پارس بررسی می کند:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 435843

  اگر واقعا مردم در مسیر اصلاح طلبی حرکت نمیکند چرا اصلاح طلبان قادر نیستند کاندید مستقل نشان دهند و کاندید خودشان را هم در لحظه آخر از صحنه بیرون می کشند. چرا اصلاح طلبان نمی خواهند مستقیما در انتخابات ورود کنند و از ظرفیت دولت یازدهم استفاده میکنند.

  پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- امیر مسروری- اصلاح طلبان در این چند روزه با اعلام رسمی کاندیداتوری بقایی رسما خوشحالی خود را ابراز داشتند تا جایی که شرق در مصاحبه با تاج زاده بزرگترین رقیب احمدی نژاد و مخالف جدی او تیتر «استقبال از آمد ن احمدی نژادی ها» به زیر چاپ رفت و سعی کرد تمام نگاه منتقدان دولت یازدهم را در زمین احمدی نژاد بچیند. یارکشی اصلاح طلبان از دو قطبی احمدی نژاد – روحانی به همینجا ختم نمی شود و میدانند جریان احمدی نژاد تصور خودشان را در دو قطبی هاشمی – احمدی نژاد قرار داده بود و با درگذشت مرحوم هاشمی یک پای این دو قطبی از بین رفته است اما بازتولید روحانی، هاشمی ثانی است و قرار گرفتن فضای سیاسی کشور در لوای روحانی به جای هاشمی به دنبال باز سازی این دو قطبی هستند. مسئله ای که متاسفانه در همه ابعاد به ضرر اعتماد ملی و سرمایه های اجتماعی است. تصور اصلاح طلبان این است که با آرایش جدید نیروهایِ خود در برابر احمدی نژاد می توانند اشتباهات 88 را تکرار نکنند و این بار فاتح انتخابات 96 باشند. 

  تاج زاده در مصاحبه مفصل خود با شرق به مواردی چون درگذشت آقای هاشمی و بهره برداری انتخاباتی اشاره میکند و می گوید : «درگذشت آقای هاشمی نوعی نگرانی در مردم ایجاد کرده است که شرایط بعد از آقای هاشمی چگونه خواهد شد، اگرچه حضور گسترده مردمی در مراسم تشییع جنازه او به‌نوعی آرامش به مردم، اصلاح‌طلبان و اعتدالی‌ها هدیه داد. تلقی بسیاری این است که فردی که شبیه‌ترین فرد به اوست، همین آقای روحانی است.» البته این تنها بخش مهم مصاحبه اقای تاج زاده نبود. اصلاح طلبان به دنبال بهره برداری سیاسی از وقایع اتفاق افتاده چند ماه اخیر نیز هستند. تاج زاده رسما حادثه پلاسکو را سیاسی میکند تا رقیب خود را از انتخابات دور نگه دارد و متاسفانه با گرده زدن پرونده زمین های شهرداری آن را در مسیر زدن کاندید مقابل تعریف میکند. از آن بدتر بازی خوردن افرادی بود که در آن زمان بدون در نظر گرفتن شرایط و یا دلایل و چگونگی موضوع پرونده ها اسیر صحنه سازی ها شدند و به ملاقات شخصی رفتند که نهایت امر ضربه اش وارد ساختن خسارات به جریان انقلابی و اصولگرایی و زدن رقیب روحانی در انتخابات 96 بود. بدون آنکه پرونده در دادگاهی اثبات شود یا موضوع واقعا آنچه گفته شده بود، باشد.

  تاج زاده به همینجا بسنده نمیکند. او این بار در مصاحبه خود رسما کد می دهد و در کنار دو قطبی احمدی نژاد – روحانی، از دو قطبی دیگری سخن می گوید. دو قطبی جنگ و صلح در کلام تاج زاده نشان دادن عدم تعقل و جنگ طلبی در طرف مقابل و از یک سو بهم ریختگی و آشفتگی آمریکا و سیاست های ترامپ برجسته است. موضوعی که با سناریو فریبی چون حل مشکلات اقتصادی در گرو تعامل سیاسی با کشورهای دنیا به ویژه آمریکا مطرح می شود. تاج زاده می گوید: «ایرانیان امروز آثار برجام را به‌لحاظ امنیتی درک می‌کنند، اگرچه از نظر اقتصادی انتظار گشایش بیشتری داشتند. » معلوم نیست تاج زاده از کدام درک امنیتی پسا برجام سخن می گوید. تهدیدات روز افزون یا ممنوعیت ورود ایرانیان به خاک آمریکا! 

  با گذر از آن بد نیست گفته شود فضای ایجاد شده در مقابل انتخابات از سوی اصلاح طلبان آن جمله پایانی مصاحبه است. تاج زاده رسما از حمایت روحانی سخن می گوید در شرایطی که او را قبول ندارد. دلیل قبول نداشتن را هم نمی گوید. بهتر است تاج زاده شفاف کند چرا از روحانی حمایت میکنند. اگر واقعا مردم در مسیر اصلاح طلبی حرکت نمیکند چرا اصلاح طلبان قادر نیستند کاندید مستقل نشان دهند و کاندید خودشان را هم در لحظه آخر از صحنه بیرون می کشند. چرا اصلاح طلبان نمی خواهند مستقیما در انتخابات ورود کنند و از ظرفیت دولت یازدهم استفاده میکنند.

  این را نیز نباید مورد غفلت قرار داد که ورود احمدی نژاد فقط فریز رای و حفظ آرای اجتماعی نیست. احمدی نژاد به این جمع بندی رسیده که دیگر قادر نیست نقش جدیدی پیدا کند و در جریان اصولگرایی جایی داشته باشد. احمدی نژاد می داند کاندید مورد حمایت جریان او رد صلاحیت می شود اما میخواهد با ایجاد شور اجتماعی ، مسیر بدنه نیروهای انقلاب را در سبد رای خود نگه دارد و با ایجاد فضای دو قطبی و شکست جریان اصولگرایی و انقلابی فضا را برای جذب تمامی سرمایه های انسانی این طرف بکار گیرد. احمدی نژاد بازی شکست اصولگرایان را آغاز کرده تا با پیروزی اصلاح طلبان خود را تنها ناجی جریان انقلابی معرفی کند. طرف مقابل هم این مسئله را فهمیده و برای همین از آمدن جریان احمدی نژاد استقبال میکند.  

   

  احمدی نژاد اصلاح طلبان مصطفی تاج زاده انتخابات 96
  • toork
   پاسخ

   مردم اگه گروه گروه بمیرند از گرسنگی برای دولت مردان مهم نیست/از اول انقلاب چه کسی بد باشه یا خوب باید دو دوره باشه

  • م
   پاسخ

   فقط احمدی نژاد

  • علی
   پاسخ

   اقای تاجزاده خوب میدونید چرا مردم از امدن احمدی نژاد خوشحالند یک سری به بازار بزنید غیر از احمدی نژاد کسی قادر به کمک مردم فقیر نیست این کار فقط در ذات شما ها نیست بیخود خودتان را اذیت نکنید

   • سعید

    بله دقیقا هیچ کس نیمتواند بیشتر از احمدی نژاد ملت را به بدبختی بیشتر ببرد

  • کاربر
   پاسخ

   آقای دکتر احمدی نژاد مرد بسیار سالم و ساده زیست است و به فکر مردم است و خدمات زیادی در دوران ریاست جمهوری انجام داده اند
   ایشان باید دوباره رییس جمهور ایران شوند تا رونق به مملکت باز گردد
   مملکت در رکود کامل به سر می برد

   • ناشناس

    امثال شما فقط کمک نقدی را می خواهید نه پیشرفت آینده کشور فقط یک پولی بدهند بشما ها اون خدمتگزار است

   • جعفر

    خیلی خیلی ساده زیست بودن. از دزدی های معاون و مدیرانش کاملا ساده زیستیش مشخص شد

  • ایمان
   پاسخ

   آقا یکی این آقا رو جمع کنه !!! عجب داستانیه ها. جونا رو نابود کردی . بدهکاری دولتت اونقدر بود که تورم از دستت ورم کرد. ول کن. آقا پخش نکن این تصاویروو.

