• لینک کوتاه
 • منبع: ايسنا کد خبر: 427434

  برخی رسانه‌های اسرائیلی از تلاش فعالان فلسطینی و یهودی ساکن آمریکا برای طرح شکایت قضایی علیه نخست وزیر این رژیم و کابینه‌اش با استناد به قانون جنجالی "جاستا" خبر دادند.

  به گزارش پارس نیوز،

   رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که فعالان فلسطینی و یهودی در آمریکا براساس قانون جنجالی جاستا (قانون عدالت علیه حامیان تروریسم که اخیرا وضع شد و به خانواده‌های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر اجازه می‌دهد علیه عربستان شکایت کنند) شکایت‌های قضایی را علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، آویگدورلیبرمن، وزیر جنگ این رژیم، تزیپی لیونی، وزیر سابق دادگستری و نیز دیوید فریدمن، وکیل مدافع یهودی که اخیرا از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای پست سفیری این کشور در مناطق اشغالی کاندید شده،  تنظیم کردند.

  در این شکایت‌ها نتانیاهو و مسئولان فعلی و سابق اسرائیلی به ارتکاب جنایات جنگی و فریدمن به حمایت از شهرک‌سازی‌های اسرائیل و نیز تلاش برای نابودی راه‌حل دو کشوری متهم شدند.

  این رسانه‌ها اعلام کردند فعالان فلسطینی و یهودی شکایت خود را از طریق یک وکیل مدافع شناخته شده در واشنگتن ارائه کرده و نتانیاهو و چهره‌های سیاسی اسرائیل و آمریکا را به‌دلیل حمایت از شهرک سازی به ارتکاب جنایات جنگی علیه مردم فلسطین متهم کردند.

  طبق آنچه یک روزنامه آمریکایی چاپ واشنگتن نوشت، این شکایات بر اساس قانون جاستا تنظیم شده که سال گذشت با هدف کمک به خانواده‌های آمریکایی که بستگان خود را در حملات تروریستی سپتامیر ۲۰۰۱ از دست داده‌اند و حمایت از آن‌ها به تصویب رسیده است.

  بنا به اعلام سایت خبری (ان. آر. جی) رژیم صهیونیستی این اولین باری است که از قانون جاستا علیه اسرائیل استفاده می‌شود و احتمالا انتقادات از این قانون افزایش یابد زیرا امکان استفاده از آن علیه چهره‌های برجسته دولت آمریکا نیز وجود دارد.

  مارتین ملک ماهون، وکیل مدافع مشهور در واشنگتن با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که نتانیاهو ودیگر متهمان اسرائیلی و آمریکایی از سال‌های قبل در راستای ممانعت از اجرای راه‌حل تشکیل دو کشور تلاش کرده‌اند.

  ماهون از مدت‌ها قبل در زمینه مقابله قضایی با شهرک سازی‌های در کرانه باختری تلاش کرده است.

  وی با طرح شکایاتی از شرکت‌ها موسسه‌های بازرگانی مشهور حامی شهرک‌سازی‌ها و یا حامیان ارتش رژیم صهیونیستی خواستار پرداخت ۳۴.۵ میلیارد شکل غرامت شده است.

   

  فلسطین آمریکا نتانیاهو

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها