به گزارش پارس به نقل از مهر کمتر از ۲ ماه تا یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است و این در حالی است که اخبار موثق و غیر موثق حول این انتخابات و کاندیداهای احتمالی آن هر روز در رسانه های کشور منتشر می شود. خبرگزاری مهر برخی از مهمترین این اخبار را به صورت روزانه منتشر می کند.

انتخاب رنگ بنفش توسط هواداران حسن روحانی

باشگاه خبرنگاران: از نکات قابل توجه همایش" نکوداشت زنان و آموزگاران بزرگ سرزمین کهن" که پنج شنبه شب از سوی ستاد حامیان حسن روحانی در حسینیه خویی ها برگزار شد، می توان به پخش بروشورهای تبلیغاتی حسن روحانی و دستبندهایی به رنگ" بنفش" در میان شرکت کنندگان اشاره کرد.

زمان ثبت نام کاندیداهای ائتلاف پیشرفت مشخص شد

مشرق: علی اکبر ولایتی در حاشیه جلسه خود با مسئولان ستادهای استانی در خصوص زمان ثبت نام کاندیداهای ائتلاف پیشرفت گفت: قرار گذاشته ایم آخرین روز ثبت نام، اقدام کنیم.

ولایتی همچنین از جلسات مختلف خود با آیت الله مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان، دکتر علی لاریجانی رییس مجلس، آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حبیب الله عسگراولادی فعال باسابقه اصولگرا و جمعی دیگر از بزرگان کشور برای وحدت اصولگرایان خبر داد.

احتمال آمدن هاشمی کمتر از ۱۰ درصد است

باشگاه خبرنگاران: احمد نجابت عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کاندیداتوری هاشمی در انتخابات آینده مناسب نیست، تصریح کرد: فکر می کنم که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بودن برای هاشمی بسیار بهتر از کاندیداتوری در عرصه انتخابات است و ممکن است که نامزدی انتخابات یازدهم به شکستی سنگین تر از ۸۴ برای وی منجر شود.

وی درباره احتمال تشکیل ائتلاف میان زاکانی و لنکرانی، گفت: زاکانی و لنکرانی هر کدام به صورت جداگانه دیدارهایی را با جلیلی داشته اند و بنده نیز فکر می کنم در صورت کاندیداتوری جلیلی این سه نفر با هم رقابت نمی کنند.

تعدد کاندیداها یک شاخص مثبت است

ایسنا: آیت الله عباس کعبی گفت: تعدد کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری بیانگر این است که انتخاب در دست مردم است و این امر به خودی خود نشانه و شاخص مثبتی است.

کعبی تصریح کرد: حضور سلیقه های گوناگون در انتخابات موجب خلق حماسه سیاسی می شود و طبعا انتخاباتی قانونی، پرشور و بانشاط در کشور رقم خواهد خورد. زمانی که ملت احساس کند حضورش در انتخابات در تعیین سرنوشت کشور تاثیر دارد، همه تلاش خود را می کند که به گزینه اصلح برسد.

حضور حداکثری برای مردم است، نه برای کاندیداها

فارس: آیت الله جوادی آملی در دیدار با محمد رضا عارف با بیان اینکه در کشور فقط به جان هم افتادیم، گفت: این به جان هم افتادن ها به خاطر این است که جهنم را باور نکردیم و از بسیاری اسرار آن بی خبریم؛ باید بدانیم که خود ظالم هیزم جهنم است.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به شعار حضور حداکثری و حماسه سیاسی در انتخابات، گفت: حضور حداکثری وظیفه همه مردم و از جمله افرادی چون ماست که رأی می دهیم؛ یعنی حضور حداکثری برای مردم است، نه برای کاندیداها؛ آقایان باید این مشکل را حل کنند.

روحانی: استفاده از امکانات دولتی در انتخابات خلاف قانون است

فارس: حسن روحانی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و از کاندیداهای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که به نظرتان دولتی ها در انتخابات پیش رو چگونه ورود می یابند، اظهار داشت: دولتی ها اگر بخواهند از امکانات دولت برای انتخابات ریاست جمهوری استفاده کنند، این اساس مورد قبول نیست.

وی افزود: دولتی ها به عنوان یک ایرانی و یک فرد حق دارند وارد انتخابات شوند اما استفاده از امکانات دولتی خلاف قانون است.

روایت باهنر از جلسه با وزیر اطلاعات خاتمی درباره احمدی نژاد

مشرق: محمدرضا باهنر درباره اظهارات وزیر اطلاعات دولت اصلاحات مبنی بر اینکه" باهنر گفت وزارت اطلاعاتی که احمدی نژاد را تائید نمی کند باید درش را گل گرفت" گفت: من البته چنین واژه ای را درباره وزارت اطلاعات در رسانه ها مطرح نکردم.

وی با اشاره به دیدار حضوری خود با یونسی تصریح کرد: قبل از آقای احمدی نژاد، تهران شهرداری به نام ملک مدنی داشت که از قضا پولدار نیز بود؛ من به آقای یونسی گفتم باید در وزارت اطلاعاتی که از فیلتر آن ملک مدنی رد می شود ولی احمدی نژاد از آن عبور نمی کند، تجدید نظر کرد.

باهنر دلیل وزارت اطلاعات دولت اصلاحات برای عدم تائید احمدی نژاد را موضوعات اقتصادی بیان کرد و افزود: آنها می گفتند که وی یک سری مبادلات مرزی را با مباشرت آقای محصولی انجام داده است، در حالی که در زمان آقای هاشمی درست یا غلط این کار مرسوم بود و پول این مساله نیز خرج ساختن جاده و پل و دیگر کارهای عمرانی می شد.

محسن رضایی: چهار سال آینده جزء سال های سخت کشور خواهد بود

ایسنا: محسن رضایی در جمع شورایاران و معتمدین محلات شهر تهران گفت: هیچ روزی زندگی به اندازه امروز به سختی نمی گذشت. امروز مردم از مشکلات زیادی در رنجند. زندگی مردم به کمک و حمایت جدی در بعد معیشت، سلامت و همچنین در بعد مسائل اخلاقی و آرامش خانواده نیاز دارد.

وی با بیان این که چهار سال آینده جزء سخت ترین دوران جمهوری اسلامی خواهد بود، گفت: در این چهار سال سختی که در انتظار ماست باید مسائل کشور را بسیار جدی گرفت و مسئولانه برخورد کرد.

سیاست هاشمی در انتخابات ۹۲ از زبان پسر ارشدش

ایلنا: محسن هاشمی در حاشیه میزگرد انتخابات شوراها گفت: آیت الله هاشمی در زمانی که احساس کند افراط و تفریط در جامعه ایجاد شده و مدیریت کشور به سمت یک دست شدن می رود و این یک دستی به منافع مردم ضربه می زند، به عنوان وزنه تعادل تلاش می کند به گروهی که در حال حذف شدن است، کمک کند؛ سیاست پدر در سن ۸۰ سالگی این است.

وی در واکنش به تحلیلی مبنی بر اینکه هاشمی رفسنجانی از تفرقه میان اردوگاه اصولگرایان منتفع می شود، گفت: قطعا اینطور نیست و تفرقه اصولگرایان نفعی برای وی ندارد.