پارس به نقل از مشرق: حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی شب گذشته در جمع نمازگزاران و اهالی منطقه نیروگاه قم ضمن گرامیداشت شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم، اظهار کرد: مطهری معلم راستین انقلاب بود و انقلاب افتخار می کند که چنین اسوه و الگوهایی را خلق کرده است.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به سمنان گفت: سه روز پیش در این استان به ملاقات چهار خانواده شهید رفتم که پنج جوان تحصیل کرده بیکار داشتند.

این کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه هر کجا می رویم به ما می گویند فکر اشتغال باشید، تصریح کرد: در سفر به زاهدان نیز یک کارگر شهرداری به من مراجعه کرد و گفت سه جوان فوق لیسانس بیکار دارم.

پورمحمدی با اشاره به اینکه تلاش حضرت علی (ع) برای عدالت و کمک به مستمندان بود، خاطرنشان کرد: گرسنه نخوابیدن مردم از اصول فرهنگ علوی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع امنیت در جامعه اشاره کرد و افزود: جامعه بدون امنیت متزلزل است و شرایط رشد فکری، اخلاقی و اقتصادی را ندارد.

این کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه امروز جهانخواران، ملت ها را از طریق ناامنی از پای در می آورند، تصریح کرد: امروز در کشورهای مختلف نیازی برای حمله به اقتصاد، فرهنگ، سیاست و تاریخ نیست، بلکه از راه ناامنی، یک ملت را تسلیم می کنند.

پورمحمدی به حوادث اوایل انقلاب اشاره و اظهار کرد: دشمن یک دهه به جان کشور افتاده بود تا از بستر امنیتی انقلاب را از پای دربیاورد.

منافقین ۱۷ هزار شهید از انقلاب گرفتند

وی با تاکید بر اینکه انقلاب روزهای نخست را سپری نکرده بود که نغمه های شوم جدایی به گوش می رسید، خاطرنشان کرد: امروز نیز هنوز می ترسیم آمار طرفداران ضدانقلاب را در اوایل پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برای مردم بگوییم چرا که دشمن خیلی پیش رفت.

این کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه دانشگاه تهران مرکز اسلحه ضد انقلاب بود، اضافه کرد: دشمن در اکثر مناطق کشور از جمله خوزستان، کردستان و سیستان خراب کاری می کرد.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه منافقین ۱۷ هزار شهید از انقلاب گرفتند، خاطرنشان کرد: این گروهک منحرفی که امروز مورد حمایت آمریکایی ها قرار دارد، هر گونه ای که خواست به کشور ضربه وارد کرد.

دستگیری ریگی در آسمان نمایش قدرت اطلاعاتی ایران بود

وی با اشاره به اینکه ایران امروز شرایط امنیتی قابل قبولی دارد، تصریح کرد: دستگیری ریگی در آسمان و گرفتاری عاملان شهادت شهدای هسته ای نمایشی از قدرت اطلاعاتی و امنیتی کشور است.

این کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه جامعه بدون عدالت بی هویت است، خاطرنشان کرد: حاصل بی عدالتی در جامعه، حکومت نابکاران بر مردم آن جامعه است.

در جامعه بی عدالت، عده ای روز به روز پولدارتر می شوند

پورمحمدی با اشاره به اینکه اگر می خواهیم در برابر غربی ها قدرت پایداری داشته باشیم باید عدالت در حوزه های مختلف را جاری کنیم، اضافه کرد: در جامعه بی عدالت عده ای روز به روز پولدارتر و عده ای نیز فقیرتر می شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مقوله فرهنگ پرداخت و تصریح کرد: مشکلات فرهنگی جامعه باید به طور بنیادین اصلاح شود.

این کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اگر وضعیت دختر و پسرهای جامعه مناسب نیست به خود ما بر می گردد، خاطرنشان کرد: با گشت ارشاد و بگیر و ببند مشکلات فرهنگی حل نمی شود.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه وقتی به جوان ۲۰ ساله چیزی یاد ندادیم با بگیر و ببند کف خیابان که خوب نمی شود، اضافه کرد: جوان باید از خانواده، مدرسه و مهدهای کودک صحیح تربیت شود.

