به گزارش پارس اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی درباره اسرائیل با استقبال رسانه های بیگانه ضدانقلاب خارج کشور مواجه شد و تحلیل های خوش بینانه آنها را بدنبال داشت.


خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از روزنامه زنجیره ای شرق که ناشر افکار هاشمی است نوشت: « هاشمی رفسنجانی در دیدار با جمعی از حامیانش گفته که ما با اسرائیل سر جنگ نداریم. » آسوشیتدپرس علت این اظهارات را تلاش های فزاینده برخی سیاستمداران ایرانی برای بهبود وجهه ایران دانسته است! آسوشیتدپرس این را هم نوشته که « هاشمی از ادامه مسیر دیرینه جمهوری اسلامی در قبال اسرائیل خودداری می کند» !


اظهارات هاشمی رفسنجانی در حالی بعنوان گامی برای بهبود چهره خارجی نظام مطرح می شود که وی سالیان طولانی، خطیب مراسم پرشکوه روزقدس بوده و تندترین موضع گیری ها را نسبت به رژیم غاصب و مجعول صهیونیستی انجام داده است. اکنون باید پرسید آیا هاشمی که خود را شاگرد حضرت امام خمینی (ره) می داند، جمله معروف « اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود» را فراموش کرده است؟


یادآور می شود جریان فتنه گر در سال ۸۸ پس از اطمینان از حمایت هاشمی در نمازجمعه تیرماه، با گستاخی بیشتری به اصول بنیادین نظام حمله کرد و از جمله در روز قدس شعار سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی (نه غزه نه لبنان) را تکرار نمود تا ماهیت صهیونیستی فتنه و آشوب آشکارتر شود.