  • گ
   پاسخ

   احمدی نژاد عشقه

  • کیوان
   پاسخ

   صرفا برای خنده

  • کارشناس سیاسی
   پاسخ

   کسی با این بابا کارنداره مرتب تورسانه ها خودشو به ملت تحمیل میکنه وبنوعی خودنمایی میکند. ملت ایران در انتخاب شما یکباردچاراشتباه شدند دیگه تکرار نمیکنند؟

  • دکتر طالقانی
   پاسخ

   بیشترین اسیبی که برجام به کشور وارد کرد، آسیب امنیتی بود. امروز دیگر هیچ نگرانی برای اسرائیل در مورد برنامه هسته ای ایران وجود ندارد. گرچه ما هرگز دنبال سلاح هسته ای نبوده و نیستیم، اما 19000 سانتریفیوژ و غنی سازی 20% اورانیوم، در منطق دیپلماسی بین الملل، لااقل به معنای توان بالقوه ایران در ساخت کلاهک هسته ای و تسلیحات اتمی بود. برجام این ظرفیت را از کشور ما گرفت و دشمن را کاملا خاطر جمع کرد. اگر تا قبل از برجام، نگران واکنش هسته ای ایران به تهدیدها بودند، امروز دیگر هیچ نگرانی از این بابت ندارند و نگرانی اسرائیل و آمریکا و متحدانشان، از پتانسیل هسته ای ایران، به پتانسیل موشکی دوربرد تقلیل یافته است؛ اما این پتانسیل، با تکنولوژی فوق مدرن سپر موشکی که اسرائیل در اختیار دارد، تقریبا قابل مهار است. برجام، گزینه جنگ را برای دشمنان ایران، تقویت کرد.

   • منصور

    الان ترکیه 4تا نیروگاه اتمی داره درست میکنه
    یا خود ژاپن که با موشک اتمی زده شد چن تا نیروگاه اتمی داره پس چرا با اینا کاری ندارن فقط از ایران میترسن
    واقعا عجیبه مگه نه؟؟؟!!!!!

  • ناشناس
   پاسخ

   سلام: احسنت ! بعد از مدّتها این تنها تحلیل منطقی برای احمدی نژاد است که دیده ام . از قبل از انتخابات سال 92 همیشه می گفتم که احمدی نژاد به تصریح شخص خودش هیچگاه اصولگرا نبوده است ؛ او در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به شکل مرموزانه ای با آقای روحانی بسته بود؛ یکی از دلایل آنهم وجود اشخاص شاخص در ولت دهم و یازدهم بود. ضمناً همانطور که قبلاً هم گفته ام احمدی نژاد در این دوره برای شکست اصولگرایان به صحنه آمده است ! امّا نه به خاطر آنچه نویسنده تحلیل فرموده است، بلکه برای این روند نامیمون که هرکدام از این سمنانی ها در صحنه سیاست باقی بمانند به نفع استان خودشان خواهد بود :
   1- انتقال پایتخت به سمنان
   2- انتقال سرشاخه های دز به سمنان
   در واقع انقلاب و نظام و استکبار جهانی ، جنگ و صلح و ... همه لفاظی های سیاسی هستند که مردم را گمراه نمایند...
   همه اصول و فروع برای بعضی از ملاحظات فروشی هستند...

  • علی
   پاسخ

   اگه یه نظرسنجی انجام بدیدمتوجه خواهیدشدکه آقای دکتراحمدی نژاد محبوب ترین ریس جمهورتاریخ ایرانه

  • مرتضی
   پاسخ

   درود بر دکتر احمدی نژاد

  • محمد
   پاسخ

   احمدی نژاد یارانه ها رو آورد و خیلی خوب بود یارانه همش میگرفتیم الان یارانه زیاد نشده

  • مرجانی
   پاسخ

   واقعا طرفدارای احمدی نژاد پشیمون نیستن؟

   • نام و نام خانوادگی

    تو هنوز تو خواب روحاني هستي

   • ناشناس

    نچ

   • ناشناس

    چون از تحریم ها سود میبردند وکاسبی می کنند مملکت را نابود کرد بوده از طرفدار نشدن بودم اما پشیمانم گذرا بهش رای دادم

   • ناشناس

    من یکی از طرفدار های احمدی نژاد پشیمون هستم ایشون به جز اختلاس،سه هزار میلیاردی و خراب کردن اقتصاد که یکیش یارانه ها بود کار ماشینم را الانم اگه رکود هست نتیجه اعمال این اقاست

   • ناشناس

    نخیر اصلا

  • حسن
   پاسخ

   درود بر احمدی نژاد

  • ناشناس
   پاسخ

   چرا از شاهکارهای احمدی نژاد نمیگین : اختلاس های چند هزار میلیاردی ، گم شدن دکل نفت ، افزایش قیمت همه چیز ، باعث شد ایران به طور فجیعی تحریم بشه حالا اینا چند تا از شاهکار های احمدی جونتونه

  • جهانگیر
   پاسخ

   فقط احمدی نژاد. دوران ایشان بود که خدمت کارمندان به 25 سال بودن در نظر گرفتن شرایط سنی تقلیل یافت... .فقط احمدی نژاد

  • موسوی
   پاسخ

   واقعن محموداحمدی نژاد مردخدمتگزارخوبی است

  • مریم
   پاسخ

   من کار به این جناح و اون جناح ندارم ، فقط کسی رو قبول دارم که برای رضای خدا کار میکنه و همچین کسی اگه واقعا از ته دل کار کنه تو دل مردم جا میگیره.دکتر احمدی نژاد واقعا مرد بزرگیست و تنها کسی که دیدم اینقد به فکر مردم مستضعف باشه.

  • پیام
   پاسخ

   درود بر دکترمحموداحمدی نژادحامی مستضعفان

  • مهدی
   پاسخ

   زنده باد احمدی نژاد

  • ا
   پاسخ

   اگر اقای احمدی نژاد میامد سی میلیون رای می اورد به دشمنان خارجی وداخلی ثابت‌میشد مردم ایران انقلابی هستن

  • زمانلو
   پاسخ

   به نظر بنده ريس جمهور ایران. باید نظر وعقیده وعمل یک پهلو داشته باشد اون هم فقط ازآقای دکتر احمدی نژادبر می آید بقیه خودشون رو معطل نکنند

  • ت
   پاسخ

   درودبراحمدی نژاد

  • قاسم
   پاسخ

   باسلام واقعا هرچه بگوئیم دکتراحمدی نژاد مردکم گفتیم اون تودوره ریاست جمهوری هرآنچه بود درحق این مردم هیچ کوتاهی نکرد

  • مجید
   پاسخ

   احمدی نژاد میدونه داره چیکار میکنه یک درصد هم احتمال تایید بقایی را نمیده و هدفش واسه انتخابات 1400 هست منتها استارت کارزار تبلیغاتیش را چهار سال زودتر زده با انتخاب روحانی یا یک کاندید اصلاح طلب باید گفت رییس جمهور دولت سیزدهم اوخواهد بود ولی اگه از اصولگراها کسی این دور انتخاب شه ....

  • حسین
   پاسخ

   چرا فکر میکنین تو ایران به این بزرگی فقط تهران مهمه. تو مراسم تشیع مرحوم هاشمی مردم زیادی اومدن ولی چون ایشان یکی از بزرگان انقلاب بودن مردم اومدن نه چیز دیگه . من طرفدار احمدی نژادم اونم ایراد داشت ولی حداقل دیگه بهتر از این دولت کار کرد واقعا