وی با اشاره به اینکه وقتی قالب جوانی شکل می گیرد شکل آن را نمی توان عوض کرد، تصریح کرد: جوان تا به بلوغ نرسیده است باید سامان پیدا کند.

مصطفی پورمحمدی به وضعیت آموزش و پرورش اشاره و تصریح کرد: آموزش ها افزایش یافته اما متاسفانه درس زندگی از نگاه ها پنهان شده است.

وی با تاکید بر اینکه دختر و پسرها بعد از سپری کردن دوره دانشگاه هنوز نوع زندگی کردن را نمی دادند، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی جوانان هنگامی که از دانشگاه ها فارغ تحصیل می شوند به دنبال پشت میزنشینی هستند.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه مدل درسی دانش آموزان از غرب الگو گرفته شده است، اضافه کرد: نظام جدید آموزش و پرورش مدلی است که از مدل آموزش و پرورش ۵۰ سال پیش غرب منشا می گیرد در حالی که آن ها امروز نوع دیگری از آموزش را اجرا می کنند.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه پوست دانش آموزان را می کنیم تا شیمی، فیزیک و ریاضی یاد بدهیم خاطرنشان کرد: نظام آموزش و پرورش غرب، درس ها را نصف کرده است تا دانش آموزان تخصص را در دانشگاه ها یاد بگیرند.

وی با اشاره به اینکه از آموزش و پرورش غرب درست کپی برداری کنیم، تصریح کرد: جوان باید درس زندگی یاد بگیرد در حالی که امروز در سیستم آموزش و پرورش از امر تربیت غفلت شده است.

معاش مردم تامین نشود، جامعه در شرایط خطر قرار می گیرد

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه اگر وضعیت زندگی مردم اصلاح شود به فرهنگ مردم می توان بهتر کمک کرد، خاطرنشان کرد: جامه دینی اگر می خواهد اسلامی باشد باید معاش آن صحیح شود.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه مردم به رفاه و امکانات نیاز دارند، اضافه کرد: رهبری در سال های اخیر هشدارهایی مبنی بر توجه به اقتصاد فرمودند چرا که جامعه دینی اگر در تامین رفاه مردم دچار مشکل شود، امکان انحراف از مسیر خود را دارد.

مسئولان بی خیال گرانی شده اند

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع گرانی اشاره کرد و افزود: برخی مسئولان بی خیال گرانی شده و امروز در حال شعار دادن هستند.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری تصریح کرد: در مورد نرخ گذاری جدید سفرهای زیارتی که با اعتراضات مردم نیز همراه شده است باید گفت چرا با ارز بیش از ۳۵۰۰ تومان نرخ می دهید؟

پورمحمدی با اشاره به اینکه برای سفرهای زیارتی گران تر از بازار آزاد نرخ دادند، خاطرنشان کرد: متاسفانه با خدمات خود گرانی را ترویج می دهیم بعد می گوییم عده ای نمی گذارند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن می خواهد اراده ما را بگیرد، اضافه کرد: باید در سال حماسه سیاسی نشان دهیم اراده ما محکم است.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با اشاره به کوتاه آمدن دشمن در موضوع هسته ای تصریح کرد: علت کوتاه آمدن دشمن، قدرت فناوری هسته ای کشور بود که به نقطه مطلوب رسید و این دانش بومی شد.

از اقدامات مثبت دولت قدردان هستیم

پورمحمدی با تاکید بر اینکه آخر عمر دولت فرا رسیده و هرکجا خوب کار کرده است باید قدردان آن بود اظهار کرد: نقطه ضعف دولت در مسئله اشتغال و اقتصاد بود که دشمن نیز در همین ناحیه فشار خود را افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه دولت آینده به خواسته های مردم در زمینه اقتصاد باید توجه جدی داشته باشد، اضافه کرد: اگر موضوع تولید احیا شود، شاهد تورم نخواهیم بود و زمینه اشتغال فراهم می شود.

این کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با انتقاد از اینکه چرا استقلال بانک مرکزی گرفته شده و نظام برنامه ریزی منحل می شود، اظهار کرد: هر دولتی که به روی کار می آید باید به تخصص اهمیت دهد.