به گزارش پارس ، به نقل از مشرق، به تازگی موج جدیدی علیه دولت سوریه مبنی بر استفاده مجدد از سلاح شیمیایی در رسانه های غربی-عربی شروع به کار کرده تا از این طریق برای بشار اسد حاشیه سازی کرده و به این بهانه کمک های نظامی خود را افزیش داده و جلوی پیشرفت های ارتش سوریه را بگیرند.

طی چند ماه گذشته بارها خبر سلاح شیمیایی در سوریه در رسانه های جهان منتشر شده که خبرسازترین آنها به کارگیری سلاح شیمیایی در ۱۹ مارس گذشته در حومه حلب بود که دولت سوریه اولین واکنش را نشان داد و از سازمان ملل خواست تا درباره سلاح شیمیایی در حلب تحقیق کند.

[عمران الزعبی، وزیراطلاع رسانی سوریه: در پی شلیک یک موشک شیمیایی به حومه حلب، دولت سوریه با ابراز نگرانی نسبت به این اقدامات تروریستی از سوی مخالفان از جامعه جهانی خواست تا نسبت به این امر واکنش جدی نشان دهند. ]
[وزیر خارجه روسیه ضمن تاکید مجدد بر بیانیه ژنو به عنوان راهکار بحران سوریه از سازمان ملل خواست که به درخواست دمشق برای اعزام تیم حقیقت یاب درباره کاربرد سلاح شیمیایی از سوی گروههای مسلح در حلب پاسخ مثبت دهد. ]

جنایت شیمیایی در حومه حلب

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل و احمد اوزومچو، مدیر کل سازمان منع استفاده از سلاح های شیمیایی طی گفتگویی نگرانی عمیق خود را از گزارش های مربوط به استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه اعلام کردند.

بان کی مون گفت که استفاده از این سلاح ها از سوی هر طرف که باشد جنایتی مایه انزجار است. و دستور رسیدگی سریع به این پرونده را داد.

پس از درخواست جهانی برای پیگیری موضوع سلاح شیمیایی درسوریه، بان کی مون دستور ورود بازرسان سازمان ملل و بازدید از تمام خاک سوریه را داد و خواستار پیگیری کل سلاح های شیمیایی در این کشور شد؛ که این موضوع با مخالفت شدید دولت سوریه همراه بود.

وزارت امور خارجه سوریه با پاسخ به درخواست دبیرکل سازمان ملل مبنی بر اعزام کارشناسان این سازمان برای تحقیق در مورد امکان استفاده از سلاح شیمیایی در خاک سوریه اعلام کرد: دمشق هیچگاه اجازه نخواهد داد تا این امر رخ دهد و ورود بازرسان سازمان ملل و بازدید آنها از تمام خاک سوریه را نمی پذیرد.

پس از مخالفت دولت سوریه، دور جدید فضاسازی رسانه ای بر علیه سوریه آغاز شد و خیلی از کشورها با همین بهانه به تروریست های سوریه کمک نظامی کردند و حتی دولت سوریه که خود در ابتدا از سازمان ملل درخواست رسیدگی کرده بود را به عنوان عامل این ماجرا معرفی کردند.

چرا دولت سوریه ورود بازرسان به تمام خاک سوریه را نپذیرفت؟

اما چرا بشار اسد با ورود بازرسان به تمام خاک سوریه مخالفت کرد؟ آیا دولت سوریه از درخواست خود عقب نشینی کرد؟ چرا سازمان ملل خواستار ورود بازرسان خود به تمام نقاط سوریه شد؟ ماجرای جنایت حلب کجای پازل بازرسان قرار داشت؟ پشت پرده حضور بازرسان در سوریه چیست؟

با نگاهی کلی به عراق می توان دریافت که همه جنجالهایی که درباره موضوع سلاح شیمیایی در سوریه به راه افتاده است بهانه ای برای دخالت در این کشور مشابه آنچه درباره عراق انجام شد، است.

دولت سوریه به صراحت اعلام کرده است که سلاح شیمیایی در اختیار دارد اما هیچ گاه در برابر تروریست های داخلی استفاده نکرده و نخواهد کرد؛ و فقط برای جلوگیری از ورود نیروهای خارجی به این کشور در اختیار دارد.

پس از آنکه سوریه از سازمان ملل درخواست رسیدگی به این پرونده کرد، غربی ها و آمریکا سعی کردند از موقعیت به وجود آمده بیشترین بهره برداری را نمایند.

بازی غربی ها دو دلیل داشت: :
۱- غربی ها می دانستند که این کار تروریست های سوری است و دولت اسد چنین کاری نمی کند از این رو، دیگر به صورت علنی نمی توانستند به معارضان سوری کمک کنند زیرا وجه ضد ترورریستی! خود در اذهان عمومی را خراب می کرد.
۲- با این کار پرونده سلاح شیمیایی که بارها دولت سوریه به صراحت اعلام کرده بود را مطرح کرده و پرونده جدید برای این کشور باز نموده و در انتها جنایت حلب نیز به گردن دولت سوریه انداخته؛ درحالی که بشار اسد تمامی مدارک را در اختیار سازمان ملل قرار داده بود و حتی اجازه ورود بازرسان به حلب نیز داده شده بود.

با این بازی هم غربی ها کمک به تروریست ها را قطع نخواهند کرد و هم بشار اسد محکوم خواهد شد و حتی اگر تروریست ها نیز در حلب محکوم شوند بازهم با باز شدن پرونده سلاح های شیمیایی در سوریه آنان از نظر اذهان عمومی بی گناه محسوب خواهند شد.

گزارش که رسانه های غربی سانسور کردند/ چرا مستندات دولت سوریه مبنی بر استفاده تروریست های سوری از سلاح های شیمیایی منتشر نشد؟

جریدة الاوسط من الکندا مستنداتی درباره استفاده از سلاح شیمیایی توسط تروریست های سوری منتشر کرد که در اینجا به آن اشاره می کنیم.

این رسانه عربی، با مصاحبه یک کارخانه دار سوری اسناد جدیدی بر علیه تروریست های سوری منتشر کرد.

رئیس کارخانه کلر حلب که خود مخالف حکومت اسد است در گفتگو با جریدة الاوسط من الکندا گفت: من به چند تن از رهبران گروه جبهة النصره بدهکار بودم و تا چند وقت از آنها مهلت گرفتم اما آنان پس از مدتی به کارخانه من حمله کردند و بالاتر از طلبشان از کارخانه من مواد بردند. کارخانه من تنها کارخانه کلر در حلب می باشد.

[کلر یکی از اصلی ترین مواد برای درست کردن سلاح شیمیایی محسوب می شود] تنها چند روز پس از حمله به کارحانه کلر حلب، خبر حمله شیمیایی به یکی از روستاهای طرفدار اسد منتشر شد.

جالب آنجاست هیچ یک از مقامات سازمان ملل و حتی رسانه های غربی به اظهارات رئیس کارخانه کلر حلب تاکنون واکنشی نشان نداند!