به گزارش پارس به نقل از فارس، محمدرضا عارف در جمع دانشجویان دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان اظهار داشت: چهل روز مانده به مهمترین حادثه ۴ سال آینده اما هنوز فضای کشور برای برگزاری این انتخابات آماده نشده است.

وی افزود: محدود کردن آموزش عالی تا جایی که قبل از انتخابات دانشگاه ها را تعطیل می کنند مغایر با پیام نوروزی مقام معظم رهبری می باشد.

این نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اگر قرار بود تعطیلی دانشگاه ها قبل از انتخابات سیاست کشور محدود شود باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح و به تصویب می رسید.

وی ادامه داد: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی هستیم و تاکنون چنین چیزی در این شورا مطرح نشده و یا اگر هم مطرح شده در این جلسه حضور نداشتم.

وی با اشاره به تشکل های دانشجویی در دانشگاه ها گفت: تشکل های دانشجویی جزء سرمایه های انقلاب هستند دانشجویان قبل و پس از انقلاب نقش تأثیرگذاری داشتند.

این نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: اگر حرف دانشجو ناحق هم هست باید آنرا تحمل کنیم و با راهنمایی مسیر درست را به او نشان دهیم.

عارف تصریح کرد: دانشجویان همگرایی را در جامعه تقویت و آستانه تحمل خود را بالا ببرند.

به گفته وی دانشجویان باید از ورود به دعواهای سیاسی غیر ضروری پرهیز کنند.

این نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اختلافات تاکتیکی به اختلافات راهبردی تبدیل شده و در سطح حکومت هم مشاهده می شود در چنین شرایطی نیاز به همراهی و همدلی داریم.

عارف با بیان اینه جامعه ما از اخلاق فاصله گرفته بر خلق حماسه اخلاقی همراه و به حماسه سیاسی تأکید کرد: وی اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام برای ترویج و تکمیل اخلاق مبعوث شد و دانشجویان باید به عنوان نسل پیشتاز در ارائه عملکرد اخلاقی پیشتاز باشند.

این نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در تمام سال های بعد از انقلاب و همزمان با مسئولیت های اجرایی در کنار دانشجویان بوده ام تأکید کرد: دانشجویان به مسئولان روحیه و انرژی می دهند.

عارف با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۲ به نام « حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی) از سوی مقام معظم رهبری انتخابات را مصداق اصلی حماسه سیاسی دانست و گفت: افتخار می کنیم مردمی ترین انقلاب دنیا را داریم و مردم همواره پشتیبان این انقلاب هستند.

وی با اشاره به جایگاه و نقش مردم در قانون اساسی اظهار داشت: طبق قانون اساسی مسئولان خدمتگزار مردم هستند حتی امام راحل نیز دوازدهم بهمن ماه ۱۳۵۷ پس از ورود به ایران فرمودند من به پشتوانه این مردم دولت تشکیل می دهم.

این نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حماسه انتخاب را سومین حماسه ملت در روز بیست و چهارم خرداد عنوان کرد و گفت: حق مردم این است که به هر کسی که می خواهند رای بدهند.

عارف تصریح کرد: در انتخاب های گذشته مردم به شعار رأی دادند و در ۸ سال گذشته نیز نتیجه آن را با گوشت و پوست و استخوان خود لمس کردند.

وی گفت: در این شرایط دیگر نباید به شعار رای داد می توانیم با اتکا به برنامه و انگیزه و حضور جوانان این مسیر را تغییر دهیم.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اصولگرایان با تمام توان پشت سر دولت نهم و دهم ایستادند و اکنون از دولتی که منبعث از خودشان است می گویند دیگر متعلق به ما نیست.

عارف افزود: نشانه ضعف است، رمز موفقیت اصلاح طلبان در انتخابات آینده عملکرد ۸ ساله اصولگرایان می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات کشور که گرانی و بیکاری ملموس ترین آن ها هستند در روز ۲۴ خرداد حضور پر شور در انتخابات داشته باشیم و با حضور خود حماسه سیاسی خلق کنیم.

عارف با بیان اینکه عقلانیت باید مبنای حرکت دولت آینده باشد گفت اگر با توجه به نقش و جایگاه دانشجو در کشور که جزو گروه های مرجع هستند اگر فعال شوند باید سایر بخش های جامعه را نیز فعال کنند.

وی تعداد دانشجویان کشور را ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برشمرد و اظهار داشت: اگر ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر فعال شوند و هر کدام ۱۰ نفر دیگر را برای شرکت در انتخابات ترغیب کنند یک مشارکت حداکثری در روز ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ به وجود می آید.