به گزارش پارس به نقل از تسنیم، پیرو اقدام یک پایگاه اینترنتی درخصوص انتشار مطالبی درباره زندگی گذشته گزارشگر جدید پرس تی وی در استرالیا، پرس تی وی اعلام کرد این گزارشگر به علت تغییر شیوه زندگی، تحول فکری و مهم تر از آن به علت تهیه گزارشی ضد صهیونیستی هدف حمله این سایت قرار گرفته تا به نوعی از وی و شبکه پرس تی وی انتقام گرفته باشند، متاسفانه چند سایت فارسی زبان نیز بازیچه دست این سایت نزدیک به محافل صهیونیستی قرار گرفته و بی توجه به علل و واقعیت ماجرا، به بازتاب مطالب آن پرداخته اند.

خانم استوری، خبرنگار پرس تی وی نیز در واکنش به گزارش این سایت می گوید: به اعتقاد من از تصاویر خصوصی اینجانب به عنوان یک هدف آسان برای حمله به پرس تی وی استفاده شده است.

عکس های این گزارش حدود هفت سال پیش در حالی که در تعقیب یک حرفه در صنعت مد بودم، به صورت خصوصی گرفته شده و بدون اجازه من به سایت های مختلف فروخته شده بود.

وقتی متوجه پخش آنها شدم در حالی که از گرفتن عکس ها نیز بسیار پشیمان بودم، چند بار در طول سال ها درخواست کردم تا آنها را حذف و یا نام مرا از آن ها جدا کنند؛ اما کاملا بی نتیجه بود.

خانم استوری در این باره می گوید: مطالب این سایت درباره من بسیار توهین آمیز و به دور از واقعیت است؛ ضمن اینکه یک تحقیق ساده درباره سردبیر این نشریه نشان می دهد وی به علت داد و ستدهای غیر قانونی مالی، تحت پیگرد پلیس فدرال ویکتوریا، دانشگاه ملبورن و اداره مالیات استرالیا قرار دارد و من نیز از وی شکایت خواهم کرد.

وی همچنین با بیان اینکه جامعه آنلاین استرالیا به شدت به اخبار منفی درباره اسرائیل حساس است، می افزاید: این سایت در واکنش به این گزارش ضد صهیونیستی من که از شبکه پرس تی وی پخش شد، فوری با ترکیب عکس های مربوط به هفت سال پیش، و ادعاهای کذب و دروغ برای بی اعتبار کردن گزارش اینجانب و تخریب من، اقدام کرد.

بر اساس این گزارش روابط عمومی صداوسیما، این پایگاه در صفحه معرفی خود می گوید که ما « وکس» (Vex) هستیم چرا که این کلمه به معنای آزردن و اذیت کردن است و این دقیقا کاری است که ما صورت می­ دهیم. فاش کردن حقیقت، به حاشیه بردن کسانی که در آرامش هستند و تسکین درد آنهایی که آزرده شدند وظیفه ما است.

خانم ادوینا استوری اخیرا همکاری خود را با پرس تی وی در سیدنی استرالیا آغاز کرد و در تاریخ ۳۱ فروردین ۹۲ گزارشی را برای پرس تی وی درباره گسترش فعالیت های دانشجویی برای تحریم اسرائیل تهیه کرد.

وی در این گزارش، تحریم اسرائیل را در محافل آکادمیک استرالیا از جمله شورای نمایندگی دانشجویان دانشگاه سیدنی در حمایت از جنبش تحریم استرالیا بازتاب داد.