.»

  تکرار چند باره نوشته آقای فاضلی در چندین گروه مختلف باعث کنجکاوی شد.در چندین گروه مختلف عده ای اصرار داشتند نوشته او را حتما ارسال کنند.نتیجه هم این بود که  در کانال شخصی ایشان به اسم «دغدغه ایرانی» که بازدید متوسط مطالب روی 25 هزار بود،بازدید این نوشته به 250 هزار نفر رسید.همه این افراد تاکید داشتند آنچه او نوشته یک مطلب تخصصی و کارشناسی است. البته عده دیگری پاسخ نقد او را البته داده اند که معجزه قبلا هم اتفاق افتاده است.احداث چندین بزرگراه در زمان های کوتاه و ساخت سالی 100 کیلومتر مترو و ... در مقایسه با دوره های قبل شبیه همان معجزه هایی است که آقای فاضلی گفته است شدنی نیست.

  اما منهای آنچه او گفته و آنچه دیگران پاسخش را داده اند، برای من اعتماد به اعداد فراوان و پراکنده در این نقد دشوار بود.جستجو برای اینکه نویسنده متن کیست و چه تخصصی در حوزه اقتصاد دارد،پاسخ های جالبی داشت که خلاصه اش اینهاست:

  نام:محمد فاضلی

  تحصیلات:دکتری جامعه شناسی

  برخی مسائلی که ایشان درباره اش اظهار نظر کرده یا مقاله نوشته اند:

  * سد سازی (مناظره با معاون وزیر نیرو در سیما)

  * روزنامه نگاری

  * ریزش پلاسکو

  * صورت بندی مشکلات بهره برداری از شبکه های آبیاری استان خوزستان

  * تحول نقش دولت در صنعتی شدن/  بررسی تطبیقی-تاریخی ایران و مالزی

  * تأثیرات اقتصادی گردشگری در مازندران

  * ارزیابی تأثیرات اجتماعی طرح خروج دام از جنگل

  * دیدگاه های نظری حاکم بر توسعه صنعت نفت و گاز

  * پارادوکس ایسترلین در سلامت روان

  * رویکرد ساختاری- نهادی به علل ناپایداری مشروطه

  * تعامل درست وزارت نفت و مردم نواحی نفت خیز

  * مردمان اصلاح طلب و خواست تاریخی اصلاح طلبی

  * مشارکت سیاسی در استان گلستان

  * بررسی شاخصهای کیفیت در آموزش

  * فرهنگ و انقلاب: دیدگاههای مایکل فیشر درباره انقلاب

  * رویکرد ساختاری- نهادی به علل ناپایداری ائتلاف مشروطه خواهان

  * نظام- جهان و بی ثباتی دموکراسی: مطالعة تطبیقی ایران، ترکیه و کرة جنوبی

  راستش خیال می کردم در روزگار ما دانش تخصصی شده و خبری از علامه های همه چیز دان قدیم نیست.اما وقتی در کارنامه کسی می بینم که نه تنها در هر موضوعی که به هر نحوی می شود به جامعه ربطش داد مقاله نوشته و اظهار نظر کرده،بلکه در حوزه های تاریخ،سیاست،آموزش،سلامت، روابط بین الملل،گردشگری و ... هم اظهار «فضلی» کرده است،تعجب نمی کنم اگرآن  برنامه اقتصادی را اینطور نقد و درباره اش اظهار نظر کرده باشد. خواستم من هم در 497 کلمه بگویم خوشحالم که چنین علامه های فاضلی هنوز هستند و بی غرض نقد می کنند.

   

  انتخابات ریاست جمهوری محمد باقر قالیباف روح الله رجايي محمد فاضلي
  • ناشناس
   پاسخ

   آقای فاضلی هنوز جوانی ومیتوانی مردی موفق وقابل اعتماد برای جامعه شوی؛ وفقط راه آن ایمان به خدا و صداقت وصداقت وصداقت است.

  • محمودیان
   پاسخ

   مقاله نوشتن در قاموس ژورنالیسم چیز بدی نیست؟اصلا فاز ژورنالیسم همین است اقیانوسی به عمق 20 متر که هیچ نفتکشی نمی تواند در این اقیانوس در یانوردی کند ؟

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها