به گزارش پارس به نقل از مهر، محمدرضا عارف پیش از ظهر شنبه در نشست هفته نامه گلشن مهر گلستان افزود: از اینرو ما نظرمان بر اجماع اصلاح طلبان بوده است وحتی به دوستان اصولگرا نیز پیشنهاد دادیم که اجماع داشته باشند، در غیر اینصورت انتخاب رئیس جمهور معیار درستی نخواهد داشت و تصادفی است.

وی اظهار داشت: شرایط برای حضور اصلاح طلبان واصولگرایان در انتخابات یکسان نیست ولی ما تنگ نظری ها را به حساب نظام نمی گذاریم بلکه ناشی از بد سلیقگی مدیران محلی ومنطقه ای می دانیم.

وی با بیان اینکه انتخابات در ایران همیشه آزاد بوده است بیان داشت: در هر جریان سیاسی دیدگاه هایی مطرح می شود وبحث انتخابات آزاد هم اگر بوده از ناحیه یک دلسوز مطرح شده است ولی باید امکانات در هر انتخابات در اختیار همگان باشد.

وی افزود: باید همه گروه ها امکان حضور در انتخابات را داشته باشند اما بعضا احساس می شود یک جریان سیاسی از هرامکاناتی استفاده می کند وگروه دیگر از امکانات کمتری برخوردار است ولی با توجه به فرمایشات نوروزی مقام معظم رهبری باید همه گروه ها بتوانند حضور داشته باشند.

وی درپاسخ به این سئوال که اگر رئیس جمهور شوید در خصوص رفع حصر موسوی وکروبی چه اقداماتی انجام می دهید گفت: امیدوارم این مساله قبل از انتخابات حل شود ومن اگر رئیس جمهور شوم مساله حصر راپیگیری می کنم ودر چهار چوب نظام جمهوری اسلامی با آن برخورد می کنم.

اگرتایید نشوم تمکین به قانون می کنم

عارف ادامه داد: اگر تایید صلاحیت نشوم برای مردم بسیار جای سوال خواهد بود اما خودم تعجب نمی کنم وتمکین به قانون دارم.

وی اظهارداشت: من اعتقاد به شایسته سالاری واجرای برنامه دارم و اگر انتخاب شوم برای برنامه ای که عرضه می کنم از بهترین نیروها استفاده می کنم و فرقی نمی کند که این نیروها اصولگرا یااصلاح طلب باشند بلکه مبنای من شایسته سالاری است و اگر ما بخواهیم برای توسعه کشور گام برداریم هیچ راهی جز همدلی و همراهی همه نیروهای نظام نیست.

عارف افزود: از اول نگاه ما در انقلاب اسلامی این بوده است که مردم همه کاره هستند واین نگاه امام راحل و در ادامه رهبر معظم انقلاب است و ما نیز این نگاه را دنبال می کنیم که کارگزاران خدمت گزار مردم هستند.

وی تصریح کرد: قطعا حضور همه مردم در انتخابات بسیار مهم است وباید انتخاباتی برگزار شود که حداکثر حضور مردم را داشته باشیم.