• لینک کوتاه
 • منبع: ایرنا کد خبر: 427691

  با اجرای قوانین جدید و سختگیرانه تر پناهندگی در سوئد، هفت پناهجوی نوجوان افغان در دو هفته گذشته اقدام به خودکشی کرده اند که سه تن از آنان جان خود را از دست دادند.

  به گزارش پارس نیوز،

  موج خودکشی در میان پناهجویان نوجوان افغان در سوئد پس از اجرایی شدن مقررات سختگیرانه تر مهاجرتی در این کشور ، نگرانی هایی به همراه داشته است. محبوبه مددی از کارکنان یک گروه امدادی غیر انتفاعی در سوئد به خبرگزاری فرانسه می گوید: سه پناهجوی افغان که جان خود را از دست دادند، همگی زیر ۱۸ سال سن داشتند و این پناهجویان از اخراج شدن بیم دارند و هیچ امیدی برای زندگی ندارند.

  اداره مهاجرت سوئد در ماه دسامبر با تجدیدنظر در مقررات خود ، برخی مناطق افغانستان را 'کمتر خطرناک' ارزیابی کرد که این مساله کار اخراج پناهجویان به افغانستان را برای مقامات سوئد آسان تر کرده است. یک سخنگوی اداره مهاجرت سوئد به خبرگزاری فرانسه گفت: برخی مناطق در کشور افغانستان هست که پناهجویان می توانند به آنجا بازگردند. وی افزود: پناهجویان زیر ۱۸ سالی که تقاضای آنها رد شده است در صورتی که خانواده یا اقوامی در افغانستان نداشته باشند به این کشور مسترد نمی شوند.

  سوئد در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۶۰ هزار پناهجو را پذیرفت که نسبت به میزان جمعیت سوئد بالاترین میزان ثبت درخواست پناهندگی در این کشور بوده است. سال گذشته این کشور منطقه اسکاندیناوی به ۲هزار و ۱۰۰ نوجوان افغان پناهندگی داد و درخواست ۶۰۰ تن را رد کرد. سوئد به علت نظام آموزشی و درمانی رایگان یکی از مقاصد جذاب برای نوجوانان بی سرپرست به شمار می رود.

   

  افغانستان خودکشی پناهجو

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها