پارس بررسی می کند:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 441048

  معلوم نیست دولتی ها به جای پاستور کمی آن طرف تر بر کرسی تکیه زدند و ادبیات «چاله میدانی» چنان در پاستور نفوذ کرده که بایستی در دولت بعدی منتظر دستمال یزدی و کلاه شاپو در دستان مسئولان بود.

  پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- شاید خیلی مردمی بودن انقلاب کار دست مسئولان داده است. شاید هم حضور مسئولان از پایین شهر و زندگی حالا در بالای شهر نوعی پارادایم غیر قابل حل ایجاد کرده که نمی توان با یک ادبیات مشخص تحلیل کرد. بگذریم از سبک زندگی اقتصادی و معیشت بالا و دریافتی های نجومی که در دولت یازدهم تبدیل به یک حرکت نوستالوژیک شده، اما می توان مسئول بود ولی مودب هم بود. فاز جدید دولتی هم در نوع خود جدید است. مشاور رئیس جمهور در مصاحبه خود می گوید « فیل اصولگرایان، موش زائید» قبل تر هم کل صنعت صادرات و دانش کشور را در حد یک «آبگوشت بزپاش» تقلیل داد. هرچند وزیر دیگر این کابینه یک مسئول اجرایی را «بیشعور» خطاب کرد و وزیر مسکن و شهرسازی به راحتی به خبرنگار حمله میکند و در بیانیه خود از مظلوم بودنش می گوید! بدتر اینکه کافی است واژه های تقابلی رئیس جمهوری در برابر منتقدان را قطار کرد. از برو به جهنم تا بزدل در آن جای دارد.

  معلوم نیست دولتی ها به جای پاستور کمی آن طرف تر بر کرسی تکیه زدند و ادبیات «چاله میدانی» چنان در پاستور نفوذ کرده که بایستی در دولت بعدی منتظر دستمال یزدی و کلاه شاپو در دستان مسئولان بود.

  این روشی که دولت یازدهم پایه گذاشت که بهتر است از آن به عنوان بدعت در اخلاق مدیران نام برد بدعت بدی است که معلوم نخواهد بود آخر و عاقبت آن به کجا می رود. الناس علی دین ملوکهم. حالا مردم در آینده با این روش به کجا پیش خواهند رفت خدا میداند! اگر مسئولان کمی محترم تر و با صبر بیشتر در قبال پدیده های اطراف خود تحلیل کنند یا از واژه بهتری استفاده کنند، نه تنها بد نیست که می تواند یک امت را در تربیت هدایت کنند.

  وضعیت اقتصادی مردم را عصبی تر و نگران کرده است. وضعیت بد مشکلات اقتصادی و رکود ایجاد شده در کنار  مشکلات پی در پی برای مردم تعطیلی کارخانه ها، سبب شده مردم نسبت به یک دیگر پرخواشگر  شوند. اگر مسئولان هم ادبیات خود را محفوظ نکنند معلوم نیست این ادبیات چه بحرانی را در جامعه تقویت میکند و چه خطوط اخلاقی را کنار میزند. 

  از رئیس جمهور و وزرا باید خواست تا در این مدت باقی مانده سعی کنند ضمن حفظ شان و جایگاه مسئولیت خود از ادبیاتی که معلوم نسیت چرا و چگونه وارد سیاست ورزی کشورمان شد دوری کنند. البته دولتی که خود منتقد دولت قبل بود و ادبیات او را برازنده سیاست کشور نمیدانست، حالا از ادبیاتی استفاده میکند که در تبعیت از دولت قبل، گوی سبقت را ربوده است.

   

  پاستور چاله میدانی آبگوشت بزپاش بیشعور
  • ناشناس
   پاسخ

   این مشاو محترم درزمان وزارت دفاع بانیش زدن خودراداناتر، ازهمه میدانست گویاازاسمان نازل شده

  • ناشناس
   پاسخ

   این اقاهمیشه بامتلک گفتن به دیگران فکرمیکند، که اگرنبود،اینهمه پیشرفت دردولت امکان نداشت که عبارتست برداشتن همه تحریمهاخشکاندن ریشه قاچاق حل مشکل صادرات حل معضل بیکاری سرمایه،گذاری کلان خارجی وداخلی خوب بااینهمه خدمات فیلش گاو زاییده بایدهم طعنه بزند،بدیگران که فیلشان موش زاییده

  • شهروند
   پاسخ

   یالطیف/ ای کاش این ایرادها را به آقای احمدی نژاد هم می گفتید و به این وسیله مساوات را رعایت می کردید. آنجایی که آقای احمدی نژاد مخالفان خود را خس و خاشاک نامید یا به منتقدین خود گفت : آب را بریزید اونجایی که . . . یا زمانی که ایشان به مجلس رفته بود و در صحن علنی سخنرانی می‌کرد، در پاسخ تعدادی از نمایندگان که به افزایش قیمت گوجه‌فرنگی معترض بودند، با خنده گفت: «در مورد قیمت گوجه‌فرنگی گرانی وجود ندارد. قیمت گوجه در محل ما 1200 تومان است؛ مردم می‌توانند برای خرید گوجه به این محله مراجعه کنند» همچنین مشاور ایشان آقای کلهر به کسانی که به افزایش قیمت گوجه فرنگی معترض بودند، لقب کوتوله داد و قس علیهذا

  • ناشناس
   پاسخ

   آنقدر از بالا به مردم نگاه میکنن و واقعا خودشان را بزرگ می بینن؛ اینه که اینطور بی مهابا به دیگران توهین میکنن ومردم را تحقیر میکنن.

  • علی
   پاسخ

   من موندم سایت شما موقع تحقیر 8 ساله کشور توسط تیم احمدی نژاد تو کجابود که فقط به روحانی داره گیر میده

  • پيمان
   پاسخ

   آقاي منتقد با اتيكت! مطمئنا ادبيات دولت قبلي را يادتان نرفته! پس چرا آن موقع نگران ادبيات نبوديد؟ مي خواي چند نمونه برايتان بگويم؟

  • علی
   پاسخ

   خدایا مسندنشینی چقدر اهمیت دارد همه مسئولین را در گیر کرده است کسی به فکر آبادی واقتصاد وپیشرفت مملکت با این امکانات وسیع نیست ففط تخریب وتهمت وافترا پشت همدیگر...حقیقت این است مناظره انجام دهید ویکدفعه مجرم را کنار بگذارید ملت هم قضاوت خواهد کرد کسیکه پشت سر کسی حرف میزند بی اخلاقی و درک پایین اوست ..اللهم عجل لولیک الفرج

  • ک
   پاسخ

   درموردروحانی استثنا وجود داره.چون ذاتا نمی تونه مودب باشه

  • علی
   پاسخ

   یاد اون روزا ب خیر ک رئیس جمهور با ادبمون پشت تریبون میفرمود:
   اون ممه رو لولو برد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها