به گزارش پارس به نقل از فارس، علیرضا زاکانی عصر امروز در نخستین نشست از سلسله نشست های انتخاباتی دوره یازدهم ریاست جمهوری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در پاسخ به این سوال که بر اساس چه ضرورتی به عرصه انتخابات وارد شده اید گفت: بخش عمده ورود بنده به دغدغه هایی که دارم بر می گردد که مهمترین آن در دستور کار قراردادن اهداف انقلاب اسلامی است.

زاکانی با بیان اینکه برخی از دوستان توجه به ادامه شرایط فعلی دارند، تصریح کرد: شرایط فعلی را نیازمند تحول جدی می دانم و معتقدم حق نداریم در شرایط کنونی بایستیم و باید نگاه به جلو داشته باشیم.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال دیگری با بیان اینکه داشته های خوبی در کشور داریم و البته کاستی های زیادی نیز وجود دارد، گفت: نباید حرکت را به سمت سیاه نمایی ببریم زیرا سیاه نمایی دوستان انقلاب را ناامید می کند.

* افشاگری را راه درستی برای پیروزی نمی دانم

وی با بیان اینکه افشاگری را راه درستی برای پیروزی نمی دانم، اظهار داشت: نباید زحماتی که تمام دولت ها کشیده اند نادیده گرفت و البته نباید به نقص ها هم بی توجه باشیم.

زاکانی با تاکید بر اینکه « بگم بگم ها» زیبنده رقابت انتخاباتی نیست، بیان داشت: اینگونه رفتارها مورد پسند مردم هم نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بحث وحدت اصولگرایان را یک دغدغه و خود را قائل به وحدت دانست و یادآور شد: حفظ جهت گیری اصولگرایی کشور اصلی است که بر همه اصول سایه انداخته است که راه رسیدن به اهداف انقلاب این جهت گیری است.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین در خصوص تکثر اصولگرایان در عرصه انتخابات گفت: اگر مخالفین ما چه دوم خردادی ها، چه انحرافی ها و چه یاران هاشمی حضورشان تهدید آفرین باشد جریان اصولگرایی باید به یک نامزد واحد برسد اما اگر این حضور وجود نداشت قائل به رقابت در جبهه اصولگرایی هستم و تکثر را ضرورت می دانم.

وی در خصوص ارتباط با سایر کشورها گفت: خط قرمز ما اسراییل و آمریکا است اسراییل غده سرطانی است که کمک به مردم فلسطین نیز برای دفع این شر است و باید این زمینه را ایجاد کرد که آرمان فلسطین در صدر همه آرمان ها قرار گیرد.

زاکانی یادآور شد: اسراییل اگر دست از پا خطا کند سیلی خواهد خورد و آمریکا نیز تا زمانی که در موضع گرگ باشد ارتباطی با آن نخواهیم داشت مگر اینکه ماهیت خود را عملا نه با شعار تغییر دهد.

* فتنه گران درصورت ورود به انتخابات شکست دیگری خواهند خورد

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با وجود اینکه وزیر اطلاعات در قم اعلام کرد پیشگوی فتنه در فتنه ۸۸ دست داشته است، آیا از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت می شود، خاطرنشان کرد: شورای نگهبان به وظیفه خود عمل خواهد کرد اما اگر به هر دلیل از فیلتر شورای نگهبان عبور کند شکست خواهد خورد و در کنار شکست های دیگر در تاریخ ثبت خواهد شد.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: توصیه ما این بود که در عرصه وارد نشود و بعید هم هست وارد شود زیرا اگر کسی در فتنه دست داشته و فعال بوده است نمی تواند برای تصدی ریاست جمهوری نامزد شود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه قرار است هاشمی برای تکمیل سناریوی ۸۸ به میدان آید، افزود: سناریوی ناتمام سال ۸۸ قابل تکمیل نیست البته ما باید احتیاط کنیم.

* نامه بی سلام زمینه ای برای ایجاد فتنه بود

زاکانی نامه بی سلام هاشمی را زمینه ای برای ایجاد فتنه ۸۸ دانست و ابراز داشت: تلاش هاشمی و اطرافیانش برای انسجام بین اصلاح طلبان و مخالفان جریان اصولگرایی است و اگر در این زمینه احساس تهدید شود اصولگرایان باید به سمت وحدت بروند.

وی بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت برخورد با مفسدان بزرگ اقتصادی یادآور شد: این کار اکنون به صورت جدی انجام نمی گیرد تنها صرف هزینه کلان برای تخم مرغ دزد ها صورت می گیرد.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری سهم تحریم را در مشکلات اقتصادی کشور حداقلی دانست و گفت: باید برنامه ریزی کنیم تا همین سهم کم را هم کاهش دهیم.

وی در خصوص رفع مشکلات اقتصادی اظهار داشت: ما در کشور بن بست نداریم مشکل نخواستن و نتوانستن است و اینکه بر سر قضیه هدفمندی می گویند « نمی گذارند» فرار رو به جلو است.