• لینک کوتاه
 • منبع: فارس کد خبر: 417608

  برخی منابع آگاه ادعا کردند حزب‌الله برای تطابق خود با شرایط روز، دست به تغییراتی در مسئولیت‌های واحدهای داخلی خود خواهد زد.

  به گزارش پارس نیوز،

   حزب‌الله از سرّی‌ترین گروه‌ها به شمار می‌رود و بخش بسیاری از رهبران آن خصوصا فرماندهان نظامی در خفا زندگی می‌کنند و اسامی آنها اعلام نمی‌شود جز اینکه به شهادت برسند.

  چند روزی است حزب‌الله دست به نقل و انتقال‌هایی زده است که بر اساس ادعای «النشره» ریشه‌ای است.

  در این گزارش آمده است: شورای حزب‌الله از شش نفر تشکیل شده و در رأس آنها «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله قرار است که به طبیعت حال، منصب وی تغییری نخواهد کرد او در منصب خود به عنوان دبیرکل و نیز رئیس شورای نظامی باقی خواهد ماند اما منابع آگاه اعلام کردند تغییرات ریشه‌ای به تصمیم جدی رهبران حزب‌الله برای پر کردن تمام خلأهای ایجاد شده ، صورت گرفته و اولین این نقل و انتقال‌ها، استعفای «نبیل قاووق» معاون ریاست شورای اجرایی حزب‌الله و انتصاب وی در مقامی مهم‌تر، به عنوان فرمانده دو واحد جدید است که در رابطه با آنچه «اقدام پیشگیرانه» نامیده می‌شود، است.

   انتخاب شیخ قاووق به این دلیل برای منصب یاد شده انتخاب شده که توجه بسیاری به دین، اصول دینی و احکام فقهی دارد و جانشین وی هنوز مشخص نیست.

  کار در داخل حزب‌الله به دو قسمت تقسیم می‌شود: بخش اجرایی که در «کار سیاسی» شاهد آن هستیم و بخش جهادی که به دلیل حساسیت این پرونده و ضرورت حفظ محرمانه آن، کاملا سرّی است. رهبران آن معتقدند که جهاد فقط به کار نظامی منحصر نمی‌شود؛ کار سیاسی جهاد است، کار رسانه‌ای جهاد است و به تبع تمام واحدهای آن «جهادی» نامیده می‌شوند ، به عنوان مثال یگان جهادی رسانه‌ای یا یگان جهادی مالی.

  در ادامه این گزارش آمده است: رهبران حزب‌الله در راستای ادغام میان واحدهای مشابه این جنبش و لغو واحدهایی که نیازی به آنها نیست، گام خواهند برداشت و تغییر به صورت اساسی شامل واحدهای نظامی و جهادی خواهد شد.

  النشره افزود: تا به امروز رهبران حزب الله درباره تغییر اسامی وزراء و نمایندگان خود تصمیمی نگرفته بودند اما در دولت اخیر به وضوح آشکار شده است؛ بر اساس اعلام منابع آگاه ، نعیم قاسم معاون نصرالله تا این لحظه در منصب خود باقی است بر خلاف آنچه شایعه کرده‌اند ، اعضای مجلس شورا نیز در پست‌های خود ابقا خواهند شد و تغییرات بسیاری در واحدهای کوچک داخلی این جنب صورت خواهد گرفت.

  اما در واحد اطلاع‌رسانی که «محمد عنیف» ریاست آن را دارد تا کنون تغییری در آن داده نشده و این واحد وابسته به شورای سیاسی به ریاست « سید ابراهیم أمین السید» است.

  در پایان این گزارش آمده است: نقل و انتقال‌ها در داخل احزاب عادی است اما در داخل حزب الله به خاطر جایگاهی که در نقشه محلی و منطقه‌ای که دارد که نیز به بخش «نظامی جهادی‌»، نه. بر اساس اعلام منابع آگاه هدف از این تغییرات بهبود کار حزبی و تعدیل امور حزب است تا با شرایط آینده حزب‌الله مناسب باشد.

   

  حزب الله لبنان حزب الله لبنان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها