به گزارش پارس به نقل از آوا، عبدالطیف پدرام نماینده مردم استان بدخشان افغانستان با ا ذعان مطلب فوق، گفت: " پس از بررسی های به عمل آمده از شهرستان" گوشته" ، متوجه شدیم که این شهرستان به پاکستان فروخته شده است. "

این عضو مجلس که در نشست عمومی امروز (۱۴ اردیبهشت) در مجلس افغانستان صحبت می کرد، خاطر نشان کرد: " آنچه را که دولت افغانستان در چند روز اخیر در رابطه با شهرستان" گوشته" تبلیغ کرده است، صحت ندارد، چرا که این شهرستان تحت کنترل پاکستانی ها می باشد و تمام تاسیسات نظامی این کشور در مناطقی از خاک افغانستان قرار دارد. "

وی افزود" در شهرستان" گوشته" شناسنامه های پاکستانی به مردم توزیع شده و روزانه به مبلغ پانصد هزار دلار به خانواده های این شهرستان از سوی پاکستان داده می شود. "

لالی حمیدزی، نماینده مردم قندهار افغانستان نیزصحبت های آقای پدرام را تایید کرد واز هیات اداری مجلس نمایندگان افغانستان خواست که نشست روز بعدی این مجلس را در رابطه با این قضیه اخصاص دهد تا مجلس در این مورد تصمیم جدی بگیرد.

این درحالیست که روز گذشته مسئولین امنیتی افغانستان از تخریب ۵ پاسگاه نظامی پاکستان در این شهرستان خبرداده و اظهار داشته اند، که دریک جنگ شش ساعته توانسته اند نیروهای پاکستانی را ازخاک افغانستان بیرون کنند؛ اما نمایندگان مردم سخنان مسئولین امنیتی را نادرست خوانده و می گوید که هیچ پاسگاه نظامی پاکستان تخریب نشده و دولت افغانستان با این گونه تبلیغات سعی دارد تا جلوی احساسات مردم را بگیرد.

هر چند دراین اواخر تنشها میان افغانستان و پاکستان برسرمسایل مرزی و تجاوزات پاکستان در خاک افغانستان افزایش یافته است، اما تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس دولا افغانستان را متهم به بی توجهی وسودجویی در این مورد میکنند‎

فوزیه کوفی نماینده مردم استان بدخشان افغانستان در این باره می گوید که متاسفانه دولت افغانستان در برابر مداخلات پاکستان بی توجه است وبا استفاده ازاین تنش ها از آب گل آلود ماهی می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ملت افغانستان می توانند ازخاک خود در برابر تجاوز پاکستان دفاع کنند، گفت، " شایسته تر آنست که دولت افغانستان این مسئله را از راه دیپلماتیک و فشار سازمان ملل متحد بر پاکستان حل نماید. "