  • ناشناس
   پاسخ

   درود به شرف حاج محمود

  • پژمان
   پاسخ

   خدایا ریشه خائنین به انقلاب و خون شهداء و سرسپردگان به غرب رو بسوزان و انشاءالله تاج زاده و هم فکرانش هم هدایت شوند و امنیت کشور رو به سود خودشان مصادره نکنند چون مردم میفهمند که ریشه آن در هدایت رهبری و جانفشانی عزیزانی چون سلیمانی میباشد و برجام فقط یک لکه ننگ و مایه سرافکندگی مملکت است

  • شاهرخ
   پاسخ

   به نظر من عملکرد دولت روحانی خیلی بهتر از احمدی نژاد است

  • علی
   پاسخ

   یه مرد تمام عیار هستش احمدی نژاد

  • آریا
   پاسخ

   این دولت تنها به فکرسرمایه داران است واقشارضعیف ومحروم دراین دولت جایی ندارند طرحهایی مثل طرح سلامت هم که ظاهرا برای اقشارضعیف است اگرآمار را مشاهده کنید نود درصدبودجه این طرح که از هدفمندی یارانه ها وتورم ایجادشده بوده فقط بنام کارانه به جیب یه عده پزشک خاص رفته!!رکود ونرخ بالای سود بانکی کمر تولیدراشکسته!! نظارت بردستگاهها مخصوصا علوم پزشکی وبهداشت زیر صفراست ویروس هرکاری دلش می خواهد می کند ودرود کلام رشوه، وفساد دردستگاههای دولتی بیداد می کندباپول میشه همه کاری کرد!!آدمهای فقیروقشرکارگروکارمندهم شده اندبرده ونوکرسرمایه داران

  • اتم
   پاسخ

   روحانی باپرونده خالی باید از مردم خجالت بکشد ودیگر وارد صحنه انتخابات نشود/

  • بی نام
   پاسخ

   خوب چون با آمدنش نون بعضیها تو روغن میفته .

  • غ ف
   پاسخ

   اگر تا قبل ازدولت روحانی دشمنان ایران و انقلاب فکرمیکردند در مشت ما چیزی هست و ازآن واهمه داشتند دولت روحانی با برجام مشت مارا برای بیگانگان بازکرد و صراحتا گفت ببینید توی مشت ما چیزی نیست خیا لتان راحت ازما نترسید بیا ئید و تو سر ما بزنید ما هم دیگه .................

  • ماهان
   پاسخ

   هر دولتی که سرکارامده وقت دروغ به مردم گفته من زمانی که جوان 28سال بودم هر دولتی که میامد حرف از اشتغال میزد الان 47سال شدیم خبری از اشتغال نیست بنابراین درهیچ انتخاباتی شرکت نمی کنم

  • ناشناس
   پاسخ

   لیاقت مردم ما همین که افرادی مثل احمدی نژادی ها سر کار بیاند

  • سپیدان
   پاسخ

   درود بر مرد حماسه ساز و مردمی دکتر احمدی نژاد

  • حمید
   پاسخ

   درود بر احمدی نژاد

  • مسعود
   پاسخ

   فقط احمدی نژاد حامی مستضعفینه و زیر بار زور نمیره مردی سخت کوش وبی توقع زنده باد احمدی نژاد

  • هادی
   پاسخ

   گرچه منفعت چندانی از ریاست آقای روحانی حاصل نشد، و رکود و بیکاری ارمغان ریاست ایشان بود، ولی اگر آقای احمدی نژاد و بقایی سر کار آیند.مملکت نابود میشود. چرا که در دوره آقای روحانی و اکنون درآمد نفت تا یک چهارم دوره ی آقای احمدی نژاد کاهش یافته.اگر آقای احمدی نژاد بار دیگر به قدرت برسند تورم ایران مثل ونزوئلا که 2000 درصد رسیده و فروپاشی اقتصادی و فقر مطلق ایران را مواجه خواهیم شد.ارزش پول ایران بار دیگر یک ششم گشته، دللالان قدرت گرفته و اختلاس سرتاسر ایران را فراخواهد گرفت.و بار دیگر قیمت مسکن و خودرو و....ده ها برابر خواهد شد.

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها