• لینک کوتاه
 • منبع: فارس کد خبر: 427537

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه غربی‌ها به اقتدار ایران و ضعف خود پی برده و به آن اعتراف کرده‌اند، اظهار داشت: یک نمونه برای بیان بهتر بحث کافی بوده و این است که امروز کسی که کتاب "آمریکای افلیج" را نوشته، رئیس جمهور این کشور شده است.

  به گزارش پارس نیوز،

  مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی غرورآفرین انقلاب اسلامی عصر  دیروز در مسجد جامع مشکین‌دشت برگزار شد.

  در بخشی از این مراسم سعید جلیلی طی سخنانی اظهار داشت: انقلاب اسلامی با هدایت‌های مدبرانه ولایت از یک نهال کوچک در بهمن 57 به درخت تنومندی تبدیل شده که احدی توان تعرض و جسارت به آن را ندارد.

  وی تاکید کرد: امروز ایران اسلامی در اوج عزت و اقتدار قرار دارد و این قدرت را غربی‌ها بیش از همه می‌دانند و درک کرده‌اند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز که بیش از 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، دوست و دشمن به این واقعیت اعتراف دارند که نظام مقدس جمهوری اسلامی مقتدر بوده و امروز مقتدرتر از همیشه است.

  جلیلی اظهار داشت: امروز دوست و دشمن اعتقاد دارند که انقلاب اسلامی یک حرکت بزرگ و تاثیرگذار نه تنها در داخل ایران، بلکه در منطقه و جهان بوده است.

  وی افزود: عظمت و عزت و سربلندی امروز ایران مرهون انقلاب اسلامی است و هیچ کسی نمی‌تواند اقتدار ما را نادیده گرفته و انکار کند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: غربی‌ها و به‌ویژه سران کاخ سفید به طور مداوم برای ضربه‌زدن به اسلام و انقلاب و ملت ایران توطئه می‌کنند و اگر این توطئه را علیه هر کشور دیگری به کار بسته بودند، تاکنون این کشور به زانو درآمده بود.

  جلیلی گفت: این در حالی است که امروز و پس از 38 سال، سران کاخ سفید و سران کشورهای زورگوی غربی وقتی می‌خواهند در انتخابات شرکت کرده و یا پیروز انتخابات می‌شوند، عمده وقت سخنرانی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های خود را به موضوع ایران اختصاص می‌دهند.

  وی بیان داشت: تمام این شواهد نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی در بخش‌های مهمی به اهداف پیش‌بینی شده خود رسیده و دیگر کسی نمی‌تواند قدرت انقلاب را نادیده بگیرد.

  غربی‌ها به دنبال پاک کردن حافظه تاریخی ملت ایران هستند

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: به دلیل اقتدار انکارناپذیر ایران اسلامی، قدرت‌های زورگوی غربی تمرکز خود را در حوزه منحرف کردن ذهن جوانان ما قرار داده و می‌خواهند حافظه تاریخی ملت ایران و به‌ویژه نسل جوان را پاک کنند.

  جلیلی ادامه داد: به همین دلیل است که می‌بینیم، غربی‌ها به طور مداوم به دنبال ناکارآمد نشان دادن نظام مقدس جمهوری اسلامی و سرپوش گذاشت بر پیروزی‌ها و موفقیت‌ها و پیشرفت‌های ملت ایران هستند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام و انقلاب می‌دانند که نهضت امام خمینی(ره) یک پدیده معمولی نیست، گفت: این نهضت تاثیرگذار بوده و به همین دلیل غربی‌ها به طور مداوم به دنبال مانع‌تراشی در راه پیشرفت ایران اسلامی هستند.

  جلیلی یادآور شد: یکی از توطئه‌های دشمنان این است که اجازه ندهند ندای اسلام ناب به گوش افکار عمومی جهان رسیده و به جای آن با تجهیز و تحریک و حمایت از گروهک‌های منحرف و تروریستی چون داعش، به دنبال اجرای پروژه اسلام هراسی هستند.

  وی افزود: هدف دشمن از ساخت گروهک‌های تروریستی چون طالبان و داعش و تکفیری‌ها، ایجاد هراس از اسلام و جلوگیری از رسیدن پیام رهایی بخش دین مبین اسلام به گوش جهانیان است.

  هزاران سایت اینترنتی و شبکه ماهواره‌ای علیه ایران برنامه پخش می‌کنند

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با تاکید بر اینکه مهمترین توطئه دشمنان در حوزه فرهنگی است، گفت: رهبری عظیم‌الشان انقلاب اسلامی بارها تاکید فرمودند که کوچک‌ترین غفلت در برابر تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن، آسیب‌های جبران‌ناپذیری به کشور به‌ویژه نسل جوان وارد می‌کند.

  جلیلی بیان داشت: امروز هزاران سایت اینترنتی، فضای مجازی و حدود 200 شبکه ماهواره‌ای به طور مستقیم برای افکار عمومی در ایران برنامه تولید می‌کنند و اگر ما ساده‌انگار نبوده و بصیرت داشته باشیم، می‌فهمیم که دل دشمنان ما برای اوقات فراغت نسل جوان در ایران نمی‌سوزد و به طور قطع توطئه‌ای در سر دارند.

  وی افزود: هدف و اولویت اصلی دشمن در حوزه تهاجم فرهنگی، دور کردن ذهن نسل جوان ما از تفکرات انقلابی و دینی و ترویج بی‌عفتی و بی‌بندباری است.

  نهال نوپای انقلاب امروز به درختی تنومند تبدیل شده است

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در سال‌های 57 و 58 انقلاب اسلامی به مانند یک نهال نوپا بود که با خون جوانان آبیاری شد و امروز به درختی تنومند تبدیل گردیده است.

  جلیلی گفت: ترس و هراسی که دشمنان و در راس آنها سران کاخ سفید و سران رژیم منفور و کودک‌کش صهیونیستی در ابتدای پیروزی انقلاب داشتند، امروز به واقعیتی انکار ناپذیر تبدیل شده است.

  وی اظهار داشت: آنها از این می‌ترسیدند که انقلاب اسلامی مقتدر و با عزت شده و دیگر ملت‌های نیز از آن الگوبرداری کنند که به فضل الهی امروز شاهد هستیم که ایران مقتدرتر از همیشه بوده و در جهان و به‌ویژه در میان ملت‌های مظلوم و آزادی‌خواه محبوب است.

  اهرم تهدید و تحریم پوسیده است/ دوران ترسیدن از تحریم به سر آمده

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: متاسفانه دشمنان ما قادر به درک واقعیت‌های جامعه ایران نیستند و اگر بودند، اینگونه از اهرم پوسیده تهدید و تحریم استفاده نمی‌کردند.

  جلیلی با تاکید بر اینکه ملت ایران سی و هشت سال است که با اتکا به فرهنگ غنی تشیع و پیروی از ولایت، سایه جنگ و تهدید را از سر کشور برداشته‌اند، گفت: دشمن باید بداند که ملت ایران هراسی از این تهدیدهای پوچ نداشته و هرگاه آنها توطئه‌ای جدید به راه‌انداخته‌اند، با شکست روبه‌رو شده‌اند.

  وی افزود: اگر ما از تحریم گسترده اقتصادی می‌ترسیدیم، سال‌ها قبل سر تعظیم فرود می‌آوردیم، اما امروز شاهد هستیم که ملت ایران با عزت و اقتدار از منافع خود دفاع کرده و به احدی اجازه تعرض و جسارت را نمی‌دهد.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: دشمن به دنبال ترساندن ما است و اگر به دل هراسی راه دهیم، به طور قطع آسیب‌پذیر خواهیم بود، اما با اتکا به فرهنگ ولایت‌مداری و شهادت‌طلبی، می‌توانیم تمام توطئه‌های شرق و غرب را مانند سی و هشت سال گذشته خنثی کنیم.

  تئوریسین «آمریکای افلیج» رئیس جمهور ایالات متحده شده است

  جلیلی در  بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه غربی‌ها به اقتدار ایران و ضعف خود پی برده و به آن اعتراف هم کرده‌اند، اظهار داشت: یک نمونه برای بیان بهتر بحث کافی بوده و این است که امروز کسی که کتاب "آمریکای افلیج" را نوشته، رئیس جمهور این کشور شده است.

  وی افزود: کوچک‌ترین حماقت آمریکا منجر به این می‌شود که "آمریکای افلیج" به کام مرگ رفته و اگر می‌خواهند به کام مرگ کشیده نشوند، باید دست از تهدید جوان برومند و با عزت ایرانی بردارند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اینکه ایران در برابر تهدیدها مقاوم‌تر شده و حتی حمله نظامی نیز نمی‌تواند مانع از پیشرفت و توسعه ایران اسلامی شود، اعترافی است که خود غربی‌ها و چهره‌های شناخته شده و تئورسین‌های غربی گفته‌ و به آن اعتراف کرده‌اند.

  جلیلی گفت: ما باید شاخص‌های قدرت و اقتدار خود را حفظ و آن را تقویت کنیم که مهمترین شاخصه قدرت ایران، تفکر انقلابی است. اگر می‌بینیم که قدرت‌های بزرگ جهان با ایران بر سر میز مذاکره می‌نشینند، به این دلیل است که به قدرت ایران اسلامی و نسل جوان ولایت‌مدار ما پی برده‌اند.

  وی با تاکید بر اینکه تفکر انقلابی یک شعار تبلیغاتی نیست، تاکید کرد: این تفکر واقعی است و یکی از عوامل اصلی اقتدار و قدرت ایران اسلامی به شمار می‌آید که باید حفظ و تقویت شود.

   

  سعید جلیلی آمریکا

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها