به گزارش پارس غلامعلی حداد عادل در گفت و گو با نشریه مثلث به تحلیل وضعیت سیاسی کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و در بخشی از این گفت وگو نیز نظر خود درباره سید محمد خاتمی را با خواندن یک رباعی اظهار کرد.

به گزارش ایسنا، مهم ترین بخش های این گفت وگو در پی می آید:

* ائتلاف ما سه ضلع دارد؛ مشروعیت، مقبولیت و کار آمد. مقبولیت را از نظر سنجی می گیریم. مشروعیت را به اعتبار بینش فرد باید بسنجیم. کسانی که دائم خبر شکست ائتلاف را تبلیغ می کنند مستند به واقعیات صحبت نمی کنند بلکه بیشتر تمایلات خودشان را مطرح می کنند.

* همین شرایطی که بعضی از اصلاح طلبان را به این جمع بندی رسانده که انتخابات ۹۲ یک فرصت طلایی است برای آنها؛ به هرحال این حرف حتی اگر خیلی دقیق و درست نباشد، به کلی هم دور از واقعیت نیست، یعنی مشکلات بیرونی و درونی ما شرایط را تا اندازه ای حساس کرده که ما باید احتیاط کنیم و از رقابت های درون خانواده اصولگرایی تا جایی که امکان دارد کم کنیم.

* هشت سال است که من در مورد آقای احمدی نژاد پیش بینی ام این است که رفتار ایشان قابل پیش بینی نیست. یعنی از نخستین ماه های ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد من یک پیش بینی درست در مورد ایشان کردم و آن، این بود که او را نمی توان پیش بینی کرد.

* معمولا در عالم سیاست شعر نمی خوانند اما من می خواهم اینجا با استثنا از قاعده عدول کنم و یک رباعی (درباره خاتمی) بخوانم:

شوخی که گسسته بود پیمان از من

بنشست برم کشیده دامان از من

چون عطر گلی که با صبا آمیزد

هم با من بود هم گریزان از من

* تصور می کنم آقای هاشمی از نظر سنی شرایط لازم برای ورود به چنین عرصه ای (انتخابات) را در خود احساس نمی کند. تصویر امروز آقای هاشمی با تصویر سی سال و بیست سال پیش تفاوت کرده است یعنی کتاب سرگذشت آقای هاشمی را اگر ورق بزنیم، به نظر می رسد هر ۱۰ سال، ایشان یک هاشمی جدید شد ه اند.