به گزارش پارس به نقل از فارس، حجت الاسلام محمدرضا زائری در گفتگو با رجانیوز، با اشاره به انتشار چند باره یادداشتش درباره هاشمی رفسنجانی در سایت شخصی وی گفت: این یادداشت مربوط به شماره ۵۱ مجله پنجره است که تیرماه سال ۸۹ منتشر شده است. یعنی حدود ۳ سال پیش. همان موقع هم که منتشر شد مسئولین سایت ایشان، یک تیتر شیطنت آمیز انتخاب کردند با تعبیر حلالیت طلبی کردن درحالی که اصلاً مطلب این نبود و رویکرد خود مطلب هم یک مقدار متفاوت با تیتر بود.

وی با اشاره به محتوای یادداشت خود افزود: تیتر اصلی مطلب این بود که ارکان انقلاب را حفظ کنید. بحث هم این بود که حرکت و رفتار ما باید این باشد که علی رغم وحدت سیاسی اساس و ارکان سیاسی لطمه نبیند. در ضمن آن به عنوان مثال من اشاره کرده بودم به دیدگاه رهبر بزرگوار انقلاب و اشاره کرده بودم که مثلاً خود ما تندروی هایی که داشتیم اشتباهاتی داشتیم و فرض کنید که حرکت های درستی در کارهای نوشتن و امثال این ها نبوده است.

مدیر مسئول نشریه خیمه با اشاره به اینکه محتوای آن مطلب موضوع حلالیت طلبی نبوده است ادامه داد: همان موقع هم بحث حلالیت طلبیدن و این روی کرد نبود چه برسد به الآن که اصلاً فضا کاملاً متفاوت شده است و موضوع چیز دیگری است. به نظرم باز نشر این مقاله در این روزها، یک جور شیطنت بود و هیچ توجیهی نداشت که الآن به شکل شیطنت آمیز برای بحث سیاسی مجددا منتشر شود.

حجت الاسلام زائری در ادامه با اشاره به رفتار سیاسی ماه ها و سال های اخیر هاشمی رفسنجانی گفت: من فکر می کنم در واقع آقای هاشمی علی رغم شخصیت و سابقه ارزشمندی که در تاریخ انقلاب دارند و قابل انکار نیست ولی متأسفانه از فرصت و شرایطی که برای تصحیح رفتارها و مواضعشان در این دو، سه ساله اخیر فراهم شد، استفاده نکردند. یعنی از زمانی که آن یادداشت را سه سال پیش نوشتم تا الآن متأسفانه عمل کرد آقای هاشمی رفسنجانی در جهت تصحیح مواضع و رفتارها نبوده است بلکه روز به روز به هر دلیل بیشتر بهانه دست کسانی دادند که می خواستند علیه نظام و حرکت اصیل امت اسلامی و جریان وفادار به رهبری از مواضع سوءاستفاده کردند.

وی در ادامه به مواضع اخیر هاشمی رفسنجانی در قبال اسرائیل اشاره کرده و افزود: من فکر می کنم که این از آن دسته موضوعاتی است که اولا خود حضرت امام (ره) و اساس شکل گیری انقلاب کاملاً نشان می دهد که یکی از محوری ترین و اساسی ترین مسائلی که باعث شکل گیری انقلاب شده است.

مدیر مسئول نشریه خیمه به محوریت موضوع فلسطین در مبارزات پیش از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرده و ادامه داد: زاویه امام (ره) و جریان انقلابی با رژیم طاغوت درباره رژیم صهیونیستی بوده است از آن روز حرکت حضرت امام (ره) زاویه ادامه داشته است تا سخن رانی اخیر رهبر بزرگوار انقلاب در اجلاس علما و بیداری اسلامی که ایشان صراحتا تأکید کردند از ۶۰ سال پیش داغی به بزرگی اشغال فلسطین بر دل امت اسلامی گذاشته نشده است.

حجت الاسلام زائری با اشاره به اتفاقا آزادی خواهان عالم بر سر آرمان فلسطین افزود: اصلاً فارغ از این که ما حتی موضع انقلابی داشته باشیم، امروز آزادی خواهان دنیا نسبت به رژیم صهیونیستی موضع و مسأله دارند. به نظر من این قصه روشن تر و شفاف تر است که اصلاً بخواهد مورد تردید قرار بگیرد.

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، در پایان مشکل هاشمی رفسنجانی را جدی تر از بازنشر چنین یادداشت هایی برای جلب رای دانسته و گفت: مشکل آقای هاشمی جدی تر از این است که با یک شیطنت رسانه ای و سوءاستفاده از یک یادداشت و خبری مربوط به سه سال پیش الآن بتواند رأی پیدا کند. من فکر کنم کسانی که چند سال پیش در اطراف ایشان بودند و آن فیلم تبلیغاتی تعجب آور را برای ایشان ساختند آن جریان در اطراف ایشان هستند و در عوض این که ایشان را نجات بدهند و عاقبت بخیری را برای ایشان رقم بزنند متأسفانه دوباره آن مصیبت ها را ایجاد می کنند.

حجت الاسلام زائری به اشاره به کهولت سن هاشمی رفسنجانی خاطر نشان کرد: فکر می کنم یک شخصیتی مثل آقای هاشمی رفسنجانی و در جایگاه ایشان الآن باید به فکر این باشند که در این سال های کهن سالی و پیری ارزش ها و خدمت های بزرگی که به نظام و انقلاب کردند را حفظ کنند، نه این که به حراج بگذارند و به تاراج ببرند.